Undecember usuneło Pay To Win!

Tak jak w Temacie. Nowy sezon zawitał do Undecember, a z nim zmiana na którą wiele graczy czekało. Zmiana dotyczy wszystkich boostów do progresu, do siły, do szybkości expa itd. Shop w obecnej formie posiada praktycznie takie same płatne rzeczy jak ma PoE, czyli skórki, efekty skilli, płatne zakładki w skrzynce lub umiejętność peta do zbierania przedmiotów etc. Nawet płatny Battle Pass nie posiada tych rzeczy. Aby tego było mało to w nowym sezonie gra się dużo przyjemniej poprzez szybszy exp czy zwiększony loot drop.
Wszystkomożna obejrzeć wraz z analizą na kanale YT:
https://www.youtube.com/watch?v=FPDAhmdHsK0

Czy jest tak pięknie? Niestety jest mały haczyk. Powyższy materiał wideo faktycznie pokazuje, że PRAWIE wszystko zostało usunięte. Prawie to znaczy? To znaczy że w zakładce “Currency” Shop’u można kupić rubiny (a to w filmie nie zostało pokazane). Waluta ta jest walutą na Auction House, a przez to można płacąc realną gotówką kupić i ulepszyć EQ naszej postaci. Nie będzie to jakiś wielki boost czy P2W dla graczy wydających prawdziwą gotówkę (zwłaszcza przez zwiększony loot drop), a obecna zmiana jest kolosalna, to nie zmienia faktu że można lekko wpłynąć na progres postaci wyciągając kartę z portfela.

Osobiście jednak dam drugą szanse i spróbuje.
Pozdrawiam i do zobaczenia w grze :slight_smile:

1lajk

AH za platna walute - p2w pozdrawiam. Kasda gra z tak gownianym AH to p2w bo wyciagakac karte masz wszystko i ioe chcesz.

Dokończ podstawówkę

Mam rozumieć że AH jest prowadzone przez graczy i mimo że walutą premium można kupić super itemy to jednak te itemy muszą być przez kogoś zdobyte i wycraftowane? Wtedy nie jest to takie P2W jeśli ilość super itemów jest ograniczona.

1lajk

W Diablo też ludzie kupowali eq na allegro i eBayu, szkoda że nie było tak na premierę, tylko sobie reputację zepsuli.

Skille też usunęli? Nowe skrzynie co 5lvli też? Dziesięć mini season passow (fabuła, lvl itp) też? Jak tak, to sprawdzę :slight_smile:

NIe MA P2W.
Ruby woźna zarobić z aukcji w AH a tak naprawdę… Drop rate jest taki, że nie trzeba nic kupować bo nowe crafty dają więcej niż jakikolwiek Item Unique… Dodatkowo jak wbijasz się na Tier 30+ itemów to te niższe Unique są bezużyteczne. BattlePass nawet przyjemny ale nie jakiś Must Have, game changer.

2lajki