Warframe nowy gracz pare pytañ?

Witam nie dawno zaczełem grać z powrotem w Warframe po dość długiej przerwie bo usłyszałem że stało sie bardziej przystępne dla graczy i zeczywiscie tak jest nie stety kiedys grałem dość krutko i teraz zaczełem na nowo mam pare pytañ z gory dziekuje za odpowiedz.

  1. Zastanawiam sie nad zakupem tego pakietu dla poczatkujacych graczy pomijajac tam calom maste przedmiotow dostane tam 300 platyny , a tagrze skorzystalem z twich praim na trinity spodobala mi sie ta postac czy jesli mam ja i podstawowego to musze na nastepnego wykupic slot (a tagrze jesli mam ja dzieki free twich praim czy moge ja wykupic na stale )cale zycie gralem healerami w wowie pasuje mi ta postac .
    2.Oraz co warto wykupic za platyn jestem zainteresowany jakimis 3 broniami na poczatek z klasy glowna boczna i biala .
    3.Strasznie tu duzo nowych zeczy do ogarniecia w tym warframe troche mnie to gubi dziekuje zawszelkie porady.

Pierwsza porada. Przepisz wszystko co napisałeś jeszcze raz, tym razem bez błędów bo tego się czytać nie da :confused:

3lajki

Dużo czasu minęło od kiedy zacząłem grać, więc nie wiem dokładnie jakie są realia
początkujących w tej chwili, ale spróbuję nieco pomóc. Więc po kolei:

1a. Kupno pakietu startowego to raczej kwestia osobista tego ile kasy masz i jak bardzo trzepnie Cię to po kieszeniach. Co do samego pakietu, dla Ciebie najważniejsze w nim byłaby platyna, boostery i orokin tech. Reszta to kosmetyki i o ile endgame to fashionframe to tobie są raczej zbędne. Zamiast tego, możesz poczekać jakiś czas, aż z Daily Login wypadnie Ci zniżka 50% lub 75% na platynę. Dzięki temu, w najlepszym wypadku, możesz kupić, powiedzmy, 1000 plat za 13$ gdzie w pakiecie za 20$ te trzy najważniejsze dla Ciebie przedmioty mają wartość 420 plat. Ale najpierw ta zniżka musi Ci dropnąć, a to już trochę gra losowa*, więc decyzja jest twoja.

1b. Tutaj nie dam sobie głowy uciąć, ale jestem na 90% pewien, że warframe’y z Twich Prime przychodzą z własnym slotem i reaktorem, więc jeśli nie tworzyłeś jeszcze sam żadnego warframe’a to powinieneś mieć jeden slot wolny.

  1. Za początkowe 50 to podstawowo kupiłbym jeden slot na Warframe’a i dwa na bronie (te są w pakiecie po dwa, więc w zasadzie dostaniesz cztery sloty na broń). Za dodatkową platynę kupiłbym jeszcze parę slotów obu rodzajów oraz parę Orokin Catalystów i Reactorów, a co do broni to tutaj wyjdzie trochę moja nieznajomość realiów początkujących graczy i tego jak szybko się wtedy zdobywa surowce i leveluje przedmioty, ale z mojej pozycji powiem tyle: gotowe warframe’y i broń kupuj tylko w ostateczności, albo jak Ci nie żal platyny. Schematy do budowy broni możesz kupić w markecie, do tego niektóre początkowe bronie możesz kupić już gotowe za kredyty.

  2. Wydaje mi się, że początek musisz ogarnąć odwrotnie niż „endgame”, czyli nie skupiaj się na wszystkim. Wyznaczaj sobie pojedyncze cele i skupiaj się na nich (wiem że strasznie to ogólnikowe, ale jeśli będziesz chciał ogarnąć wszystkie mechaniki to szybko Cię to wszystko zasypie). Co do rzeczy do zrobienia, to zacząłbym od najbardziej oczywistej: odblokuj wszystkie planety i rób questy. To drugie w szczególności powinno mieć priorytet ponieważ nie tylko dostaniesz z nich schematy do bardzo dobrych warframe’ów to jeszcze odblokujesz dodatkowe mechaniki oraz dobre miejsca do farmy ( Index i Rathuum). Co jakiś czas możesz się zatrzymać i zostać dłużej na misjach typu defence, survival albo excavation, żeby zdobyć relikty. Oprócz tego olej Plains of Eidolon. Mimo tego jak nakręcili wszystkich na tę lokacje jest ona dość… mierna, szczególnie dla nowych graczy. Odblokuj ją, zrób szybko co tam musisz zrobić i wróć później (może po zrobieniu questa War Within)

  3. Wiem, że nikt nie lubi tego słuchać, ani kiedy mu się to wytyka, ale poziomka ma rację. Popracuj trochę nad swoim pisaniem. Wklepywanie tekstu najpierw do Worda i kopiowanie go do posta byłby dobrym początkiem.

To tyle, może coś mi jeszcze wpadnie do głowy to dopiszę. Ewentualnie ktoś inny napisze coś lepszego.

*względem tych zniżek, ja zauważyłem, że wypadają częściej jeśli robi się przerwę od gry. Ja w ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiłem sobie 4 dni przerwy i dostałem pierwsze 75%, a potem 5 dni i kolejne 75%. Wcześniej też się tak zdarzało

2lajki

Na telefonie pisałem strasznie małe literki

Dziękuje za tak dobre podpowiedzi chętnie skorzystam z nich a te błedy z tąd że pisze na tel a ja mam gigantyczne łapy i cuda niewidy wychodzą.

Za platynę kupuj tylko sloty na frame i bronie. Orokiny zdobędziesz z alertów i sortie. Jak się wgryziesz to sobie będziesz mógł dokupić brakujące części prime. Jakie mody farmić to sobie sam ustal patrząc na buildy ze strony http://warframe-builder.com/ . Gdzie czego szukać dowiesz się z wiki http://warframe.wikia.com/wiki/WARFRAME_Wiki . Kredyty zarobisz robiąc indexy, także zostaw sobie rhino jak go zrobisz. W zasadzie tyle. Z czasem sam wszystko ogarniesz.