Warhammer 40k, od czego zacząć?

Hej, cześć.

Ostatnio naszła mnie ponowna zajawka na uniwersum WH40K, chciałbym sobie przeczytać jakieś książki związane z tym uniwersum, jednak nie wiem od czego zacząć, chciałbym abyście doradzili mi która książka jest najlepsza dla "zielonego".

"Herezja Horusa" ta seria to dla mnie świętość, możesz dostać pierwsze części w bibliotekach.

Ogółem trudno powiedzieć od czego zacząć. Sam zacząłem najpierw od pierwszych gier komputerowych w świecie w40k, potem przyszedł czas na warhammerową wiki gdzie poznałem wszystkie aspekty świata, rasy, kultury, prawo etc. a dopiero wtedy wziąłem się za książki np. Duchy Gaunt'a. Niemniej jednak ważna pozycją jest cykl "Herezja Horusa" a w szczególności trzy pierwsze księgi, które opisują jedno z największych wydarzeń tego uniwersum. Poza nimi są jeszcze dwie następne dostępne w języku polskim a resztę dostaniesz wyłącznie w zagranicznych sklepach po angielsku, niemiecku bądź francusku. Dlaczego? Black Library (odpowiedzialna za ów cykl) zabrała prawa do tłumaczenia i wydawania swoich książek prawie większości firmom, gdyż jak stwierdzili chcą sami tłumaczyć swoje książki na różne języki i sami je wydawać. Oczywiście do tego nie doszło bo potem ponoć stwierdzili, że języków jest za dużo i nie będą tego robili.

Hej, cześć.

Ostatnio naszła mnie ponowna zajawka na uniwersum WH40K, chciałbym sobie przeczytać jakieś książki związane z tym uniwersum, jednak nie wiem od czego zacząć, chciałbym abyście doradzili mi która książka jest najlepsza dla "zielonego".