Upgrade starego kompa

Witam, posiadam starego kompa który opiera się na tej płycie Gigabyte GA-M61PME-S2P

Uzupełniłem go o kostki ramu, tera chce włożyć dysk SSD. Zaznacze we wstępie, że moge mylić nazwy/pojęcia.

Komputer potrzebny, żeby śmigała Winda 10 , MOŻE jakaś Tibia, RS, Diablo II i MOŻE jakieś nowsze gierki (O tym później) [nowsze od Tibii xd], wiadomka jeszcze płynne poruszanie się w przeglądarce oraz pakiet Office od Microsoftu bądź OpenOffice.

Obecny dysk jest połączony tą taśmą ata133 (?), rozumiem, że jak podłącze Sata 2, nowy dysk SSD do płyty głównej odpali się normalnie czy trzeba coś w biosie zmieniać?

Tak wiem, niestety to nie Sata III ale dalej czytałem, że spory upgrade dla kompa.

Jeszcze ta taśma jest dziwna, ponieważ jedna bierze naraz (podłączone są na jednej, nie oddzielnie) nagrywarka(napęd) oraz dysk twardy hdd, czy jak odłącze dysk to nagrywarka dalej będzie działać? Czy musze nową taśme Ata kupić?

Specyfikacja pozostałych komponentów - Pamięć GoodRam DDR2 4gb , Procesor: AMD Athlon II 250 x2.

Czy procesor da rade? Rozumiem, że system 64-bitowy? Opłaca się wymienić pastę i go troche podkręcić?

A i odnośnie karty graficznej, żeby można było w jakąś produkcje pokroju Far Cry 3 czy starsze Call Of Duty, wiadomo może przesadzam, ale pytanie i tak zadam - jaką grafike maksymalnie można w ten zestaw włożyć?

Jak odłączysz stary dysk i podłączysz dysk na sata(jak masz wejście na płycie głównej) to powinno ruszyć lub ewentualnie w biosie będziesz musiał kolejność uruchamiania(bootowania) ustawić. Pamiętaj też że w zasilaczu musisz mieć odpowiednie złącze pod sata(lub kupić przejściówkę z molexa).

Kartę graficzną w zasadzie każdą możesz użyć ale jak kupisz za dobrą na twój procesor/wejście PCIe na płycie głównej nie będziesz wykorzystywał pełnego jej potencjału.
Karty graficzne to raczej minimum amd 4500hd lub gt9600(nie używałem) jak znajdziesz inne taniej z lepszymi parametrami to kupuj. Jak się nie znasz to po prostu wpisuj w googlu “karta1(np 4500hd) vs karta2(np gt9600)” powinny wyświetlić ci się różne strony z benchmarkami i porównaniem kart.

Więcej ci nie podpowiem bo za mało szczegółów(brak nazwy płyty głównej).

Tak, właśnie widziałem przejściówke z molexa i dlatego mnie to zainteresowało.
Ty ale dałem mobo, w pierwszym wersie pogrubionymi literami, http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2p_10#kf

Ach ślepy jestem. Na tym forum tak niewygodnie się czyta że czytam “wybiórczo”, bo oczy bolą przy dłuższym tekście.
Szczerze, nie ulepszałbym tego zgrzytka o nic, kupiłbym najwyżej ssd, bo i tak można go później przełożyć do nowszego kompa i tyle. Ale to ty decydujesz co z nim robić :slight_smile: Ja ci tylko napisałem co możesz zrobić.

Tu mój stary tekst innego tematu

Ja ci powiem tak mój portfel chudy dosyć ale żeby cieszyć się w kilka gier na które byłem napalony postanowiłem w końcu Zmienić mój pc który odpalał gry na średnich wydanych do 2005r.
Baza Dell 755 optiplex kupiłem za 60zł
Grafika za 120zł wyrwana Radeon HD 7770 OC rev 2.0
Ram 8GB- za 50zł kupiłem
Zasilacz LC Power za 50zl
Procesor e7200- będe zmieniał na q6600 4 rdzenie więc da mi też kopa
i powiem ci tak
Fortnite 50fps na średnich + odległość na max
LoL 100fps - na wysokich/max
Poe- nie sprawdzałem ile fps ale mam ustawienia na wysokie i działa płynnnie… to samo wiele tytułów które ogrywałem i które wyszły do dnia dzisiejszego a do tej pory ograłem z 15 gier o których wcześniej mogłem tylko pomarzyć, polecam kanał na yt komputer za xxx zł od dobre programy