Wow, czy warto?

Czy warto w tym momencie pograć w Wowa trochę dłużej.
Zastanawiam się bo szukam czegoś unikalnego.

Kwestie podzielone, znam ludzi co grają od początku i twierdzą, że warto a znam również takich którzy grali i twierdzą, że nie bo gra zatraciła to coś co ich trzymało :wink:
Odpal triala / wykup abo na miesiąc (dostaniesz zawartość do legionu włącznie) pograj i jak będzie ok to dokupisz dodatek a później jak wyjdzie to następny xD

W jakim sensie warto? Jeżeli gra ci się podoba to graj, ludzi znajdziesz zawsze, bo jest ich dużo tak samo jak contentu, do tego nowy się robi. Możesz pograć sobie nawet 10 lat.

Warto, ale tylko na Classicu! Ta gra to przede wszystkim niesamowity klimat, piękny świat i lore, które ominiesz wskakując do najnowszych dodatków.

Podepnę się, żeby nie robić niepotrzebnie nowego tematu. Też właśnie zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z WoWem, tylko kumple z pracy wspominali coś o tym, że jeśli faktycznie chciałbym zacząć od zera, to lepiej będzie poczekać do premiery tego nowego dodatku, bo levelowanie w nim ma być jeszcze bardziej upłynnione. Czy faktycznie lepiej poczekać, czy jednak levelowanie jest już tak spłycone, że bardziej się nie da i można śmiało zaczynać? A, i czy wiadomo coś na temat premiery tego dodatku? Bo wszystko co na ten temat znalazłem, to “2020”.

Ciężko coś napisać, bo to zależy od Twoich preferencji. Jeśli chcesz to wskakuj, expienie jest trochę szybsze dzięki buffowi 100% do expa.
Ale tak jak napisałeś, poleca się poczekać do nowego dodatku, bo teraz zapłacisz 100++zł (nie wiem ile koszuje dodatek, chyba 40 euro) za bfa i pod koniec roku też tyle wydasz za shadowlandsy. Ma wyjść w czwartym kwartale, więc pewnie październik/listopad obstawiam.

Co do samej gry, to ja osobiście polecam. Gram od Wotlk i setki razy odchodziłem, po czym wracałem ze zdwojoną siłą. Po prostu nie ma innej gry do której bym się tak wpasował. Sprzedawałem konta żeby odejść na zawsze, po czym robiłem nowe konta po kilku miesiącach. Kupiłem sobie eso z dodatkami, gw2 z dodatkami, próbowałem b&s, tera i kilka innych tytułów. Koniec końców lądowałem znów w azeroth, bo mam co tam robić.

Nie poleca się wchodzić do azeroth teraz jeszcze z jednego względu. Aktualny dodatek do kupa, dziękuję.

To zależy levelowanie jest proste i szybkie, ale chaotyczne to znaczy przeskakujesz z dodatku na dodatek nawet dobrze go nie zaczynając. Ma to zostać poprawione dla nowych graczy na zasadzie speszjal wysepka początkowa, a potem tylko i wyłącznie przedostatni dodatek. Plusy zaczynania przed nowym dodatkiem to takie, że można się przed nim przygotować zdecydować kim zagrać, poznać grę i zacząć razem ze wszystkimi, a nie dymać levele na poprzednim dodatku. Ci co grają od początku aktualnego dodatku mają wszystko obcykane, natomiast świerzak ma sporo contentu do ogrania i na pewno nie będzie się nudził.

Odosobnioną kwestią jest czekanie pół roku za nowym dodatkiem jak można już teraz dobrze się bawić. Ogólnie planowali około sierpnia/września, ale ostatecznie nie ogłosili bo coronka, więc w razie opóźnień wolą nie podawać dokładnej daty ale wcześniej jak we wrześniu/październiku to na pewno nie będzie.

Co do “fajności” dodatków to jak dla mnie z 3 ostatnich(pierwsze oczywiście najlepsze ;p) to Warlords of Draenor > Battle for Azeroth > Legion > patch 8.3. Większość graczy uwielbia Legion nienawidzi WoD, dla mnie jest odwrotnie jak widać zależy od gustu, co prawda WoD’a ograłem od połowy, ale jednak był lepszy ;p

grasz dla lvlu czy dla frajdy? ja bym zaczął teraz, dodatek będzie dopiero pod koniec roku, a do tego czasu już mógłbyś zaznajomić się ze światem gry i dobrze się bawić

World of Warcraft do dzisiaj nie ma konkurencji, może trochę Final Fantasy podskakuje ale tak to nawet wersja Wowerka z 2006 roku rozpieprza na kawałeczki cały rynek mmorpgów, do dzisiaj na tej stronie słychać kwik i dźwięk pękających dup.

World of Warcraft nawet jak by miała się bardzo źle to jest to najlepszy wybór i nie ma tu specjalnie miejsca na dyskusje, wiele razy zostało to już pokazane.

Nie ma głupich pytań, ale są głupi użytkownicy

1lajk