Ulepszenie sprzętu dla monitora 3440x1440

Cześć,
ostatnio kupiłem monitor 3440x1440, 34 cale (Ultrawide) , jaką kartę i procesor polecacie na wymiane zamiast tego co mam?

Mój aktualny sprzęt:

  • Procesor: Intel Core i5-10400F (6 rdzeni / 12 wątków, 2.90-4.30 GHz, 12 MB Intel Smart Cache)
  • Karta Graficzna: NVIDIA GeForce [GTX 1660] SUPER 6GB
  • Płyta Główna: Intel H410M
  • Pamięć RAM: ** 24GB** DDR4 2666MHz Dual Channel
  • Zasilacz: SilentiumPC Elementum E2 550W 80PLUS

Na czym mi zależy?

  • Cena:
    karta do 2,5k, procesor do 1,5k
  • Nie chce się bawić zarazem w wymiane płyty i zasilacza.
  • możliwość grania w AAA na minimum średnich wymaganiach przy ~ 100 FPS

EDIT:
A może warto opłacać GForce Now, korzysta ktoś? Jak wygląda sprawa z monitorami Ultrawide?

Ale po co pytasz? Jedyne co możesz zrobić przy twoich założeniach to posadzić i7, chodz nie wiem czy to najlepszy pomysł na h410. Karty w tym budżecie są dwie rtx 3060 albo rx 6600xt. Ewentualnie na promce szukać rx 6700.
Bez wymiany zasilacza się nie obejdzie bo elementum to najniższa półka spc nie nadaje się do takich bebechów.

1lajk

Co cię podkusiłoby kupić taki monitor do takiego PC? W każdym razie nie rób tak nigdy więcej. :wink:

Kolega wyżej wszystko wyjaśnił. Ja dopisze o GeForce NOW - jest spoko, ale jeśli chcesz grać na takiej rozdziałce to tylko ta droższa opcja za 100 zł/miesiąc wchodzi w grę. No i upewnij się, że masz stabilne łącze o dużej prędkości (300-500 mb/s to takie minimum) i to po kablu, nie wi-fi.

1lajk

Monitor do pracy głównie, ale przy okazji okazał się okazją do gier :slight_smile: Dzięki za informację.

procek w miarę, wiec bym nie ruszał ramu mogło by być 32, 24 to trochę bieda, generalnie grafika jest najsłabszym elemetem tego zestawu wymienił bym na 3070 i zasilacz na jakiś sensowny 700w.
Jak byś się upierał i chciał tez procek zmienić to mam na zbyciu i7-10700f 8 rdzeni 16 wtyków, jak coś to pisz na prv

1lajk

Nie wymieniaj żadnego procesora bo zabulisz niewiadomo ile, a zysk będzie napewno niewspółmierny do kwoty. Do tego ta płyta nie nadaje się to takich rzeczy.
Jak czujesz potrzebę zmień grafikę i zasilacz. Potem i grafike i zasilacz użyjesz w nowym kompie a tego sprzedaż. Zbudujesz coś na nowszej platformie.

1lajk