Wybór nowego smartwatcha

Hej - przyszła pora na wymianę już leciwego smartwatcha apple watch se na coś nowszego, także potrzebuję jakichś polecanek.

budżet na razie nieograniczony (powiedzmy 3k) bo chciałbym rozeznać się co aktualnie jest na rynku.
czego poszukuję:

  • dłuższej pracy na baterii niż te 2-3 dni na Frontierze (edit: minimum 4 dni)

  • płatności zegarkiem

  • gps

  • wytrzymały na uderzenia

  • czujniki kroków, tętna, itp

  • sterowanie muzyką bez używania telefonu

  • automatyczne wykrywanie treningów (w sumie rzadko się zdarza, ale chciałbym mieć taką opcję)

  • nawigacja, jakieś mapy, np. zapis odbytej trasy rowerowej

  • intuicyjna apka do obsługi

  • na dużej bazie tarcz zegarka mi nie zależy

  • przejrzyste powiadomienia na ekranie

  • wymienne paski

Edit:

  • ogromnym plusem byłaby możliwość rozmów przez zegarek

Aktualnie zastanawiam sie najbardziej nad Apple Watch 7 ( w czarnym kolorze https://ispot.pl/apple-watch-czarny ) Jakieś opinie? Czy czekać na nowszy model do jesieni?

Sam kupiłem pare tygodni temu Apple Watcha 7, chyba 2400 dałem z Cellular w promocji w iSpocie (nie pamietam dokladnie ceny tbh) I powiem że jestem bardzo zadowolony, po za tym tylko że bateria to Ci max 2 dni potrzyma, najczęściej jednak jeden dzień. Ale nie jest to na tyle upierdliwe żeby przeszkadzało, kupiłem dock belkina z fast charge (https://www.euro.com.pl/ladowarki-ipod-iphone/belkin-ad-magsafe-boost-charge-pro-3w1-bia-a.bhtml) I śmigam cały dzień na baterii, śpię w zegarku (sleep tracking) budzę się rano, 10% baterii, stawiam na docka na godzinke dwie, i mam na kolejny taki cykl, czyli realnie go bedziesz na noc albo z rana zostawial na docku na 2-3h.

Czyytałęm sobie już po fakcie XD Po zakupie i okazało się że to była dobra decyzja, bo 7 rózni sie prawie niczym od 6 poza rozmiarem i chodzą poogłoski że dopiero od Apple Watcha 9 wejdzie jakas “nowosc”, zainteresowalem się też z ciekawości innymi “smart watchami” i aktualnie żaden nie ma podjazdu do apple

Są owszem ładniejsze, z okrągłą tarczą srebrną i wyglądają bartdziej ekskluzywnie, ale sa chyba od Huaweii wiec swoj system, swoje problemy etc. No ale jak nie przeszkadza Ci prostokąt na nadgarstku to kupuj ;p