Upgrade PC pod New World / Lost Ark

Proszę o sugestie jak zupgradować tego grata żeby odpalić New World oraz Lost Ark na 50+ FPS przy średnich detalach?

PROC: https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-2ghz-6-mb-box-bx80646i54460-636603/ (+jakiś coolair silentium na proc)
MOBO : https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81-p33-s1150-h81-2ddr3-usb3-usb3-glan-atx-h81-p33-616353/
RAM: https://www.morele.net/pamiec-geil-evo-leggera-ddr3-8-gb-1600mhz-cl9-gel38gb1600c9dc-498329/
GRAFIKA: https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-dual-heatpipe-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-hd-687a-zdfc-364293/
ZASILACZ: jakiś Silentium 600w bronze

Proc pewnie styknie, ramu sam nie wiem? Grafika obowiązkowa, jakieś sugestie ?
Budżet ile trzeba tyle wydam, ale nie chcę wyżyłowanych sprzętów - tyle żeby te dwa tytuły w miarę gładko szły

mam do sprzedania PC jak chcesz GTX 1070,16 GB Ram 3000 Mhz, i7 6700k, MOBO z-170 Pro gaming

Na tej grafie nie odpalisz na 50+fps new worlda na minimalnych (znaczy zależy na jakiej rozdzialce też będziesz grał , ja na GTX 1050 2gb na minimalnych mam 50fps 2k rozdzialka , procek okej , płytę główną popatrz z obsługą pamięci ddr4 tak samo ram , procek możesz znalezc tańszy i tak samo wydajny . Sprawdź sobie np i3-10100f 10 generacja i pod to płytę jakąś

a ja Ci dam radę jak zaoszczędzić z 500 zł , które dorzucisz do karty graficznej :slight_smile: Wejdz na fb poszukaj grup z koparkami krypto , oni często kupowali zestawy po co żeby kartę graf wyciągnąć i sprzedają bardzo dobre sprzęty bez karty graf, róznice dodaj do karty bo ta, która chcesz kupić jest co najmniej " słaba" jak dobrze trafisz na FB na grupe to i grafe kupisz taniej po koparce po 2 miechach o 30% taniej . tak , wiem experci się znajdą co czytali , że takie karty są beee… lol sam mam parę koparek i dbam i karty lepiej niż “gracze” ponieważ co jakiś czas wymienia się w nich części tak , żeby karty działała jak najdłużej oraz była najbardziej wydajna :slight_smile: Powodzonka i nie rzucaj się teraz na nówki , lepiej na takie 2-5 miesięcy na gwarancji dalej ponieważ , będziesz mógł o wiele lepsza grafe wychapać.

1lajk

Zgadzam się z Ponurymtroll1. Mam GTX 180 ti po koparce już 2 rok. nić się nie dzieje. Powiem więcej, gość, który na tym kopał powgrywał biosy, na których karta działą stabilnie w booscie i nie grzeje bardziej niż 80 stopnie, w mojej mało przewiewnej obudowie mini itx. dodatkowo kartę dałem na przegląd do serwisu, to mi powiedzieli, że na rdzeniu jest ciekły metal, a karta bardzo zadbana i oklejona dodatkowymi termopadami. Więc jak trafisz, i po koparce można trafić dobrze. No i za kartę dałęm 60% ceny, wtedy chyba 2k za gigabyte aorus.

Ja mam

Intel Core i7-7700K
ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti GAMING OC
Samsung EVO 970 2TB SSD NVMe
Monitor Acer Nitro XV272U 1440p 144Hz

FPS podczas beta testów na wysokich ustawieniach:
Poza miastem - 80+
W mieście - 40+

Zauważyłem również, że zmiana na średnie niewiele daje w moim przypadku. Próbowałem również na 1080p i różnicy nie było wielkiej - jakieś 10FPS więcej. Domyślam się, że jest jakaś jedna opcja, która jest najbardziej “klatkożerna” ale nie drążyłem tematu.

Dziwie się ludziom, którzy kupują sprzęt pod konkretne gry, bo myślą, że w to będą grali do końca życia. To tak jakby rynek gier zatrzymał się na Lost Ark i New World. A co jeśli zrobią update/remaster? Co jeśli teraz grasz na 1080p, a później kupisz 1440p?

