WILKOŁAKI S9 (by Yanglegend) REKRUTACJA

0wilkolaki.jpg

WILKOŁAKI SEZON DZIEWIĄTY (ZASADY)


I. Ogólnie:

Gra opiera się na rywalizacji dwóch ras ludzi i wilkołaków. Wieśniacy nie znają tożsamości wilkołaków, jednocześnie odgadnięcie tego kto jest wilkołakiem jest głównym celem gry dla nacji ludzkiej. W takim przypadku oczywiste jest, że głównym zadaniem wilkołaków jest pozostanie niewykrytym. Jednocześnie wilkołaki ustalają między sobą codziennie kogo mordują.
Główną metodą eliminacji i walki z wilkołakami są codzienne głosowania - osoba wybrana większością głosów zostaje uśmiercona podczas egzekucji.

1. W sezonie 9 uczestniczyć będzie 19 graczy. Po zapełnieniu wszystkich miejsc Mistrz Gry
(MG) wyśle do wszystkich graczy PW z informacją o tym jaka klasa postaci została mu przydzielona. Przydział klas oraz ras graczy jest całkowicie losowy.

2. Proporcje co do nacji to: 4 wilkołaki 15 ludzi

3.Cała interakcja pomiędzy graczami (oskarżenia, głosowania, analizy, podstępy) odbywa się za pomocą tematu gry oraz wiadomości PW wymienianych pomiędzy graczami.

4. Gracze, którzy zostaną uśmierceni, nie psują zabawy innym i nie wypowiadają się już w temacie gry.

5. Po śmierci gracza MG zawsze podaje prawdziwą nację i klasę postaci (wyjątek: zmiennokształtny Mistrz).

6. Wygrywa nacja, która zostanie przeżyje (wilkołaki lub ludzie).

7. Chronologia tury: uśmiercenie ofiary egzekucji - > mord oraz użycie skilli: ochrona paladyna, zaraza siewcy, furia egzekutora. Wszystkie pozostałe skille można rzucić w dowolnym momencie dnia i ich działanie jest natychmiastowe (instacast). Natomiast w przypadku trzech wymienionych wyżej skilli wymagane jest, aby postacie przeżyły etap egzekucji, w innym wypadku giną przed użyciem swoioch umiejętności.

II. Głosowanie szczegóły:

1. Głosowania odbywają się codziennie, a każdy gracz oddaje swój głos jawnie w temacie gry.

2. Aby głos był ważny należy go napisać do godziny 21:45.

3. Każdy gracz ma możliwość 1 zmiany lub 1 wycofania głosu dziennie (zmiana względem sezonu pierwszego, gdzie można było najpierw zmienić głos, a później jeszcze go wycofać). Złamanie tej zasady skutkuje unieważnieniem głosu gracza danego dnia.

4. W przypadku, gdy kilku graczy zebrało największą liczbę głosów to uśmiercani podczas egzekucji są wszyscy z największą liczbą głosów.

5. Żeby głos był brany uwagę, musi zostać napisany konkretnie: Oddaję głos na XYZ, Spalić XYZ. Samo snucie domysłów i rzucanie oskarżeń nie jest traktowane jako oddany głos.

III. Umiejętności specjalne:

1. Użycie umiejętności specjalnych (uśmiercenie ofiary przez wilkołaki, furia, ochrona paladyna, zaraza siewcy) również muszą być zadeklarowane do godziny 21:45 za pomocą PW wysłanego do MG.




IV. Klasy postaci


1. Ludzie: (15 ludzi)

- Jasnowidz: raz na trzy tury/dni może prześwietlić dowolnego gracza poznając jego klasę i nację.


- Paladyn: raz na dzień/turę może dać dowolnej osobie (też sobie) ochronę przed atakiem wilkołaków, jeżeli wilkołaki zaatakują tego dnia ochraniany cel, to ich atak nie przynosi skutku. Ochrona działa też przeciwko zarazie Siewcy, podczas takiej obrony Siewca traci swoje uzbierane mordy.

Jeżeli Paladyn wykona dwie udane obrony to awansuje na klasę: Rycerz światła - jego umiejętność jest taka sama jak paladyna, jednak rycerz każdego dnia może objąć ochroną DWÓCH graczy.

