Wayfinder Closed Beta

*Nie dam żadnego wideo ani screena bo obowiązuje NDA

Po krótko opiszę moje wrażenia:

Jestem miłe zaskoczony. Graficznie i klimatycznie przypomina mi Wildstar.
Zrobiłem 1 quest początkowy grając tym a la paladynem (Wingrave z tarczą i mieczem czyli zestawem broni Vanguard) i dotarłem do miasta. Sporo ludzi gra. Jest transmog i ulepszanie broni (tampering). Jest oczywiście IS i jest darmowy pakiet Beta, a w nich tylko skiny i dye.

Gram na PS5. Sterowanie intuicyjne

W mieście, wyglądającym na hub, o nazwie Skylight masz portal do innych realmów zwanych tutaj Lost Zones, które z tego co się orientuję opanowane są przez Gloom (Gloomfall to katastrofa, która zeszła na świat). Na początku żeby móc się do nich przenosić z miasta musisz je zaliczyć raz w normalny sposób i zdobyć jakiś artefakt/zaliczyć walkę/dowiedzieć się historii powiązanej z każdą z Lost Zone. Właśnie wlazłem do pierwszej i NPC opowiada mi, że za każdym wejściem może wyglądać ona inaczej więc obstawiam losowe Dungeony.

W Lost Zone i dungeonach dla party (Gloom) są Waypointy i można się do nich teleportować na zasadzie Fast Travel.
Zabijając potwory w dungeonie nabijasz fioletowy pasek na górze ekranu podzielony na 3 części i za każdą część jest dodatkowa nagroda. Każde dwie śmierci zablokowują jedną część z tego paska ograniczając ilość nagród na koniec dunga.

Co ciekawe Beta jest po angielsku ale wydropiłem z tej Ekspedycji (tak się tu chyba nazywają dungeony) pierścien i ma on opis po polsku :slight_smile:
“Pierścień pięciu błogosławieńst”

Wygląda na to, że są tylko 3 sloty na akcesoria oraz zmieniać można broń ale ta zmiana zmienia funkcję postaci. Teraz gram vanguard czyli tarcza i miesz ale w tutorialu widzę, że mogę zmienić broń na 2h czy daggery. Wydaje mi się, że w tej grze pancerz i broń nie dropi tylko się je ulepsza
Gram dalej :slight_smile:

Zrobiłem dungeona (Gloom) przez LFR i mega przyjemnie. Pełno znajdziek i łamigłówek. Jakieś ukryte rzeczy do odblokowania pokroju w określony sposób trzeba stanąć na platformach itp. Nie mieliśmy pojęcia jak je odblokować i po prostu zrobiliśmy Glooma :stuck_out_tongue: Baaardzo pozytywnie :slight_smile:
Oby IS tego nie spierdolił :stuck_out_tongue:

PS. Są semi-otwarte krainy poza miastem.
Są spadki klatek na otwartych obszarach. W dungeonach stałe 60 fps
Gram dalej :slight_smile:

No spoko, ale diablo lepsze.

Skąd wiesz? Nie grałeś w żadną z tych gier w pełnej wersji. W D4 być może w betę, a Wayfindera nie widziałeś na oczy. Ja w Wayfinder cisnę już 4h hehe. Podoba mi się. Są dungeony jak w WoW z poziomami trudności jak w M+. Na przykład po wsadzeniu kryształu w slot dungeona moby przy 50% HP dostają Enrage i wybuchają po śmierci.

to jest online?

(wpis wycofany przez autora, zostanie automatycznie usunięty za 24 godziny, chyba że zostanie oflagowany)

(wpis wycofany przez autora, zostanie automatycznie usunięty za 24 godziny, chyba że zostanie oflagowany)

Swietnie, czekam az wydadza. Tez sie spodziewalem przynajmniej niezlej gry. Bardzo przypomina mi Dauntlessa tylko z prawdziwa opcja coopa xD nawet wyglada w miare podobnie (acz lepiej) … bedzie grane na ps5

To nie jest Dauntless (poza może stylem graficznym). Dauntless to taki Monster Hunter. Wayfinder to mmorpg ze świętą trójcą i dungeonami z mechanikami.

ok ok moglem napisac ze graficzne przypomina Dauntlessa :stuck_out_tongue: