Wycena komputera

Czesc, czy jest tu ktoś kto byłby w stanie wycenić mojego kompa? Chciałbym przerzucić się na laptopa bo za niedługo zmieniam prace na wyjazdową
Ryzen 5 3600 6x 3,59GHz
16Gb ram (nie pamiętam ile Hz)
GeForce 1070 Rog Strix 8gb
AsRock B450 pro
Zasilacz 600w silentium vero l1
Monitor benq XL2411P 144hz

Wiadomo, nie podam dokładnych specyfikacji jak nazwa obudowy, czy nazwa chłodzenia na procku, bo ich nie mam przy sobie, ale myślę że te najważniejsze podałem. Czy sprzedaż takiego zestawu pozwoli na zakup laptopa o podobnych parametrach?

Czestotliwosc w RAM to raczej dosc istotna kwestia i wycena nie znajac takich szczegolow bedie dla Ciebie strata. Komputer jest bez dysku?

Ile komputer byl uzywany? co na nim robiles? Renderowales 3d? grales w gry? Kopales krypo?

Tak czy inaczej z 7-8 stowek pewnie ktos by dal za procka.
RAMu Ci nie wycenie bo nie znam Hz.
Grafika raczej bedzie tu najdrozsza, bo wszyscy wiemy jak wyglada rynek kart GFX, tylko tez ciezko wycenic bez wiedzy jak bardzo “zorana” juz ta karta bedzie.
Plyta glowna 2 stowki ?
Zasilacz to ktos kupi za stówke i tak go pewnie wymieni.
Monitor ciezko powiedziec nie znajac stanu, wypalenie czerni, martwe pixele itp

Ok, więc Obudowa to SilentiumPC Signum SG1 TG
RAM: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
Dyski są trzy, 2x SSD po 120GB i jeden HDD 1TB
Karta była kupiona przeze mnie i tylko na niej grałem.
Monitor kupiłem już używany i nie ma nic wypalonego, anich martwych pixeli.
Żadnych wysokich temperatur, normalny, ładnie wyglądający komputer idealny pod każdą giereczkę.

To za RAM z 3 stowki mysle ze moglbys wziac dodatkowo.
Jestes w stanie cos wiecej o dyskach SSD powiedziec firma? predkosci? Bo sa dyski SSD i sa dyski SSD ktore sa bublami.
Co do monitora z 8 stowek w takim wypadku, obudowy to w sumie rzecz na ktora malo kto zwraca uwage i kazdy bierze cos co po prostu pomiesci sprzet i zapewni dobre chlodzenie, wiec nie za bardzo sie orientuje ale sam bym za obudowe nie dal wiecej niz 200. A co do karty jak dobrze sie nia opiekowales to pewnie max do 2k ktos Ci da bo z kartami wciaz jest jak jest na rynku. Chociaz nowe serie maja wyjsc wiec ludzie moga niechetnie kupowac teraz “starsze” karty.
Ogolnie to chyba lepiej jak go na czesci wystawisz?