World Of Warcraft - Początek

Witam, chciałbym zapytać o serwer z dużym community, nie koniecznie musi być polskie community. Głównie mi zależy na tym, żeby było z kim pograć/kogoś spotkać na low lvlach i poexpić, aż do endgame’u. Grając na Defias Brotherhood (Wiem, że Burnning Legion ma większą populację) jedyne co spotkałem to pustka. Pewnie wszyscy używają Level Boosterów. Jakieś wskazówki? Bym był wdzięczny, PoE juz mi bokiem wychodzi :stuck_out_tongue:
pozdrawiam

Też dopiero zaczynam i wybrałem defiasa, bo podobno popularny. Takich pustek to w singlu nie widziałem…
Zmieniłem na Doomhammera z dopiskiem dla new player i jest mnóstwo ludzi expiących, miasta pełne.
Oba serwery do ~40lv sprawdzałem.

@Zboostowałem też postać na defiasie, aby odblokować lightforged draneje. Przez cały wątek fabularny i 5 dni robienia daily na argusie spotkałem 1 osobę.

Tak właściwie to w wowo jest jeden mega-serwer na region. Jest tam tak zwany system cross-realm zmieniany i ulepszany już od dłuższego czasu.
Dokładniej każdy gracz nie zważając na realm jaki wybrał może spotkać drugiego z innego realmu, czy to w terenie czy to na dungeonie/raidzie lub battlegroundzie.
Są jednak pewne ograniczenia(pozostałości kiedy każdy realm był oddzielnym serwerem) takie jak oddzielny ah, gildie, chat…
Wszystko działa na zasadzie shardów, czyli wielokrotnych kopi danej lokacji. Do konkretnej kopi wrzuca graczy z różnych realmów oczywiście im więcej graczy gra na twoim realmie tym więcej jest takich graczy na tym samym shardzie w przeciwnym wypadku są to gracze z innych realmów.

Nie do końca można jednak spotkać każdego gracza z innego realmu w terenie, ponieważ shardy dzielą się dodatkowo na te dla graczy z włączonym warmode i tych z wyłączonym, dodatkowo z tego co się orientuje serwery rp mają również oddzielne shardy, również z podziałem na warmode i bez.
Jak zapewne zaczęliście się już domyślać serwerów rp jest znacznie mniej i sumując ich populację to gra na nich zdecydowanie mniej graczy niż na reszcie. Defias jest właśnie realmem rp.
System coraz lepszy ale ma jeszcze dużo niedopracowań, zresztą i tak wolę ten z eve ;p

Defias nie jest popularny, po prostu gra na nim popularny wowo strimer/tuber, który tak właściwie przyczynił się do zniszczenia polskiego przymierza(w hordzie gramy w większości na burning legionie a przymierze trochę na legionie trochę na defiasie i parę gildii na innych realmach co za tym idzie nie ma żadnej liczącej się gildii przymierza), no i polecany przez graczy przymierza, którzy nie mają z kim grać ;p

Jeśli chodzi o najpopularniejsze realmy z największą ilością graczy to
Horda - Draenor Kazzak
Ally - Silvermoon, Outland
Jeśli chodzi o polskie community
Horda - Burning Legion (nie narzekam na graczy nawet późnych porach z tym, że większość jest z innych realmów najczęściej)
Ally - może Defias może Legion może coś innego…

Dzięki za wyczerpującą dopowiedz. Dalej jednak nie wiem jak z kwestia levelowania na low levelach, co jest dla mnie bardzo istotne, bo chciałbym wbijać lvl a nie kupić tokena, jest z kim pograć?
Edit.
Patras, przescrollowałem Twoją wypowiedz.
Więc mówisz, że jest z kim pograć na low levelach na DoomHammer? Ally czy Horde?