Wikingowie

Witajcie, ostatnio zainteresował mnie temat wikingów. Zacząłem chodzić na spotkania dotyczące odtwórstwa historycznego o tematyce wikingów. Sporządzam nawet swoją pierwszą tarczę. Szukam jakichś książek bądź stron internetowych, forum o tematyce życia wikingów, uzbrojenia, wypraw itp. Mogą być to książki popularno naukowe bądź jeśli jest taka możliwość to dobrze napisane książki Fantasy bez szczególnej magii oraz nadprzyrodzonych sił, bądź rzeczy nienaturalnych.

Pozdrawiam

Jeśli jakimś cudem nie słyszałeś to polecam serial o tym samym tytule, co do książek to niestety niewiele mogę się na ten temat wypowiedzieć.

P.S. Jak oglądałeś to zgłoś post, może jakiś moderator usunie - żeby nie było, że offtop :>

Znam jedną książkę o tematyce wikingów "A Fall of Kings: Champions of Anglia. Przedstawiona jest inwazja właśnie wikingów na brytanię. Jedyny minus, albo i plus to to, że opowiadanie jest całkowicie po angielsku. Może Cię zainteresuje, może nie, ale myślę, że warto przeczytać.

Interesują mnie tytuły po polsku... a co do serialu to zaczynam właśnie oglądać ;)

Inna sprawa, że serial nie jest w 100% wierny realiom historycznym i część rzeczy jest przekłamana (co akurat specjalnie nie dziwi), więc przydałyby się mu pewnie inne źródła.

Witajcie, ostatnio zainteresował mnie temat wikingów. Zacząłem chodzić na spotkania dotyczące odtwórstwa historycznego o tematyce wikingów. Sporządzam nawet swoją pierwszą tarczę. Szukam jakichś książek bądź stron internetowych, forum o tematyce życia wikingów, uzbrojenia, wypraw itp. Mogą być to książki popularno naukowe bądź jeśli jest taka możliwość to dobrze napisane książki Fantasy bez szczególnej magii oraz nadprzyrodzonych sił, bądź rzeczy nienaturalnych.

Pozdrawiam