Witam szukam ciekawej książki wciągające

Witam poszukuje jakiejś ciekawej książki która mnie wciągnie bo chcialem odpocząć od gier czekam na wasze propozycje

Droga Krolow :slight_smile: polecam

Pan Lodowego ogrodu
Zanim zasnę
Blackout

Trylogia Czarnego Maga autorki Trudi Canavan

Sarah J. Maas

Powinieneś sprecyzować, czego szukasz, co lubisz :wink: Bo tutaj ludzie ci podadzą to, co sami czytali i im się podobało. Jeśli ja bym miała tak zrobić, to bym zapisała listę “must read” na minimum kilka stron w wordzie xD

Jako facet lubisz pewnie fantastykę, ew. książki historyczne.Tylko, że sama fantastyka dzieli się na różne podgatunki jak fantasy, sci-fi łącznie z cyberpunkiem, steampunkiem itp., horror.

Książki to moja pasja i jedna z największych miłości w życiu. Zawsze mnie cieszy, jak spotkam kogoś, kto lubi czytać, nawet jeśli się ogranicza tylko do fantastyki :smiley:

Sapkowski :smiley: Trylogia husycka najlepsza. No i wiedźminy. Musisz napisać jaki masz gust. Wtedy da się coś doradzić.

Fantasy sci~fi
Czytalem wiedzmina tylko i Harry Pottera

A ja polecę Trylogie Anioła Nocy autora Brent weeks :slight_smile:

Oo czemu tak mało :smiley: W zasadzie to zazdroszczę, bo czasami chciałabym mieć amnezję i przeczytać tyle książek “na nowo” :wink:

A Tolkiena, ojca fantasy nie czytałeś? Dla niektórych to może być przyciężka lektura, bądź co bądź to sam Tolkien zazdrościł lekkości pióra C.S. Lewisowi (byli przyjaciółmi ;)).

Jeśli chodzi o high fantasy, no to oczywiście masz tu takich kultowych pisarzy jak:

  • J.R.R. Tolkien,
  • Tad Williams - ja przeczytałam tylko trylogię “Pamięć, Smutek i Cierń” (trzeba przebrnąć przez pierwszą książkę “Smoczy tron”, ale później się rozkręca), ale może kiedyś jeszcze wrócę do tego pisarza,
  • Terry Goodkind i jego cykl “Miecz prawdy” (na podstawie pierwszej części nakręcili serial) - jeśli dobrze pamietam to 17 części (przeczytałam wszystkie!) + 2 prequele i całkiem niezły spin off “Reguła dziewiątek” obsadzony we współczesnym świecie. Przeczytanie tego wszystkie zajmie Ci gdzieś ponad rok, jeśli pracujesz/studiujesz i nie masz za dużo czasu :stuck_out_tongue:
  • Terry Brooks i jego cykl o Shannarze. Przyznam szczerze, że przeczytałam tylko 1/3 “Miecz Shannary” w oczekiwaniu na jakąś akcję xD No ale ponoć podobne do Tolkiena i nawet nakręcili jakiś serial.

Książek to mogę wymieniać i wymieniać :slight_smile: Hm tak wybrać z tego, co czytałam…

  • seria “Kroniki królobójcy” Patricka Rothfussa,
  • cykl “Dziedzictwo” Christopher Paolini, chociaż to chyba bardziej dla młodzieży :wink: miała być trylogia o Eragonie, a wyszedł pięcioksiąg,
  • “Córka Mrocznego Elfa” - Elaine Cunningham,
  • Trudi Canavan - przeczytałam trzy jej trylogie; jakiś miesiąc temu skończyłam czytać “Obietnica następcy”, a mimo to wciąż uważam, że przynudza i powtarza ten sam archetyp postaci :expressionless: Zazwyczaj główna bohaterka ma talent magiczny, chce uzdrawiać ludzi, jest dobra, cud miód itd. Może dlatego moją ulubioną postacią z książek Trudi Canavan jest Emerahl, ostatnia z Dzikich, bo przynajmniej ma jakiś charakter. A i ostrzegam, że ta pisarka lubi zamieszczać postacie, które są gejami. Mimo wszystko oczywiście warto przeczytać, bo jest dosyć popularna w Polsce.
  • seria Reckless oraz “Atramentowa trylogia” Cornelii Funke - jedna z moich ulubionych pisarek, chociaż jej książki są przeznaczone bardziej dla młodzieży. Jeśli podobał Ci się Harry Potter, to myślę, że może lubisz i także mniej dorosłe książki. Ja czekam na polskie wydanie trzeciej części Recklessa, a że została napisana w 2016, to nie wiem, czy tak długo tłumaczą, czy nie wydadzą i będę musiała sięgnąć po angielską wersję.

Z takich co nie czytałam, to masz oczywiście “Gra o tron” i inne części z sagi George’a R.R. Martina. Tutaj ktoś wyżej polecał “Droga Królów” Brandona Sanderson, to mojej siostrze podobał się “Rozjemca”/“Siewca wojny” (to ta sama książka, ale są w obiegu dwa tytuły xD). Moja koleżanka uwielbia Anne Bishop (bohaterki to głównie kobiety :|). Wiem też, że tutaj na forum polecali “Malowanego człowieka”.

Sci-fi to jest tak szeroki gatunek, że ciężko wymienić wszystkie popularne książki. Chociaż ja zasadniczo nie lubię fantastyki naukowej, ale myślę, że warto sięgnać po “Diunę” Franka Herberta i całe jej uniwersum, cyberpunkowy “Neuromancer” Williama Gibsona (moja siostra się w tym zaczytywała xD). Są oczywiście też starsze książki np. Stanisława Lema (chyba nie skłamię, że to najbardziej znany na świecie polski pisarz), czy Herberta George’a Wellsa (“Wehikuł czasu”, “Wojna światów”).

Polskiej fantastyki nie czytam i raczej wątpię, żebym coś przeczytała (wyjątkiem jest oczywiście saga o wiedźminie). Niestety u mnie w bibliotece połowa książek fantasy jest napisana przez polskich albo rosyjskich pisarzy. Wiem, że popularni są Jacek Piekara (ten to dopiero jest płodnym pisarzem xD u mnie w bibliotece ma dwie półki), Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Andrzej Ziemiański (chyba głównie “Achaja”), Jarosław Grzędowicz (“Pan Lodowego Ogrodu”).

Tak bym mogła wymieniać całą noc, ale już niedługo 3, to idę spać :stuck_out_tongue_winking_eye:

Moja narzeczona uwielbia czytac ksiazki zresztą studiuje bibliotekarstwo

Joanna Jax Sagi-Zemsta i przebaczenie, Zanim nadejdzie jutro, Prawda zapisana w popiołach, Duchy minionych lat. Te dwie pierwsze można czytać odwrotnie tzn najpierw Zanim nadejdzie jutro i Zemsta i przebaczenie, potem dwie kolejnie łącza w sobie bohaterów tych dwóch. W sumie 16 tomów.
Jeśli lubicie fantasy, polecam również serię komiksów Thorgal https://egmont.pl/seria/THORGAL,s,633866 , wydana jest przez wydawnictwo Egmont.

Blackout! Pasuje do dzisiejszych czasów :<