Weteran wielu gier szuka MMO

Witam,
Można powiedzieć, że jestem weteranem gier MMO, chociaż tak naprawdę jest tylko kilka pozycji w które grałem dłużej niż kilka miesięcy, nie jestem typem człowieka, który jak znajdzie jakąś grę to gra w nią przez lata (chociaż są wyjątki)
Przejrzałem na tym forum już kilkanaście tematów i w pewnym momencie już zacząłem myśleć, że na ten moment może po prostu nie ma gry która sprosta moim oczekiwaniom, lecz pomyślałem, że może jednak warto założyć swój temat i trochę konkretniej opisać jakiej gry szukam - a nuż jednak chowa się ona przede mną gdzieś w cieniu, bojąc się, że gdy zostanie przeze mnie dorwana to będzie katowana przez długie godziny :smiley:

Okej, ale przejdźmy do konkretów!
Gry mmo które były najbardziej przeze mnie ogrywane:
1.Dofus - gra w którą pierwszy raz zagrałem kilkanaście lat temu i co prawda miałem w niej długa przerwę, to na ten moment jest to moja gra MMO numer 1 i dlatego jestem zdziwiony, że jej tytuł pada na tym forum tak rzadko (I dlatego mam nadzieję, że jednak jakaś inna gra która przypadnie mi do gustu, a której nazwa tutaj nie padła się pojawi). Dofus to gra która tak bardzo mnie wciągnęła, że bawie się w nią grając na 6-ściu kontach naraz, uwielbiam ten kreskówkowy świat dofusa, turowy system walki i ekonomię w tej grze, a także model rozgrywki który co prawda w pełni darmowy nie jest, ale dzięki walucie zarobionej w grze mogę kupić premium dla wszystkich postaci i cieszyć się grą :slight_smile: Mimo wszystko chciałbym spróbować coś nowego, a Dofusowi dać na jakiś czas odpocząć :slight_smile:
2.Tibia - nie ma co się rozpisywać, Tibia to moje pierwsze MMO w które zagrywałem się kilkanaście lat temu i jeszcze niedawno miałem krótką przygodę z tym starociem, wciągneła mnie na 2 miesiące głównie ze względu na nostalgię i muszę przyznać, że świetnie się bawiłem, lecz niestety troszkę się przejadła :slight_smile:
3.Path of Exile - może to nie jest do końca MMORPG, ale z pewnością MMO i takie gierki też bardzo lubię, jestem fanem Diablo 2 i w POE mam przegrane setki godzin, naprawdę dobra i warta uwagi gra, lecz na ten moment szukam czegoś innego :slight_smile:
4.LOL - to jest gra w którą gram od czasu do czasu od ponad 8 lat, ale na ten moment szukam jednak czegoś bardziej z naciskiem na RPG :slight_smile:

I to już koniec gier w które mam przegrane więcej niż 1000 godzin, tak naprawdę w życiu grałem w całą masę tytułów (WoW, Warhammer Online, GW2, Metin2, Tera Online, BDO i miliony podobnych)
Także nie interesują mnie gry pokroju FFXIV czy Aionów, raczej szukam czegoś wyjątkowego a nie kolejnej gry MMORPG 3D a tym bardziej nie kolejnego chińskiego grindownika (Choć przyznam, że w Lineage 2 dobrze się bawiłem, ale to było xx lat temu)
Szukam gry która wciągnie mnie wyjątkowym klimatem i mechaniką rozgrywki.
Szczerze na oku mam grę Albion Online - przypadła mi do gustu oprawa audiowizualna, właśnie taka spokojna, średniowieczna i dosyć pastelowa, lecz czekam aż 10 kwietnia przejdzie na model F2P, a poza tym i tak nie jestem pewien czy wciągnie mnie ten hardcorowy świat z openpvp, utratą ekwipunku itd. (chociaż może i mi podejdzie, w końcu tibia to moje dzieciństwo :D)

