Warframe Pytania

Witam mam kilka pytań na temat Warframe.

  1. Na początku jakoś szło był samouczek itd. Nagle dostaje mape i grom wie co dalej robić. Rozumiem, że mam robić te niebieskie znaczniki na mapach?
  2. Jak to jest z tymi zbrojami i broniami? Mam robić randomowe misje na mapie i czekać aż mi coś wypadnie?
  3. Mapy wygladają na takie same ciągle. Zmienia się to pozniej?
    Narazie mam tyle pytań. Jak cos dojdzie napisze. Dziekuje za pomoc.

Sama nie grałam, jednak podpytałam kumpla, który jest bardzo dobrze obcykany z gra. Oto, co odpowiedział w wielkim skrócie:

  1. “Powodzenia. jak w podstawowym eq porwie się na niebieskie znaczniki. Zrobi ze dwa, trzy i więcej nie da rady”
  2. Zbroje i bronie wypadaja zewszad. Inwazje, napady, bossy etc. - zalezy w co celuje
  3. Mapy sa renderowane z jakiś kawałków (średnio zrozumiałam), więc nigdy nie sa takie same
    Podsumował to tak: “Napisz, żeby znalazł sobie wpierw jakiś klan, który mu pomoże i wytłumaczy co i jak, obejrzał poradniki na yt, albo, żeby wbił na discorda, to jeśli będę, sam mu coś podpowiem”
    Wiem, że mętnie to co napisałam wyglada, ale starałam się jakoś pomóc. Może sprowokuję kogoś do tego, by rozjaśnij Ci to bardziej, a jeśli nie, to może uda mi się Was na tym discordzie umówić, gdyż na to forum kumpel nie zaglada

Dziekuje za odpowiedz.
Nie wiem o co chodzi twojemu koledze z tymi niebieskimi znacznikami ale zrobilem ich ze 20 wlasnie w podstawowym ekwipunku solo. Wydaje mi sie ze rozmawiamy o czyms innym.
Kolejne pytanie :
4) Czy jest tu jakaś fabuła? Póki co ide jak przecinak z misjami ale to wygląda bardziej jak zwykły quest.

Zaczynałem grać całe wieki temu ale co nie co mogę wyjaśnić :

  • “niebieskie znaczniki” - chodzi ci o nieukończone mapy/misje? To tylko sposób sygnalizowania że jeszcze tego nie robiłeś, nie ma to związku z poziomem trudności
  • z mobów/misji dropią tylko surowce i mody. Mody powinny zostać omówione w samouczku
  • zbroje (czyli warframe’y) zdobywasz na cztery sposoby. Za zabicie bossa na danej planecie, kupno schematu w dojo (siedziba klanu), wykonanie questa, lub otwieranie reliktów
  • mapy na danych planetach są podobne, bo są generowane ze wspólnych segmentów. Cos ala biom z minecrafta. Jak siedzisz na jednym biomie to i wszystko wygląda powtarzalnie
  • na start polecam poszukać klanu (by zyskać dostęp do dojo), oraz zacząć robić główne questy po kolei. Te znajdziesz po ESC, profil, zadania/misje (nie pamiętam jak to szło po polsku).
  • twój nowy najlepszy przyjaciel, kochanka i matka w jednym : https://warframe.fandom.com/wiki/Warframes

Na powyższej stronie masz informacje co z skąd dropi, z jaką szansą, jak odblokować dane questy itd.

Dodatkowa wskazówka : najważniejsze questy (silnie fabularyzowane, odblokowują szereg nowych opcji itd) to second dream i the war within. Second dream wymaga skończenia questa “Natah”, mastery rank 3 (level konta) oraz odblokowania złącza neptuna. I w to bym celował na poczatku gry. Ewentualnie (by nabić mastery rank 3) możesz poszukać jakiejś ciekawej dla cb broni czy frame’a