Wow classic i polska wersja

Związku z tym, że na pewno nie otrzymamy polskiego jezyka do aktualnej wersji i następnych, może spróbować z petycją do blizzarda o zrobienie polskiej wersji classic? Znacznie mniejszy kontent = większe prawdopodobienstwo dodania polskiego języka do gry.
Wolę polską wersję od blizzarda niż np. Polską wersję aion od gejforge.

Co o tym myślicie?

Wykluczone, nie zgadzam się
6 miesięcy po premierze i na serwerach będą pustki

Raczej mało prawdopodobne, jeśli dla głównej gry gdzie gra tak dużo osób jak to każdy pisze nie zrobili wersji PL to i dla Clasica który może okazać się gigantycznym niewypałem tym bardziej nie przeznaczą dodatkowych ludzi na tłumaczenie.

Z tego co pamiętam polskie wersje serwerów wychodziły m in w lineage 2 i kalonline z pełną polonizacja. Obie gry miały ogromne community polskie swojego czasu i niestety oba projekty dość szybko upadły a postacie były przenoszone na oficjalne angielskie wersje a serwery zamknięte

Jaki jest sens w 21 wieku robić Polską wersję jakiejkolwiek gry… Każdy powinien przynajmniej w stopniu komunikatywnym władać drugim językiem.
Rozumiem, że większość dzieciaków nawet rodzimym językiem nie włada poprawnie ale bez przesady… Starsi gracze właśnie na grach online uczyli się angielskiego…

Jedyna gra w której widziałem spolszczenie, które w jakimś stopniu wypaliło i nie rozwaliło serwera po kilku tygodniach to chyba nostale. Chociaż nie wiem czy polski serwer nadal się trzyma.

1lajk

No wlasnie zle myslisz
Wiekszosc MLODYCH wlada angielskim bardzo dobrze bo nauke zaczynaja juz w przedszkolach
Moj 5letni syn juz rozmawia plynnie po angielsku i tak samo jest z innymi mlodymi osobami
Ja mam 35+ lat i nie mialem w szkolach angielskiego tylko rosyjski. Angielski ogranicza sie tylko do opisu skilli czy prostych zdan, o fabule moge zapomniec

Ty tego nie zrozumiesz bo jestes młody i od dzieciaka masz styczność w szkole, w internecie czy w grach, kiedys to nawet gier nie bylo by sie z nich uczyc

1lajk

I co w związku z tym? to ze ktoś jest w Twojej gildii 35+ to oznaka ze płynnie posługuje się angielskim? NIE
Oczywiście są wyjątki jak chociazby mój szwagier ale on chodził tez na płatne korepetycje z angielskiego
Ja w WoWie jestem w gildii gdzie jest nas sześciu 35+ i zaden nie zna angielskiego tak by zrozumieć fabule bo jak przyznają nie mieli tego języka w szkołach a to co nauczyli się do tej pory z gier wystarcza jak narazie do zrozumienia interfejsu, skilli czy porozumiewania się prostymi zdaniami

Znaczy po pierwsze nie gram w gildiach polskich, stronie od tego bardzo.
Zawsze wolałem być w gildiach international.

Mogę jedyne powiedzieć Ci, że z perspektywy biznesowej nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości.
Polacy generalnie są raczej grupą… Powiedzmy mało pożądaną w grach.
Zarabiamy mało przez co nie zostawiamy dużo pieniędzy w cash shopach.
Mamy tendencję do botowania.
Dodatkowo dużo firm wypowiada się o nas jako o narodzie stosunkowo zbyt pobudliwym i toksycznym.

Czyli nie jesteśmy targetem. Zarówno z perspektywy zachęcenia nas bo z nami się tak dobrze gra ani z perspektywy zarobkowej.

Dodatkowo historia pokazuje, że 99% mmo które zostały spolszczone i dostały swój własny polski server szybko umarło.

Oczywiście jestem za tym by wszystkie gry były w wielu językach by docierały do wszelkiego rodzaju graczy jednak tak jak wspomniałem nie jesteśmy targetem i raczej coś takiego nie nastąpi nigdy.

@Bemol1
“Jaki jest sens w 21 wieku robić Polską wersję jakiejkolwiek gry… Każdy powinien przynajmniej w stopniu komunikatywnym władać drugim językiem.”

