WoT czy WT co lepsze

Ankieta oraz kilka pytań. Jak głosujecie to dodajcie od razu post dlaczego akurat ten tytuł zaznaczyliście.

Grałem kiedyś w WoT'a i średnio mnie wciągnęło, nie za długo pograłem. Nie podobały mi się te dodatkowe amunicje, czołgi premium i reszta z IS'u. Na wyższym tierze ciężko było się utrzymać i też większość map się przegrywa bo drużyna słaba i niektóre są całkowicie jednostronne. Pytanie czy ten War Thunder jest lepszy jeśli tak to jakie plusy/minusy w porównaniu do WoT'a? I czy można samymi czołgami czy będę się musiał wkur* co chwilę bo mnie samolot z góry będzie niszczyć? Dzięki z góry za info.

Porównałem oba tytuły i tak gram do dziś

Prosta sprawa wybierasz kartony wot VS realistyczny wt.

Wiadomo że War Thunder , samoloty , czołgi w jednym kliencie. Brak P2W amunicji jak w wot za cash. Możesz grać co chcesz , dużo wydarzen. Od czasu do czasu eventy do zdobycia unikatowych samolotów lub tankow. Lepsze community. Grafika piękna.

Na wot minus mam taki ze wydali wot blitz na androida maja moj tel w supportowanych urzadzeniach ale gry nie moge pobrac. Zglosilem tak jak kazali. Napisali ze przekaza sprawe i w next patchu bedzie zrobione. Nie zrobili a mi odpisali ze nie mam do nich pisac i tak wiec ich support mi podpadl.

Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie wole WoT. Nie lubię przypadkowości w grze a dużo częściej w WT możesz dostaw jeden strzał, który zniszczy Twój czołg. W WoT masz przynajmniej pasek HP i jeśli nie wybuchnie Twój magazyn amunicyjny < a zdarza się to niezmiernie rzadko, testował to Hallack > to przeciwnik, który jest nowicjuszem nie załatwi Cie jednym pociskiem. Tak jak to często bywa w WT przypadek i szczęście ma duże znaczenie. Lubie gry gdzie mogę wykorzystać atut doświadczenia dlatego mój wybór pada na WoTa.

Co do amunicji P2W.. w WoT amunicja ta jest dostępna również za srebrniki zdobywane podczas rozgrywki. Wiec nawet gracze f2p są w stanie na niej jeździć. Poza tym trzeba tez wiedzieć kiedy przełączyć się na takie "pestki" bo nie każda walka tego wymaga.

Co do samego MM w WoT fakt czasami sam się irytuje jak do drużyny dostaje graczy od których nawet boty sa lepsze. Jednak każda walka czegoś Cie uczy, najważniejsze to wyciągać wnioski z przegranego meczu. W miarę upływu czasu to Ty będziesz ciągnął drużynę do przodu i odgrywał kluczowa role w zwycięstwie.

I najważniejszy aspekt, który trzeba poruszyć : graj w tą grę, która Cie bardziej wciąga i która sprawia Ci przyjemność i satysfakcje. Bo koniec końców własnie o nie chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=V5bYDhZBFLA :)

@up zapomniałeś dodać ze cena 1 sztuki ammo gold kosztuje tyle kasy ze na 1 rozgrywke z taka amunicja bedziemy tyrac tydzien

WT for the win ! Z tym ze ta gra ma realistyczne bajery które nie zawsze sie podobają ludziom, bo jednak mozna paść na hita a czołgi często są genialnie zakamuflowane

