World of Warcraft kilka pytań by wrócić do gry

Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu zatrzymałem się na FPS’ach i chciałbym wrócić do jakiegoś MMORPG. Zawsze gdy wychodził dodatek do WoW’a to zatrzymywał mnie na miesiąc może dwa i gra szła w odstawkę. Dokładnie nie wiem czemu, lubiłem wykonywać kampanie dołączać na jakieś PvP ale na dobrą sprawę nigdy nie mogłem jakoś ugrzać tam miejsca.
Chciałem się zapytać co według was jest teraz ciekawe w WoW’ie zapewne po miesiącu Shadowlands dużo się zminiło w grze ale mam kilka pytań i tak :

  1. Jak wygląda w grze balans PvP interesują mnie rankedy może bym się na tym bardziej wciągnął ale pewnie jak w każdej grze ciężko tutaj by każda postać była na tym samym poziomie i wnioskuje, że prędzej tutaj o kontr klasy niż równość postaci.
  2. Jak to jest z tym PvE i raidami, rozumiem by pograć coś bardziej poważnie muszę dojść do jakiejś konkret gildii by robić te wymagające dungi. Ciekaw jestem również jak to teraz wygląda czasowo ile tak około robi się jeden raid?
  3. Coś by odpocząć czyli coś innego niż PvP i PvE co jest teraz w grze do robienia?
  4. Nie ma u mnie problemu z opłacaniem abonamentu nie chce gonić za tokenami bo to pewnie by mnie odrzuciło na początku ale jakie teraz są opcję zarabiania kasy na jakiś sprzęt/naprawy itd.?
  5. To jest dosyć dziwne pytanie ale czy to jest dobry moment na powrót do gry? Może lepiej poczekać na jakiś nowy patch lub coś? ( nie śledzę nowinek więc nie jestem w temacie )
    WoW to nie jest jedyna gra, o której akurat myślę ale mam sentyment do tej gry zdaje sobie sprawę, że teraz jest dosyć spory hejt na grę i właśnie chciałbym się dowiedzieć co tam w trawie piszczy.

Być może są jakieś inne ciekawe gry, które za niedługo wyjdą i warto poczekać?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Chłopie, odpuść sobie. Poczekaj na 9.2.5 jak juz naprawdę chcesz. Nie powielaj moich błędów, z ciekawości wróciłem, pograłem pare dni i znowu poszła w odstawkę. Nuda, powtarzalność, nieskończone podganianie z ilvl tylko po to zeby z kolejnym patchem wszystko stało się bezwartościowe a wysiłek daremny.

Albo jakiś prywatny serv na wcześniejszych wersjach.