Upgrade kompa

Witam, obecny komputer służy mi już ponad 6 lat.
Z podzespołów, najchętniej bym wymienił tylko karte graficzną na tego RX 570 8gb, który chodzi za około 800zł i nową kostkę ramu. Problem jest taki, że płyta główna ma swoje lata i nie wiem czy może jeszcze w to zainstwejstować. Jedyny część z owego komputera, który na pewno zostaje to procesor. Ram posiadam GDDR3 1600mhz gdzie teraz już są wyższe taktowania GDDR5, wymiana tego komponentu wydaje mi się zbędna. Ogólnie ciężki temat, więc może jeszcze raz xd.

Budżet jaki moge wydać to myśle do 1500zł chciałbym się zmieścić.
Obecną kartę graficzną chciałbym sprzedać za 150-250zł.
Procesor ma zostać.
Płyta główna nie wiem, ram chciałbym aby został.
Zasilacz mam nowy 530W, da rade.
Myślę nad coolerem do procka.
SSD posiadam, ramu mam 8gb myślę nad kolejną kostką 4gb (mam 2x4gb).
Nie wiem czy może jeszcze lepszej karty graficznej nie rozpatrzyć, żeby starczyło na lata.
Przyda się opinia na temat tej płyty głównej, czy zainwestować w coś w nowego czy to wystarczy na nowe podzespoły?

Obecny set-up:
Motherboard: MSI B85M-G43
Karta (na sell): Radeon R9 270
Procesor: Intel i5 4460
Ram: GDDR3 2x4GB 1600mhz

A właśnie, jeszcze do czego mi będzie potrzbeny owy sprzęt :D. Jestem teraz niedzielnym graczem, karta w nowszych produkcjach nie daje rady w ogóle, gdzie kiedyś była kotem - żeby dało się zagrać płynnie w nowsze produkcje takie jak wiedźmin 3, cyberpunka, just couse 4, rdr2, aau i także żeby zagrać w starsze na najwyższych detalach.

Jeżeli masz 1500zł to poszedł bym w inwestycje w kartę graficzną. Dołóż nie jedną, a dwie kości po 4gb 1600mhz. Chłodzenia na procka nie opłaca się kupować chyba że chcesz go kręcić(co nie jest możliwe z tym procesorem) lub jak chcesz żeby było trochę ciszej.

1lajk

Ja troche boej sie o plyte glowna i wejsce pci expres. Mialem podobna plyte i kupilem do niej rx 480 no i spalila mi wejscie pci bo okazuje sei ze tak stare plyty glowne moga dostarczyc za male napiecie na wejscie pci. Wiesz moze ci sie udac ale opisuje swoaj sytuacje jaka mialem z plyta gigabyte na ten sam socket procka.

1lajk

To jaką kombinacje proponujecie karta graficzna + płyta główna?
W granicach za karte 1000-1200zł a płyta 300-500zł.
Pozdrawiam

Nie ma opcji żeby płyta główna dostarczyła za niskie napięcie na pcie xD chyba że jest uszkodzona w co wątpię. Polecał bym rx 580 lub 590 8gb i dodać jeszcze 8gb ramu w dwóch kościach i nic więcej. Wymiana płyty głównej nic tutaj nie da

Mowisz ? To sobie poczytaj nie tylko ja tak mialem https://www.eteknix.com/amd-radeon-rx-480-reportedly-frying-pcie-slots/

Rozumiem, że to jakaś wada tylko tego modelu.
W sumie najlepsze dla mnie opcja jest ta z kartą graficzną. Jakiś konkretny model rekomendujecie? Do 1200 za jeden komponent myślę, że to dobra cena.
@warning241
Takie coś https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-6gb-gddr5-gv-n1660oc-6gd-4144583/ ?

Jeżeli nie chcesz zmieniać procka to nie zmienisz mobo pod ten socet nie ma żadnych wartych uwagi, wszystkie działają z ddr3, dołóż ramu to musisz zrobić ddr4 nie zamontujesz ale zawsze to, nie wiem tylko czy czasem cały ten setup nie będzie ograniczał karty, co do coolera jeżeli masz boxowego to warto wymienić nie dość że to intelowe to stare, kup zwykłego w cenie 100zł silentium pc, ewentualnie możesz zakupić bequiet pure rock slim kosztuje poniżej 100 zł a ma tdp na poziomie 120.
Mógłbyś też złożyć coś takiego.




Bardzo duża liczba osób polecą tą grafikę, mógłbyś zamiast niej wziąć 1050ti i też by wszystko śmigało cena około 600zł ale za jakieś 2 lata musiałbyś wymienić, procka sam używam wiec mogę szczerze polecić ewentualnie weź ten jest lekko lepszy od twojego jeżeli sie nie mylę


lub lepszy

jakbyś wziął ten procek z ramem mobo i grafiką co podesłałem wyszłoby około 1650 zł tym bardziej jakbyś sprzedał stare podzespoły za kilka stówek to miałbyś spokojnie zestaw do 1500.
ps. teraz sprawdziłem to miedzy tymi ryzenami jest nie duża różnica jeden i drugi posiada 4 rdzenie i 4 wątki różnica jest taka że 2200g posiada trochę wieksze taktowanie i wbudowaną grafikę jednakże chociaż 1200 tego nie ma to posiada więcej pamięci podręcznej ale oba są lepsze moim zdaniem o twojego intela. Ja osobiście wybrałbym tańszego, grafika i tak ci nie potrzebna skoro bierzesz dedykowaną dzięki temu powinieneś sie zmieścić do 1500 maksymalnie 1600 wiesz dostawa.
Jeżeli nie pasuje ci grafika bo ma większy pobór prądu od nvidii to możesz użyć zamiast niej:

1lajk