Upgrade w twoim przypadku nie wiele da. Masz jeszcze RAM DDR3, są wolne. Grafika HD6870 ma tylko 1GB RAM, więc pewnie gra będzie ciągła z operacyjnej wolnej (DDR3) pamięci, a to jeszcze bardziej zwolni.

Pomyśl o nowej maszynie. Nie wydawaj kilka razy po troszkę, a raz i porządnie. Na pewno nie pakował bym się z grafiką w serie 10 oraz 16. Szedłbym już w kierunku RTX 3060 oraz procek Ryzen 5 5600X lub Intel Core i5 11600K. W tych czasach RAM to minimum 16GB, najlepiej 32, oczywiście DDR4 z wysokim taktowaniem, aby idealnie współgrało z prockiem.

Jeśli takie komponenty nie wchodzą w grę, to propozycja od @n0time4u w zupełności wystarczy, oczywiście przy założeniu, że grasz w 1080p.

1lajk

Witam,sorki że w tym temacie ale chciałbym spytać czy na moim laptopie pogram w New World na full detalach z dobrymi fps.
Procesor -AMD Ryzen™ 5 5600H
Grafika -RTX 3060 (130W)
16gb ram ddr4 (3200)
Dysk- SSD

Ksw pewnie pograsz :slight_smile: polecam programik sysrreq,
Co do podpowiedzi wejdź na stronę techlipton on siedzi w tym i masz zestawy optymalne pod dana cenę w danym czasie więc to tam polecam sprawdzić. Nie trzeba mieć super wypasionego kompa pod Newworld a Lost ark jest już dość stara gra więc nowe podzespoły powinny dać sobie z nią radę bez problemu

Wymień grafę, na jakąś używkę typu rtx 2060, albo jak pisał endryju 1080 i dodaj 8gb ram. Na jakiś czas starczy. Kartę przełożysz do nowego pc, a za 8gb ddr3 dasz grosze. Myślę, że to najrozsądniejsze rozwiązanie na chwile obecną.

2060 nie ma sensu, RayTracingu nie uświadczy a taniej można dostać wydajniejszą trochę GTX1080

1lajk

Mi na GTX 1050 New World nie chodzi a znajomemu na 1060 na 15 fps więc no nie wiem celuj w jakiegoś RTX chyba że do premiery to zoptymalizują no i ramu 8 to raczej za mało myśle że 16 by wypadało mieć
Ewentualnie może nvidia now grafika w chmurze ale nie wiem jak to się spisuje sam nie próbowałem

Dzięki za wszystkie rozsądne/adekwatne odpowiedzi.
Dodam ciekawostkę że na testach alfa/beta w zeszłym roku odpaliłem New Worlda na tym PC i na najniższych poza miastem jakoś nawet działał, w mieście wiadomo była sieka z 5 fps aż w końcu wywalało do pulpitu :laughing:

W takim bez kombinowania wymienię ramy na 2x8gb 1600 ddr3 i grafikę na rekomendowanego przez producenta GTX 970 i zobaczymy

Ja ci napisze tak nie trzeba ci dobrego tylko miech nvidia geforce now sam tak już trzy gry przeszedłem które normlanie by mi nie poszły to jest cyberpunk, outraidres i biomutant.

Polecam ci dozbierać hajsu i kupić nową stacionarke typu


Bo wiem z doświadczenia że taki mini upgrade to na dłuższa metę strata hajsu za rok ta 970 już będzie do bani razem z tymi 8 ramu i ddr3 , w zeszłym roku zmieniałem pod ESO właśnie z gtx 650 TI na gtx 1050 do tego ddr3 16 ramu i żałuje bo prawie 2 k w plecy a teraz i tak nawet w NW nie mogę popykać bo nie wiem dlaczego ale mi bardzo słabo chodzi ta gierka mam procka i5 3.10 ghz może od tego nie wiem w każdym razie meh

Kumpel gra na 1060 6gb ma w miarę stałe 60fps, drugi na GTX 980 podobnie. Obaj grają na High/Ultra

Ram: 16GB
Karta Graficzna: minimum z 4GB ramu

CPU: I5 4460 4x3,2ghz
RAM: 2x8gb 1600mhz CL9 ~300zł
GPU: ~800zł 3msc gw

Lepiej celować w tego GTX czy szukać RX570 ? Czy w tej cenie może znajdę coś lepszego lub coś znacznie lepszego dokładając stówkę czy dwie ?

Widzę kiepski teraz okres na zakupy IT… Ceny poszybowały jak głupie