Windows 10 - podstawowe info i przydatne triki

Działają bez problemu, ba... Zauważyłem w niektórych wzrost liczby klatek przy odpalonych dokładnie tych samych programach. Pulpit ogólnie działa szybciej i sprawniej

@Hasira Wszystkie programy jakie działały mi na Win8.1 działają też na Win10. Z niektórymi sterownikami (np. do dźwiękówek) trzeba czasem coś pokombinować lub zainstalować nieoficjalne sterowniki. System ogólnie działa szybciej, zużywa mniej pamięci oraz lepiej nią zarządza. Po aktualizacji do Win10 wszystko będziesz miał w pełni działające.

Miałem to samo, restart nie pomagał więc wywalilem foldery $Windows.~WS i $Windows.~BT, po tym od nowa ściągnąłem i poszło.

nie pomogło powiem jeszcze że już raz instalowałem win 10 później wróciłem do 7 i jak chce teraz z powrotem zainstalować 10 to mi właśnie ten błąd wyskakuje

W sumie co do poprawy wydajności, to o dziwo coś działa, ponieważ włączyłem sobie Skyrima i faktycznie, chodzi troszeczkę płynniej, więc jednak coś w tym jest :D

mi tam nie pobiera windows 10.. :/

Może ktoś dać info jak wygląda wzrost/spadek wydajności po instalacji win10?

Info masz już kilka razy w temacie. Sam system działa lepiej. Jeśli chodzi o samą wydajność w grach to w najgorszym wypadku jest taka sama co potwierdzają testy:

http://www.guru3d.com/articles_pages/windows_8_1_vs_10_graphics_performance_review,1.html

Niestety, system gryzie się ze wszystkimi sterownikami do mojego GTX'a 750TI. Najgłupsze jest to, że zainstalowane mam poprzednie (z windowsa 7) i nie działają. Nie mogę ich nawet usunąć, a co dalej za tym idzie...nie mogę ustawić prawidłowej rozdzielczości ekranu. Gryzą się również sterowniki do karty dźwiękowej.

Kolejny problem to częste spowolnienia. Nie raz już mi się zdarzyło, że myszka zacięła się w miejscu, a przy przeskakiwaniu między kartami w przeglądarce wszystko się zacina.

Póki co nie polecam instalacji dziesiątki. Tęsknię za siódemką :c

Teraz jedyna opcja to format.

@Ketsuri

System sam powinien (i u mnie na 3 różnych komputerach to zrobił: pierwszy z GTX460, drugi z GTX770 a trzeci to lapek z karciochą AMD) zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej. Po pierwszym odpaleniu systemu wystarczy tylko zrobić restart i gotowe. Nic się nie gryzie.

Co do dźwiękówki to zależy od modelu. Zwykle wystarczy restart i też powinno być ok (o ile kombinując coś nie poknociliśmy). Znów u mnie na 3 komputerach (pierwszy z Xonar DG, dwa następne z integrami) śmiga.

Wgraj najnowsze poprawki, możliwe, że któraś już te spowolnienia naprawia. Ciężko stwierdzić, bo u siebie nic takiego nie zaobserwowałem. Może masz jakiś syf w systemie i stąd ogólne problemy. Zawsze możesz spróbować czystą instalację Win10.

Jest też opcja to użycia funkcji powrotu do wcześniejszego systemu: Ustawienia>Aktualizacja i zabezpieczenia>odzyskiwanie

No właśnie system niby coś pobierał, ale nic z tego nie działa. Gdy chociaż próbuję włączyć panel sterowania Nvidii nic się nie dzieje, a przy próbuje odinstalowania pokazuje się tylko, że go nie usunięto. Trochę to głupie, a komputer już włączałem i wyłączałem kilka razy. Z resztą...wyczytałem, że nie tylko ja mam z tym problem. Nie mam żadnego syfu, jedynie kilka programików i steam.

O, o tym nie wiedziałem. Dzięki, już wracam do 7 c:

Odnośnie sterów sprawdź jeszcze to:

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3f6t5m/read_this_if_you_are_having_problems_with_driver/

Niestety, to nic nie pomogło i po drodze zahaczyłem o pewne problemy.

Niemniej jednak dziękuję ci za próbę udzielenia pomocy c:

Po aktualizacji mam problem z internetem. Korzystam z adaptera wifi Ralink. Przeinstalowałem sterowniki, ale cały czas pokazuje WLAN nie istnieje.

Hmm tak swoją drogą, gdzie jest ta przeglądarka "Spartan"?

Niby miała być z Windowsem 10 ale ja jej nie mam. :/

@up

Zamiast Spartana jest Microsoft Edge.

IE z nowa nazwa :)

Słyszałem ze jest naprawde dobra, ale ja jeszcze poczekam z instalacja.

Edge nawet nawet, ale bez jakiegoś programu co blokuje adsy muli strasznie, jak IE.

Aaaa takie buciszcza, to jednak zostanę przy firefox ;)

Pierwsze wrażenie zdecydowanie pozytywne. Cały system wygląda prosto, schludnie i przejrzyście. Na SSD włącza się równie szybko co Win7, choć resetuje się o dziwo wolniej. Z drugiej strony czekam na okrojoną zmodyfikowaną wersję, pozbawioną niepotrzebnych mi pierdół, typu Sklep czy aplikacje do Xboxa. Po przejściu sam miałem problem z dźwiękiem, ale wystarczyło przeinstalować sterowniki. Reszta działa bez zarzutu, nic nie zniknęło, wszystko ok. Nie zaobserwowałem jakiegoś skoku wydajności, wszystko działa praktycznie tak samo, a system zużywa tyle samo pamięci, co poprzednie edycje. Czekamy na rozwój.

@Slod Te pierdoły przecież możesz odinstalować, więc nie widzę potrzeby czekania. (Start->Ustawienia->System->Aplikacje i Funkcje i jedziesz :P) albo https://www.reddit.com/r/windows/comments/3f6gsl/remove_default_apps_from_fresh_windows_10_install/

Ogólnie do systemu nie mam jakichś zastrzeżeń. Jedynie coś mi nie działa opcja resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego ( Start - > Ustawienia -> Aktualizacja i Zabezpieczenia ->Odzyskiwanie -> Resetuj Ustawienia Komputera do stanu początkowego) idzie tam wybrać usunięcie wszystkich plików i aplikacji z dysków, czyli na dobrą sprawę działa to jak format (chyba? :P). W każdym razie próbowałem dwa razy, za pierwszym resetowanie stanęło na 50% a za drugim razem wywaliło mi inaccessible boot device kij wie czemu... Więc musiałem instalować dwa razy system na nowo... https://www.reddit.com/r/windows/comments/3f01mi/windows_10_inaccessible_boot_device_after_reset/