Warframe

Witam
Jakoś tak się złożyło, że chociaż o tej grze sporo słyszałem to nigdy nic konkretnego a i przy okazji sam jej nie ogrywałem. Ostatnio szukam jakiejś gry na długie miesiące i trochę pomykam w GW2 ale ciekawi mnie też warframe. Moglibyście konkretnie napisać i tej grze? Zawsze kojarzyłem tą grę z Mass Effect 3 multi czy warframe to taka lepsza wersja me3 multi czy zupełnie coś innego?

Nazwe Warframe można spokojnie zamienić na “Grindownik”. Rozgrywka rozbudowana, fajne klasy, system doboru odpowiednich pasywek itd. Martwe pvp, martwy system gildii, ale rozbudowane pve. Z jednej strony rozwijamy postać, z drugiej zdobywamy poziomy konta za biegłość w danej broni, co odblokowuje nam dostęp do nowych itemków itd. Aspektów rozgrywki jest wiele i ciężko to wszystko wymienić. Warto pooglądać jakieś filmy na youtube, lub samemu spróbować, bo gra nie jest dla każdego :slight_smile:

Dzięki. Ale to jest bardziej rozgrywka drużynowa? Łatwo znaleźć jakąś drużynę? solo też tam można pobiegać? Pvp mnie nie martwi bo wolę zdecydowanie pve.

Istnieje system automatycznego doboru drużyny, który włączasz lub wyłączasz przed wejściem na mapke. Zdecydowanie więcej ugrasz i wyfarmisz w dobrym party :slight_smile:

Siema. Czy w warframe muszę być w gildii? Czytałem, że to wręcz obowiązek w tej grze. Ale ja lubię grać solo, po swojemu często po cichu i pojedynczo eliminować cele i unikać otwartej walki tak długo jak się da. W graniu z ludźmi wku… mnie granie na aferę z wciśniętym shiftem. Byle szybko i kto pierwszy dopadnie do moba.

Musisz dołączyć do klanu bo są tam dostępne opcje craftingu nie dostępne normalnie i np. Archwing launcher który niszczy całą grę openworld tam się znajduje. Ta gra ma mnóstwo contentu, ale interakcje multiplayer są tragiczne, grając z dobieraniem drużyny możesz siedzieć afk na misji i oni wykonają wszystko za ciebie gdyż często trafisz na pół bogów co jedną umiejętnością czyszczą 3 kolejne pokoje z przeciwników. Jeśli cie frustruje ciągłe parcie do przodu byle szybciej i farma, farma, farma, to raczej nie gra dla ciebie. W końcu trafiasz na misje Survival i Defense które z party są mniej ciekawe od zbierania grzybów w lesie, natomiast samemu niemal niewykonalne bez meta buildu

Ok dzięki za odp czyli to raczej nie dla mnie, szkoda bo pierwszych kilka misji robiło się fajnie.