Największa głupota jaką można powiedzieć, przez takie podejście jesteśmy wręcz krajem trzeciego świata dla wydawców i mają nas w dupie. Gra wychodzi w językach dajmy na to Angielskim / Niemieckim / Rosyjskim / Arabskim / Czeskim i wieloma innymi ale wydania Polskiego nawet z napisami wydawcy się nie opłaca robić bo takie właśnie głupie podejście, że po co skoro trzeba umieć. I idąc dalej, później oczekuje się w Polsce, że kobieta na kasie w byle spożywczaku ma obowiązek znać inny język aby obsłużyć obcokrajowca co raczył odwiedzić Polskę ale w drugą stronę na nasz język mają wywalone.
Znam angielski ale nadal uważam, że gry powinny mieć opcję spolszczenia kinowego a większe produkcję nawet dubbing a jak ktoś jest takim hardcore graczem to przecież nikt mu nie każe grać po angielsku.
Nie róbmy z naszego kraju na siłę speluny trzeciego świata który to musi się zawsze dostosować do innych.

2lajki

Co tu się…

Angielski, Niemiecki, a także Francuski i Rosyjski to cztery najważniejsze języki na świecie. Czemu tak jest? To już radzę dokształcić się na historii. Warto też dodać, że język polski to trzeci najtrudniejszy język na świecie (przed nami jest tylko Węgierski i Chiński) więc nic dziwnego, że nie jesteśmy “obowiązkowym” językiem ważnym na świecie. I to, że Polacy są wszędzie nie ma tu nic do rzeczy. Zamykanie się tylko na swój język i gadanie, że “Polsza to ważny, liczący się na świecie kraj więc nasz język powinien być w każdej grze” to już jakaś paranoja. Poza tym duzi wydawcy, a nawet ci mniejsi, jednak nadal pamiętają o polakach. Na Steamie większość gier ma przynajmniej polskie napisy, więc nie przesadzaj…

W Wowie nie ma polskiego języka głównie z powodu dużej ilości tekstu oraz przez problem z tłumaczeniem nazw własnych. Zobacz jak to wygląda w Hearthstonie - trochę żałośnie, no nie? Nie wyobrażam sobie takiego tłumaczenia w WoWie, serio. Oczy by mi wypaliło i pewnie nie tylko mi.

P. S. Polska to właśnie speluna 3 świata. Sad but true.

Ale my jesteśmy właśnie trzecim światem jeśli chodzi o gry…

Zacofani ze sprzętem, zarabiamy grosze, nie kupujemy w cash shopie, mamy tendencje do piracenia i botowania.

I jesteśmy uznawani za dosyć toksyczny naród, jak popytasz na ogólnych forach popularnych gier to jak ludzie słyszą, że ktoś jest z Brazylii lub Polski to większość zgrzyta zębami :P.

Z punktu widzenia biznesowego nie ma sensu w nas inwestować.
Bo ani z nami fajnie pograć ani na nas zarobić.

Jest różnica pomiędzy unoszenia się dumą i mówienia jacy my to nie jesteśmy… Bo uwierz mi nie jesteśmy.
A tym, że chcielibyśmy żeby też nas brano pod uwagę i zrobiono tłumaczenia (fajnie by było). Możesz mi wierzyć, że nie miałbym nic przeciwko by Ci co chcą grać po Polsku mieli grę przetłumaczoną na polski…

1lajk

Nigdzie nie napisałem, że nie jesteśmy źle postrzegani ale kwestia piractwa to akurat słaby argument bo w Rosji jest ono na jeszcze wyższym poziomie a jakoś tłumaczenia dostają :slight_smile:
Kwestia item shopów to też nie wiem, czy jesteśmy aż tak w tyle za krajami które swoje tłumaczenia dostają, nie wiem czy w takiej Rosji jest dużo większy boom na wydawanie kasy w IS.
Nie oceniaj też wszystkich graczy po trolach które są najczęściej w grach F2P bo byłem w wielu grupach international i ludzie ogólnie sobie chwalili grę z Polakami a to, że robimy syf na czacie, nie oszukujmy się inni też robią :slight_smile:
No ale żeby nie było cudownie, jakbym miał wrócić do WoW`a to sama myśl na graniu na takim serwerze jak BL powoduje u mnie efekt wymiotny :stuck_out_tongue:

Na pewno nie do classica, ten projekt będzie świecił pustkami parę miesięcy po wydaniu.

A akurat stricte Rosyjski server wowa mógłby wypalić :P.

Gram w gry online od 15 lat. Ograłem mnóstwo tytułów w 2 gram ciągle od lat. Niestety nigdy nie grałem a króla gatunku czyli WoW. Powód jest 1 mianowicie brak polskiej wersji językowej. Gdyby taka powstała na pewno zagościł bym na długo i wiem, że jest mnóstwo ludzi którzy też tak myślą.

yyy
https://wowpopolsku.pl/
jest addon większość questów przetłumaczona
wersje addonów pod każdy dodatek, oczywiście nowe patche wchodzą z opóźnieniem, ale to raczej oczywiste.
Jaki jest poziom tych tłumaczeń to nie wiem, ale z taką ilością tekstu zapewne zdarzają się niedociągnięcia.