Tworzenie priva

Cześć. Ostatnio naszła mnie nostalgia i chęć zrobienia czegoś dla innych za jednym zamachem. Zacząłem się zastanawiać nad stworzeniem priva do pewnej gry, która już umarła lata temu.
Czy ktoś orientuje się jak wygląda taki proces? Rozumiem że należy zdobyć pliki serwerowe i ogólnie postawić serwer. Czy jest to trudne dla osoby która nigdy się tym nie bawiła? Koszta raczej nie grają roli, bardziej interesuje mnie czas w jakim by się to odbyło. Proszę o informacje i pozdrawiam

Drogi są dwie.

a) gra nie ma żadnych prywatnych serwerów, umarła i nie jest, lub nie była zbyt popularna, przez to lub z innych powodów nie ma nigdzie plików serwerowych. W takim wypadku emulator serwera musisz napisać sobie sam, a potrzebna będzie ci do tego wiedza i umiejętności.

b) do gry zostały już stworzone emulatory, wyciekły pliki serwerowe, lub twórcy udostępnili je zamykając projekt. W takim wypadku nie jest to szczególnie trudne. Jest takie forum, nazywa się RaGEZONE i jest tam masa plików serwerowych do różnych gier mmo jak i całe instrukcje jak taki serwer uruchomić no i oczywiście społeczność ludzi, która się tym zajmuje. Zupełnie inną kwestią jest prowadzenie takiego serwera i zachęcenie ludzi, żeby na nim grali…

Był dość popularny, a pliki są i privy też są, ale albo jakieś filipińskie, albo z rate x10000 i tak dalej. Chciałem stworzyć coś na wzór globala za dawnych czasów.
Dzięki, obczaje sobie to forum