Warto wracać?

Yo,
Z akcji desperacji rozważam powrót do BDO. Na rynku nic ciekawego nie ma, a BDO swego czasu grałem od CBT do wyjścia Valencii, więc nie grałem około 1.5 roku.
Nie zależy mi na gonieniu topki, ale jak sobie ogarnę ponad 300 CP, to ogarniajac sam crafting idzie zdobyć jakieś sensowne eq? Crafting skrzyń jest nadal opłacalny?
Druga sprawa jak ma się teraz sorc? Pamiętam na początku jedna z OP klas, później nerfy, wyszły awaki i sorc jakoś w tych awakach zaginął, bo inne klasy dostały mocnego kopa, zmieniło się coś?
Bo zastanawiam się między Sorkiem, Strikerem, a Mystic
Nie interesuje mnie mass pvp, raczej wolę postać pod pve i pvp 1v1.

Następnie to wróżki. Wróżka jest przypisana do postaci czy do konta? Zdobywa się ja w grze czy można iść na skróty i kupić w is? Przyznam, że nie mam problemu z wydaniem na grę kasy, więc takie rzeczy jak pety, udźwig, skiny, namiot i inne pierdoly mogę zakupić.

Moje eq na sorku, to 208 ap i 253 dp w grunilu (liverto tri, nouver tri, kosa zwykła na tri, raszta bizu na duo), więc do expa żeby ogarnąć softcap chyba starczy?

Te pl gildie jak Zakon 7, Xeno, Royal jeszcze istnieją? :stuck_out_tongue:

Z samego lifeskillu? Jesli zaliczymy do tego sea monster hunting to owszem mozna spokojnie soft capa zdobyc, jesli to jasne ze monza, tylko potrwa to dosyc dlugo. Skrzynki dalej sa ok, ale bez tradingu na art 2 i ogromem czasu nawet do tego nie podchodz. Jak masz wylevelowany trading to owszem jak najbardziej lepsza to metoda niz sprzedawanie sprocesingowanych rzeczy na mp.

Sorc jest top klasa na end game pve, taka sobie na mid/low end. W 1v1 jest ok jak ogarniasz jej iframe. Striker i Mystic to aktualnie topka jesli chodzi o PvP, na PvE striker na mid/low end jest dobry, na end traci, mystic jest wszedzie dobra.

Wrozka jest do konta. Mozna zdobyc ja w grze “bez problemu”. Problem zaczyna sie z tierami, a im wyzszy tym wiecej skilli moze sie wrozka nauczyc (wiecej wagi, autopoty, etc.) T4 jest strasznie rzadkie, t3 tez nie jest zbyt latwe do zdobycia. Tu masz pearl shop gdzie mozna spokojnie kupic itemy do zwiekszenia tieru wrozki.

Twoj gear pozwoli ci na farmienie low endowych spotow (fogans, gahaz), z czego wiekszosc jest dosyc oblegana. Jak najszybciej bym inwestowal w kzarke ktora latwo wysnajpic z marketu, kutuma i dande.

Gildie te umarly, jak wszystko co polskie i duze.

Niedługo startuje priv BDO. Na otb grało się fajnie także Polecam sprawdzić.

Privy mnie nie interesują
@XTroLLu Czyli kutum na sorku obecnie jest lepszy niż nouver?
Ogólnie dzięki za info konkretne info, bo takiej odpowiedzi oczekiwałem :smiley:
Kzarke mam na pri, ale z racji, że biegam w livero na tri, to jej nie wymieniłem :stuck_out_tongue:

Jeszcze mam pytanie o afk fishing. Nadal jest opłacalne? Mam postać z 192 inv slot, kiedyś przez noc lowilem średnio 8-12 shardow, więc zawsze memorki były. Zmieniło się coś w tej kwestii czy nic?
Ogólnie powrót do gry po takiej przerwie jest przyjemny, dużo bonusów z kalendarza idzie zgarnąć - wczoraj bhegi mi poleciały, więc już mam 3 części boss eq. Bhegi, muskany i giath.
A jeśli chodzi o is:
Waga ogarnięta
5 petow jest
Namiot kupiony - OP opcja na spocie
Skin pve, pvp jest
Value pack
Coś jeszcze warto zakupić z is czy już wszystko? Bo takie rzeczy jak skiny do statku i inne glupoty mnie nie inresuja :smile:

AFK fishing dostał ostatnio sporego nerfa ze względu iż przed patchem na afku wyrzucało wszystkie śmieci i większość białych i zielonych ryb. Teraz zwiększyli wartość ryb, ale na afku zbiera praktycznie każda rybę i sloty o wiele szybciej się zapełniają co nie jest źle jak możesz częściej sprawdzać plecak czy ci się nie zapełnił. Relici dalej można łowić.

Kutum jest lepszy na pve dopóty nie będziesz w okolicach 260 ap z nouverem. Nouver lepszy na pvp zr względu iż jedyny viable build na każdej klasie to pure ap.

Jak możesz to kamasylvia buff jest całkiem ok jak zużywasz sporo energii i 20% to zawsze coś. Jeszcze jak sporo life skillujesz to ubranie do processingu i cookingu jest dobre.