Jako gracz który przegrał w WoTa tysiące godzin (nick w Wot taki sam jak tu) nie mogę polecić tej gry. To co WG zrobiło z tą grą, jak ją zeszmaciło przerosło moje najśmielsze koszmary. Gra co patch staje się coraz gorsza. Optymalizacja w tej grze nie istnieje, a gra bez modów to połowa przegranej. Zresztą i tak większość graczy gra na cheatach, a przepraszam to nie są cheaty tylko normalne całkowicie legalne mody. Dostęp do nich jest niezmiernie prosty ( https://www.youtube.com/watch?v=dfak9KfHZ5c) raptem 10 sekund szukania. Gra jest w miarę sympatyczna gdy posiadasz czołg premium VIII tieru z limitowanym MM jak IS-6 lub WZ-111 bo tu i zarobisz i w miarę sobie pograsz bez zbędnej spiny, bo IX tierom jeszcze coś zrobisz, a i na nie żadko rzuca. Gold w tej grze psuje całkowicie rozgrywkę na wyższych tierach, bo przez niego pancerz teraz jest beznaczenia. To czym kiedyś się świetnie grało bo potrafiło trochę odbić teraz jest masakrowane przez byle idiotę który strzela sobie z golda albo robi sobie WN8 bo na goldzie przecież łatwiej.

Co do WT gra jest tu dużo bardziej skomplikowana niż w WoT. Przede wszystkim trzeba tu MYŚLEĆ nad każdym swoim ruchem po mapie. Obecnie czołgi w WT są w fazie jak dla mnie alfy. To co mamy teraz w grze jest dosyć mocno niedopracowane, dopierow tym patchu dodali różne rodzaje przyczepności w terenie, a i to nie jest całkiem dopracowane. W tej grze są różne rodzaje pocisków które trzeba stosować adekwatnie do celu tu jest wszystko opisane:

http://warthunder.com/pl/news/387-Rodzaje-amunicji-w-Wojskach-Ldowych-War-Thunder-Cz-1--Pociski-przeciwpancerne-pl

https://warthunder.com/pl/news/404-Rodzaje-amunicji-w-Wojskach-Ldowych-War-Thunder-Cz2-pl

Gra w WT jest dosyć satysfakcjonująca kiedy grasz w kilka osób, bo wtedy każdy się wspiera, można pomóc tu w naprawie kolegi z plutonu (o ile ma zestaw naprawczy) zmniejszając czas naprawy, można przeprowadzić wspólny atak itp. Najfajniej jest na eventach symulacyjnych gdzie nie ma HUD i nie widzisz nawet nicków swoich sojuszników. Wtedy współpraca jest niezmiernie ważna, a gra i wygrana niezmiernie satysfakcjonująca, przynajmniej dla mnie. Samolot niekiedy cię zabije w szczególności na bitwach zręcznościowych i może to niekiedy wkurzyć ale tu jest podobnie jak w battlefieldzie więc niektórym odpowiada taki styl gry. Mój nick w WT taki sam jak tu jak co.

Mój głos poszedł na WT choć i tak w obu grach się będziesz się wkurzał.

WoT jest bardziej pod strategie. Tam musisz pomyśleć gdzie stanąć jak stanąć gdzie strzelać ! w WT strzelasz w czołg... przebijasz albo i nie.. 90% strzałów przebija ^^ i fakt tak jak kolega wyżej napisać można zginąć od 1 pocisku w WoT głupie przestawienie się o 10 stopni może zmienić bieg bitwy :) Wiadomo że wiele osób pójdzie za WT bo ma lepsze samoloty ale czołgi mają lipne i to na maxa. Szczególnie kiedy się nimi driftuje o.O

@Nomad

Już się nie driftuje, a raczej jest to dużo ciężej zrobić. Po wprowadzeniu zróżnicowania terenu nie jest to już takie proste, zresztą pograj sobie w test najnowszego patcha do WoTa wtedy dowiesz się co to oznacza driftowanie.

Tak Nomad. Przebija się 90% strzałów tylko pod warunkiem, że umiesz strzelać. Mam w WT 5 erę więc wiem jak wygląda strzelanie do Niemców.

Jeden ci przebije wszystko, a drugi ci nie przebije niczego. Zależy od tego czy umiesz grać, czy wiesz gdzie strzelać. Każdy potrafi strzelać byle gdzie w czołg. No, ok na pierwszych czołgach to się sprawdza.

Od początku mojej gry, kupowania wszystkich czołgów w drzewku, aż do 1 czołgu 5 ery mam już uzbierane 3,7mln lwów i 3 pojazdy premium zdobyte za darmo.

Jedyny co mnie denerwuje w tej grze, to bardzo słaby pancerz rosyjskich niszczycieli. Działo potęga, ale jak Cię trafi, tak padasz.