Dlatego na ten moment zwracam się do was - forumowiczów - z prośbą o pomoc - może ktoś zna jakąś przyjemną grę MMO z przyjemnym, średniowiecznym, baśniowym klimatem, z rozwinietą ekonomią i przyjemną mechaniką w którą mógłbym się dobrze bawić :slight_smile: Oczywiście nie jest to wymóg, ponieważ jednak takie gry jak Dofus i POE wciągneły mnie na dłuuugie godziny :slight_smile:
Od razu uprzedzę, że baśniowy/bajkowy to nie manga/anime, niecierpię gier z mangową grafiką :stuck_out_tongue:

Jeśli gry pokroju FF 15, WoW, Gw2 czy teso, ktore sa glownymi grami na “topie” jesli chodzi o takie prawdzie mmorpg. I takie ci nie odpowiadają. To musisz sie zastanowic po co ci gra mmorpg, skoro takie ci nie pasuja?

Jesli pasuje ci klimat HnS typu PoE, to masz kilka tytulow single player, np dobrą opcją jest Grim Dawn.
Albo pograj w normalne rpg samemu, skyrim, gothic, cokolwiek.

Reszta gier typu Aion, BnS itp itd. W wiekszosci swieci pustkami.

Tak jak pisałem w temacie, szukam czegoś wyjątkowego, gry z klimatem a nie kolejnej gry mmorpg3d kopiuj wklej z innymi skillami i postaciami niż WoW - rozumiem, że takie gry są na topie i ludzie to lubią, ale to nie znaczy, że na takich grach kończy się świat MMO, ponieważ istnieją takie gry jak Tibia czy Dofus, które są swietnym przykładem jak zrobić małe arcydzieło które wciągnie setki graczy, a nie będzie kolejnym klonem WoWa.

Przegrałem dużo gier single player, lecz na ten moment nie mam ochoty grać w żadną solowa przygodę, po Wiedzminie 3 stałem się strasznie wybredny(Jedynie Divinity 2 mnie wciągnęło, ale na ten moment jednak nie szukam Single tylko MMO w którym będę miał kontakt z żywym graczem).

Patrząc na to, co ogrywałeś do tej pory, to powiem Ci, że będzie ciężko. Masz podobny problem do mnie, a powiem Ci, że szukam takiej gry już dobre kilka lat i do tej pory nie znalazłem. Wszystko co nowe mnie odrzuca i cały czas tylko Tibia mnie potrafi przyciągać z powrotem…

1lajk

Gra z klimatem do tego MMO… która jest inna niż WoW i jego kopie oraz nie coś co jest w grupie popularnych :smiley: cóż pozostaje mi polecić Dungeons and Dragons Online bo tylko to mi pasuje do Twoich parametrów

Spróbowałem tego DDO i jakoś mi nie podeszło, może dlatego, że nie przepadam za klimatami Dungeons and Dragons (Warhammer <3)

No niestety ale WH Online zamknięto kilka lat temu :smiley:

Niestety to fakt ale jest projekt Return of Reckoning
więc jeśli ktoś chiałby powrócić do Warhammera to jest taka możliowść :smiley:

Co do tematu to podobnie jak pewnie wielu z nas obecnie jest trudno coś znaleźć, osobiście czekam na wyjście Mad World Online
a w między czasie ogrywam po trochu Grim Dawn, PoE, MTG:Arena
Albion Online spróbowałem ale odnoszę wrażenie że to mozolny grindownik ale klimat jest dobry

Może to dziwnie zabrzmi, ale aktualnie ogrywam tibie w minecrafcie xD
Wciąga jak cholera
http://pt3d.serveminecraft.net/

Spróbuj Bloodstone czyli nowa gra nieoficjalnie nazywana tibią 2, jeśli chcesz jakiegoś survivala 2d to polecam Wild Terra Online. Ostatnio na model f2p przeszedł Albion i choć nie grałem to wiele osób poleca. A jeśli będziesz szukał odskoczni od LoL’a w tym samym gatunku to oczywiście Dota 2 powinna być dobrym rozwiązaniem ewentualnie Heroes of the Storm :slight_smile:

Polecam Atlantica online, turowa, gra ma to “coś” , szkoda tylko że lata świetności ma już za sobą