Wybór gry pokemon na Nintendo DS

Witam , kupiłem sobie używaną konsolke tanio , akurat do poków ,żeby się pobawić. I teraz na konsolke jest kilka wersji , grałem tylko w stare na gba kiedyś. Mam takie do wyboru , sprzedawca ma wszystkie oprócz diamond and pearl.

Pokemon Diamond and Pearl

Pokemon Platinum

Pokemon Heartgold/Soul Silver

Pokemon Black/White

Pokemon Black2/White2

Które może graliście albo wiecie najwięcej frajdy wam sprawiło , szukam też takich ,żeby było dużo pokemonów do złapania ,żeby kasa nie była rzucona w błoto a gameplay był obszerny i spory. Doradzcie proszę :))

każde po kolei ;3 polecam platinum i BW.

HG/SS to remake 2 generacji, jak FR/LG pierwszej. Dla niektórych najlepsza generacja, jeżeli nie grałeś możesz spróbować.

Platinum to uzupełnienie do czwartej generacji czyli Pearl/Diamond (jak Emerald do trzeciej). Osobiście nie podobała mi się, startery też takie byle jakie, bardzo szybko się go pozbyłem.

Black/White 2 odbywa się 2 lata po B/W. Więcej poków do złapania czystego, więcej rejonów i lepszy post-game względem pierwszego wydania. B/W posiada natomiast nieco lepszą fabułę.

Sam musisz zdecydować. Dla mnie BW2>HGSS>BW>DPP.

DS nie ma połączenia z siecią, więc potrzebujesz drugiej osoby z konsolą do ukończenia dexa.

DS i DSLite mają kompatybilność z grami GBA.

A oba BW mają blokadę regionalną. Więc upewnij się co kupujesz.

Czy to znaczy ,że jeśli wybiorę BW2 , to będę mógł złapać poki wszystkich generacji. A jak HG/SS to tylko z pierwszej i drugiej ?

Poki które występują w grze do tej generacji. Są poki z poprzednich generacji, których złapanie w BW nie jest możliwe.

Do tego w HGSS nie możesz złapać ptasiego tria, Mew i Mewtwo, pokemonów z fossila i starterów.

Ciężki wybór, zastanawiam się teraz nad Soul Silver i Black 2. Z jednej strony gen która znam w małym stopniu , z drugiej co nie znam wcale, ale podobaja mi się animacje. Mhmmm mam nadzieje ,że dobrze zdecyduje. Dzięki za pomoc Might Tay

Witam , kupiłem sobie używaną konsolke tanio , akurat do poków ,żeby się pobawić. I teraz na konsolke jest kilka wersji , grałem tylko w stare na gba kiedyś. Mam takie do wyboru , sprzedawca ma wszystkie oprócz diamond and pearl.

Pokemon Diamond and Pearl

Pokemon Platinum

Pokemon Heartgold/Soul Silver

Pokemon Black/White

Pokemon Black2/White2

Które może graliście albo wiecie najwięcej frajdy wam sprawiło , szukam też takich ,żeby było dużo pokemonów do złapania ,żeby kasa nie była rzucona w błoto a gameplay był obszerny i spory. Doradzcie proszę :))