Graj w WT, gra jest dużo lepsza od WoTa. Włącz sobie pobieranie i tam odznacz pełny klient, to wtedy gra będzie zajmowała z 4Gb, także szybko pobierzesz i najlepiej przetestuj.

Ludzie którzy piszą że w WoT liczy się bardziej strategia chyba nigdy nie grali w WT bo jest dokładnie na odwrót :) Od siebie polecam WT, gra się dużo przyjemniej, lepszy matchmaking. Nie ma przypadkowych strzałów, musisz wiedzieć gdzie celować żeby trafić np w skład amunicji, silnik, załogę. Czołgi mają różny pancerz z rożnych stron więc to nie jest przypadkowe strzelanie ;)

Są przypadkowe strzały. Już z 2 razy siadł mi rykoszet o lufy u Ferdinanda i wbił się mu od góry pancerza. No i jak ubijesz 2 gości 1 strzałem, to raczej jest to przypadek.

WoT>WT ale obie gry to syf, jedyną szansą może być Armored Warfare ale dla mnie już teraz nie jest doskonałe.

Jak ja słyszę ,że w wot liczy się bardziej strategia to mnie krew zalewa. Ciekawe w tej grze jest to że czy byłem ukryty za budynkiem już widziałem wszystkich wrogów a oni mnie chociaż ani razu się nie pokazałem. Ktoś chyba w WT nie grał symulacyjnych. Ale co tu mówić. Najlepiej wpisz sobie recenzje porównania dwóch gier z różnych serwisów też ci powiedzą WT.

W sumie to każdy ma swoje zdanie i bez sensu jest pytanie się które lepsze... gry nie ważą jakoś mega dużo pobierz obie rozegraj po 100 bitew ? może po 200. i w tedy oceń gdzie gra ci się lepiej :)

Grałem kilkaset bitew w WoT, a potem zacząłem grać w War Thundera i wsiąkłem. Czołgi są dobre, a jeszcze lepsze jest latanie samolotami - rewelacyjna gra i chyba najdłużej gram w tą gre ze wszystkim MMO.

Swego czasu gdy grałem w Wota miałem coś około 16 tyś. bitew. W warthunderze też spędziłem troszkę czasu i muszę stwierdzić to, że mimo iż warthunder posiada ciekawszą rozgrywkę to fizyka poruszania się czołgów nie powala. System bez HP ma swoje plusy, lecz przez większość rozgrywki miałem wrażenie że większość strzałów od przeciwników było "na pałe". Strzelali jak popadnie, licząc na szczęście. W wocie wymagana jest większa znajomość czołgów, system rykoszetów jest bardziej realistyczny niż w WT. Dla mnie ciężko porównać te 2 gry, ponieważ mają zupełnie inny feeling gry.

Biorąc pod uwagę WT a world of warplanes nie ma sporu- WT pozostawia wargaming daleko w tyle.

nie ma czegos takiego jak ogólnie lepsza gra w tym wypadku

to wlasnie zależy czego się szuka w grze, w war thunder wrażenie "prawdziwej wojny" jest większe, bardziej chaos, wybuchy wszędzie itp., w wotcie i armored warfare bardziej nastawione jest na samą rywalizację, niż na uczucie tych "wybuchów", wot i aw oferuje właśnie większą taktykę, nawet zaryzykuje stwierdzenie dynamikę działań

Ankieta oraz kilka pytań. Jak głosujecie to dodajcie od razu post dlaczego akurat ten tytuł zaznaczyliście.

Grałem kiedyś w WoT'a i średnio mnie wciągnęło, nie za długo pograłem. Nie podobały mi się te dodatkowe amunicje, czołgi premium i reszta z IS'u. Na wyższym tierze ciężko było się utrzymać i też większość map się przegrywa bo drużyna słaba i niektóre są całkowicie jednostronne. Pytanie czy ten War Thunder jest lepszy jeśli tak to jakie plusy/minusy w porównaniu do WoT'a? I czy można samymi czołgami czy będę się musiał wkur* co chwilę bo mnie samolot z góry będzie niszczyć? Dzięki z góry za info.