W co grać panie premierze?

Witam. Mam 2020 rok. A ja czuję silną potrzebę przyjemnego zmarnowania swojego czasu z jakimś MMORPG. Chciałbym zacząć całkowicie nową przygodę. Żeby nie było. Wszystkie TOPowe obecnie na rynku tytuły mam mniej lub bardziej ograne. Mówie tu o WoW, TESO, BDO, GW2, AA itp itd. Żadna z tych gier nie potrafiła mnie wessać na maksa. Przyznam jednak że moim preferencjom najbardziej odpowiada BDO, później TESO, WoW i GW2. FF mi nie siadło w ogóle. Nie mój klimat a i mechanika jakaś żadna. Możecie podpowiedzieć do czego dobrze wrócić lub może znacie jakiś nowy tutuł, który wychodzi na dniach i warto było by go ograć?

sporo osób zaczęło pogrywać w ruskiego Lost Arka, jest zangielszczenie i sporo rzeczy do roboty przydatnych w marnowaniu swojego czasu :smiley:

1lajk

Gram o premiery w BDO mobile i bardzo sobie chwale. O dziwo zwykłe bdo mi nie podeszło, a to super.

Kazdy inne mmo poza tymi co wymieniles to strata czasu, bo wkrotce upadna. Ale jesli teso ci sie spodobalo to moze Neverwinter? Osobiscie duzo spedzialem tam czasu i to jest idealny zamiennik typowego rpg + calkiem fajna fabula az do max lvl jest.

Zapytales do czego wrocic, jesli chodzi o eso to zalezy kiedy skonczyles. Jesli dopiero teraz to poczekaj do maja/czerwca i wyjdzie skyrim wiec duzo nowosci powinno byc. Do wowa to warto wrocic dopiero przy premierze nowego dodatku shadowlands. Ewentualnie classic jak nie grales jeszcze.

2lajki

Albion Online. Według mnie jedyny unikatowy mmorpg z tych młodszych tytułów.

temtem wychodzi niedługo ^^

Każde MMORPG poza World of Warcraft / Final Fantasy oraz GW2 to ryzyko znacznie większej straty czasu z możliwością upadku lub problemów finansowych/gameplayowych różnych kategorii więc odpowiedź w co grać jest raczej jasna.
Jesli najbardziej odpowiada ci BDO to mi bardzo ale to bardzo przykro

oldschool runescape :stuck_out_tongue:

Każde MMORPG poza World of Warcraft / Final Fantasy oraz GW2 to ryzyko znacznie większej straty czasu z możliwością upadku lub problemów finansowych/gameplayowych różnych kategorii więc odpowiedź w co grać jest raczej jasna.
Jesli najbardziej odpowiada ci BDO to mi bardzo ale to bardzo przykro

Ojjj uwierz mi, BDO pobędzie na rynku znacznie dłużej od GW2 patrząc na to jak bardzo gdzieś ma swój tytuł ArenaNet.

rynek MMO jest od kilku lat w strasznym zastoju i po za starymi tytułami nie ma nic w co można pograć. Jak masz grupę znajomych do MMO z którymi byś i tak grał godzinami to może lepiej pomyśleć o poświęceniu tego czasu na planszówki / klasyczne papierowe gry rpg xD zdecydowanie lepiej spędzony czas

1lajk

@Valerus
Zdecydowanie tak! Wciągnąłem w karcianke Magic: The Gathering wszystkich kolegów. Teraz spotykamy się częściej przy piwie w knajpie pod pretekstem kart ]:->

@Velarus pomysł zacny ale u mnie w tym wypadku w grę wchodziły by tylko piatkowe wieczory, bo wtedy chłopaki się na planszówki zgadują. Co do MMORPGa to pograłem trochę w BDO ale… zabija mnie społeczność. Nie wiem czy się tam wrzody z CS GO przeniosly czy co? Tragedia. Może spróbuję jeszcze TESO pomęczyć chociaż, chodzi za mną WoW… A powiedzcie, orientujecie się jak wygląda na tę chwilę kondycja Life is Feudal? Grają w to ludzie?

to raczej problemu nie robi bo większość ludzi których znam gra raz na tydź dwa w rpg :slight_smile: u mnie też to tak wygląda, że może i spotykamy się co tydź ale tu planszówka, tu karcianka, a tu rpg więc sesja jest tak raz na dwa tyg może i nadal ciągłość jest. Robienie sesji 3-4x w tyg to niestety odległe wspomnienia ze szkoły gdzie był na to czas :smiley:

Ok. To pytanie z trochę innej beczki. Postanowiłem sprawdzic co tam w WoWie słychać. Kupiłem BfA zapodałem oabonament, wchodzę se na Defias bo tam miałem Paladyna. Wszystko fajnie gram sobie i… nagle do mnie dociera że serwer w zasadzie jest pusty i nie ma nikogo poza NPcami i Mobami. WTF?! Się ja pytam co jest grane? Ktoś kuma tą sytuację? Defias ma status HIGH a jest PUSTY jak w martwej grze!!

Ta jest martwy bo jest RP i nie ma crossrealma z innymi serwerami. Polecam zmienić serwer.

To gdzie grać i czy jest możliwość przeniesienia postaci za free na inny serwer? Bo widziałem opcje za 20$ (chyba kogos pos#$ło) a powiem szczerze że zaczynanie od nowa lub korzystanie z boosta mnie nie kręci. No i w jaki serwer celować bo widzę że tymi opisami realmów to se można d^&ę wytrzeć? Póki co to mam wrażenie wywalenia kasy w błoto.

Dużo zależy od frakcji którą chcesz grać. https://www.wowrealmpopulation.com/ Tak jak tu jest zaznaczone Horda Draneor Ally Silvermoon. Co do postaci poleciłbym wylewelowanie postaci od nowa, na low dungi czeka się chwilkę dosłownie, a farmiąc właśnie dungi jesteś w stanie dojść do BfA maksymalnie w pare dni. Darmowych transferów nie ma, z tego co pamiętam to chyba nigdy nie było.

1lajk

Czyli rozumiem że balansu między frakcjami na serwerach też nie ma co szukać? Bardzo smutno się to prezentuje…

jest cross realm więc tym nie powinieneś się przejmować. Podczas expienie w świecie po prostu spotykasz graczy z innych serwerów które są ze sobą połączone. Nie odrzucaj się od WoWa bo nic lepszego teraz niestety nie znajdziesz. MMO to raczej dość smutny w dzisiejszych czasach gatunek. Sam właśnie robię przerwę od wowa i szukam zaminennika ale ciężko jak cholera. Chciałbym pograć w grindownika ale dla mnie BDO ssie a nic innego nie mogę znaleźć.

To jeśli o typowego grindownika chodzi to Cię zmartwie. Wiem że BDO daleko od ideału ale na tę chwilę chyba naprawdę nic lepszego nie znajdziesz. Może Albion, ale tam mnie odrzuca mechanika progresu postaci, która polega w zasadzie wyłącznie na podstawie noszenia odpowiedniego EQ.