WoW od zera. Kilka pytań po weekendowym graniu

Witam,

jako, że FFXIV oraz ESO, już mnie tak na zmianę nie przyciągają, a wręcz odpychają postanowiłem pograć w końcu w wowa. Wcześniej grałem przed WOTLK, więc tak na prawdę wszytko jest praktycznie dla mnie nowe.

Po uprzednim zaznajomieniu się z obecną metą postawiłem na priesta, gdyż jestem z natury swojej osobowości ratownikiem lub jak kto lubi, healerem. Wbiłem tak sobie na luzie 19 lvl wczoraj, no i dzisiaj postanowiłem rozwiać wątpliwości, które przy weekenedowym graniu się narodziły.

Teraz wystarczy opłacić abonament aby mieć content do końca legionu, zapewne dzisiaj to uczynię, ale pytanie dot. co mnie omija nie mając BfA? Nie mam jakoś jeszcze przekonania co do zakupu tego dodatku - chcę się najzwyklej w świecie wkręcić, zanim to zrobię. Nie mogę jednak dojść do tego jakie będą czekały na mnie ograniczenia.

Drugie zagadnienie jakie mnie nurtuje to levelowanie. Czy questy są obowiązkowe? Od 15 poziomu otworzyły mi się dungeony i robiąc je przez losową kolejkę mam “tony” expa, więc przyjemnie mi się to robi, gdyż po ffxiv nie przepadam za questami.

Ostatnia sprawa dot. profesji. Obrałem sobie drogę miningu, bo sztabki metali widziałem nieźle chodzą, ale nie wiem co drugie. Myślałem o tailoringu, ale czy warto? Dodam może, że gram na Burning Legion po stronie hordy.

Dzięki bardzo z góry za pomoc.
Życzę Państwu miłego dnia,
Wicek

Brak dodatku póki on nie wyjdzie i zanim nie wbijesz maksymalnego poziomu nie wpływa w żaden sposób na Twoją grę. Jedyne co Cię ogranicza to abonament, ten musi być aktywny, aby zalogować się na postacie z poziomem 20+.

Questy w żaden sposób nie są obowiązkowe, przed zmianami level’owania dungeon’y były głównym (najszybszym) sposobem na wbijanie kolejnych poziomów postaci, teraz jest wolniej i dobre quest hub’y są konkurencyjne z dungeon’ami. Od czasów tych zmian nie level’owałem żadnej postaci więc więcej doradzić nie mogę.

1lajk

Do levelowania polecam profesje zbierackie,czyli herbalism minning.Dobrze by było dla Ciebie jeśli oparłbyś się o levelowanie na questach, ponieważ wtedy można te profesje najlepiej wykorzystać (dodatkowy exp za zbieranie), profesje zbierackie pozwalają też na sam początek troszkę hajsu uzbierać na np latanie .Tak jak kolega Hazu napisał Dungeony nie są już aż tak oblegane ponieważ doświadczenie z nich zostało znerfione i bardziej optymalnie jest robić questy i okazyjnie jak Ci się znudzi dungeona queować.

1lajk

@likky @Hazu
Dzięki za rady. Już działam ostro ;).

Kolejne pytanie, skąd wziąć takie sety na boost to expa? Jako chyba jedyny “w okolicy” nie mam tego. Jak daje inspect to nie spotkałem chyba nikogo który by nie miał chociaż kilku części. :confused: Widziałem też, że dają fajne statystyki.

Itemy dające exp boost nazywają się “Heirlooms”, przedmioty te kupuje się za golda (500g za jedną sztukę, broń dwuręczna chyba 1000, ale bronie nie dają bonus expa). Część z nich kupisz w Ironforge (Główne miasto krasnoludów) w przypadku alliance, a w przypadku hordy nie mam pojęcia, bo w niej nie gram. Pozostałe części, których nie kupisz normalnie u NPC dostaniesz od sprzedawcy gildyjnego, ale żeby kupować poszczególne części będziesz potrzebował reputacji z gildią, dlatego najlepiej jak najszybciej wejść do jakiejś. Mając wszystkie itemy do bonus expa masz łącznie 45% (Hełm 10, zbroja 10, spodnie 10, peleryna 10 i naramienniki 5), itemy te levelują z Tobą domyślnie do 60lvl’a, a później rozwijając je rówineż za gold, levelują i dalej zgodnie z podnoszeniem poziomów na dodatki (90, 100, 110). Takie rozwiązanie jest głównie dla altów, bo jednak początkujący gracz nie ma opcji na zarobienie takich sum (Chociaż na upartego możesz zbierać stare matsy i ktoś może je kupi dla craftowania transmogów), ewentualnie jak już znajdziesz gildię to możesz poprosić o małe dofinansowanie, chociaż do tego 60, bo dla gościa z lvl cap’em takie 2,5k to jest dosłownie nic.

1lajk

Horda kupuje heirlooms’y w UnderCity, ale jako nowy gracz nie przejmowałbym się tym zbytnio, według mnie dużo więcej zabawy dostarcza wymiana itemów, satysfakcja po wydropieniu takiego, porównywanie statystyk i cała RPG’owa otoczka tegoż.

2lajki

@Hazu @Derpblade

Dzięki za odpowiedzi Panowie!
Rzeczywiście to za wysokie kwoty jak na obecną chwilę, ale widać czasami różnice w pvp na WSG (do teraz mam w głowie gościa z łukiem który ściągnął mnie na hita, pomimo bariery), które co prawda daje mało expa, ale czerpie z tego dużo funu.
Dziś wieczorem dalej będę zwiedzał tą ogromną grę, zobaczymy co będzie dalej :wink: .

Swoją drogą, niby robie randomowy battleground i niby powinienem dostać jakąś skrzynkę, ale jeszcze nigdy jej nie dostałem. Ona jest gdzieś do odbioru czy coś?