- Szaman: może rzucić klątwę śmierci, jest to umiejętność, którą szaman może wykorzystać dowolną ilość raz na turę:


A. jeżeli trafi na innego człowieka zarówno szaman jak i ofiara umierają
B. jeżeli trafi na wilkołaka to umiera tylko wilkołak

- Ksiądz: raz na 7 tur może wskrzesić wybranego gracza (rzut K12):


1 - niepowodzenie - ksiądz podczas rytułału ginie
2 - niepowodzenie - ksiądz podczas rytułału wyjawia wszystkim swoją klasę
3 - niepowodzenie
4-11 sukces
12 - sukces + błogosławieństwo - w tej turze ksiądz nie może być zamordowany przez wilkołaki (działa tak jak umiejętność paladyna, ale jednorazowo)


2. Wilkołaki: (4 wilkołaki)

- Siewca zarazy: raz na 8 tur jest w stanie przemienić dowolnego człowieka w wilkołaka,

ZASADA RZĄDZY KRWI Aby siewca zarazy był w stanie kogoś przemienić to musi uczestniczyć w minimum trzech udanych mordach (spalenie na stosie, nie jest mordem)
Po udanej przemianie Siewca zarazy traci 3 udane morderstwa z konta i jest zmuszony, ponownie zebrać krwawe żniwo (również 3 mordy) przed zarażeniem kolejnego człowieka.


Aby przemiana zakończyła się sukcesem wykonuje się rzut k12 tabela wyników dla wszystkich klas poniżej:

1-3 - próba nieudana
4-5 - ofiara nie zdołała przeżyć przemiany
6-12 - ofiara przemienia się w wilkołaka



przemienia
wieśniak : zwykł wilkołak
jasnowidz, ksiądz : siewca zarazy
paladyn, szaman: egzekutor


- Ezgekutor: posiada umiejętność Furia. Furia - raz na trzy dni/tury może wykonać atak (razem z watachą wilkołaków), który ignoruje obronę Paladyna a nawet nieśmiertelność Nieumarłego.

LISTA GRACZY:

1. PlainLazy
2. Slashy
3. Xasarm
4. Misiael
5. Niewiara
6. Oynoki
7. Qintaro
8. Facos
9. Byczsek
10. Hantus
11. Kakeru
12. Abraxus
13. Darkyy
14. Unknown
15. Kapec
16. Iskacz
17. Gustol
18. ProGmR
19. DeimonD
20. Elitar

LISTA REZERWOWA:
1. Mariska
2. Rumcajs


PLANOWANY START: Następny dzień po dniu, w którym uzbiera się cała pula graczy (19)

Pierwszeństwo w rekrutacji mają oczywiście weterani wilkołaków i aktywni użytkownicy forum.

Wait, what?! Yang wrócił :D Na razie zastanowię się nad zapisem. Narzekam na brak czasu.

zgłaszam się ;)

Slashy has joined into game.

Ja niestety nie jestem w stanie grać chociaż długo czekałem na sezon od Yanga. Zapowiada się ciekawie, pewnie będę śledzić przebieg. Życzę uczestnikom milej zabawy.

Edit@- Chyba jednak wezmę udział, jednak nie wiem jak wypali pisanie jedna ręką. Można spróbować.

Twoja gra? Ad mi if ju ken.

Ja niestety nie jestem w stanie grać chociaż długo czekałem na sezon od Yanga. Zapowiada się ciekawie, pewnie będę śledzić przebieg. Życzę uczestnikom milej zabawy.
Wait, what?! Yang wrócił Na razie zastanowię się nad zapisem. Narzekam na brak czasu.

No dajcie spokój, pół godzinki wieczorem nie znajdziecie na wilkołaki w starym gronie? :P

Łooo. Dopisz jeśli można :)

Zapisz mnie.

Zapowiada się ciekawie wiec i ja się zgłaszam!

Chyba nadszedł czas powrotu na forum. Zapisz mnie ;)

Chyba nadszedł czas powrotu na forum. Zapisz mnie

No, no kogo ja widzę, myślałem, że większość z was nie żyje ;]

Z popiołu powstaje ;D Ostatnio jakoś na kompie tylko filmy, seriale, nawet nie gram ;D ale czas na powrót ;)

Długo kazałeś na siebie czekać :) Zgłaszam się

Po zastanowieniu ja również się zgłaszam. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Ave Yang!

Zapisz, of kors.

Jakby się okazało, że jest mało osób to opcjonalnie wystartujemy na zasadach dla 15 graczy. ;]

Kolejny sezon? Pisze się na to.

Dopisany. ;]