Wygodne słuchawki + dobre mikro

Witam szukam dobrych słuchawek z mikro do 200zl, nie licze żeby wytrzymaly wiele lat za tą cene
Nie znam sie jaka firma dobra jaka nie więc zeby nie wyrzucac kasy w błoto to prosze o rade

Jako że świadomość ludzka w tych czasach jest coraz to większa a co za tym idzie mogę powiedzieć śmiało, nie kupuje się słuchawek marki która robi też klawiatury czy myszki :). Jeżeli chcesz by słuchawki spełniały swoją funkcję i dobrze grały, trzeba się skupić na sprzęcie odpowiednio muzycznym(który też się sprawdzi znakomicie w grach). Jednym z nielicznych odstępstw od reguły mogą być XyperX Cloud Alpha(poprawiona wersja Cloud I). Ale to kosztuje ponad 200zł. Dodatkowo nie znam słuchawek z dobrym mikro do ceny 200zł.

Kupilem CALIFORNIA ACCESS VIPER 180zl, po recenzjach spodziewalem sie troche za duzo na to bylem przygotowany ale to tragedia na zywo, nie dociskaja sie pianki, na full jak slucham to otoczenie slyszy jakbym na glosnikach grał a i same sluchawki nie tłumia otoczenia, chyba pojdzie do zwrotu

Jeżeli nie masz dużej głowy (i tak poleciłbym iść do salonu i przymierzyć) to polecam Ci HyperX Cloud I (tańsze niż Alpha, a nie ma praktycznie dużej różnicy między nimi, chyba że odpinany kabel dla ciebie to coś obowiązkowego). Kosztują ok 269 zł i są to słuchawki na lata, dobrej jakości, które nawet z karty zintegrowanej wycisną wiele. Jeszcze raz powtarzam - mają małą regulację i mnie osobiście po godzinie noszenia bolał czubek głowy i tak przez tydzień, więc odpuściłem i kupiłem Superlux HD681 - również znany i ceniony model. Jakość wykonania jest słaba, ale dźwięk super :slight_smile:

P.S. Alphy mają jeszcze 1 mankament - pady są źle zaprojektowane i uszy dociskają do membrany wewnątrz, co powoduje duży dyskomfort. Firma HyperX zdaje sobie z tego sprawę i wysyłają poprawioną wersję padów za darmo do klientów (do tej pory nadal te cieńsze są w sprzedaży, co dla mnie jest chore).

Nie do końca, Cloud I grają typową V-ką z dość rpzdmuchanym basem. Alpha to bardziej równe grane(naturalne) bas jest obecny ale jest lepiej kontrolowany. Natomiast średnica i sopran jest lepiej eksponowany. Co za tym idzie zwiększa się przestrzeń. Nie jest jakoś super, ale jak na słuchawki zamknięte za tą cenę(i gejmerskie) jest całkiem spoko.

Różnica nie jest warta 80 zł :slight_smile:
Poza tym Cloud I nie posiadają problemu ze zbyt małymi padami i nie trzeba ich wymieniać.

Jeśli chodzi o wygodę mogę ci polecić słuchawki które aktualnie posiadam CA Cobra II lecz wszystko jest kwestią gustu . Tylko dziwne jest to bo kiedyś kosztowały 120zł a teraz już 220zł . Skąd ta zmiana nie wiem ¯_(ツ)_/¯

Gabarytowo wygladaja jak te CA vipery, podejrzewam że bedą tak samo z tyłu i na dole nie dotykac do konca glowy i dzwiek bedzie uciekac = slaba izolacja dzwieku w obu kierunkach

Zapratruje sie teraz na SteelSeries Arctis 3 wygladają na wygodniejsze chociaz testy mikro były takie sobie (nie licze na cuda ale chce zeby było mnie wyraźnie słychać bez pierdnięć, szumów od powietrza podczas gadania itp)

Ze mną to sie zawsze tak kończy chcialem wydać 150-200 na sluchawki teraz wyjdzie 300 prawie a jeszcze zachcialo mi sie myszki i klawiatury to wybule 1000zl na dodatki xD

Pociesze cie. Mój zestaw. Słuchawki mobilnie ATH MSR7, słuchawki do gier ATH PDG1, słuchawki do muzyki AKG K702, karta dźwiękowa a raczej DAC Aune X1S, a do mobilnego przemieszczania się XDuoo XD-05. Fakt faktem wszystko kupione jako używane(poza ATH PDG1) ale i tak swoje kosztowało :).

Ja tam nie jestem audiofilem mam teraz sluchaweczki za 50zl i pasują mi xD O mikro mi chodzi no i zeby nie bylo slychac co ja slysze jak ustawie wiecej niz 30%

Wy tu sobie o słuchawkach, a ja powiem o mikrofonach xD

Nie będę wypowiadać się w temacie słuchawek gdyż sama mam jakieś randomowe Tracery i nie przywiązuje do tego dużej wagi ponieważ jestem osoba niedosłysząca, z tego też powodu nie znam się na “barwie dźwięku” i innych tych cudach, więc i’m out.

Ale o mikro się wypowiem, gdyż z tym miałam więcej do czynienia - jako osoba uczestnicząca w streamach i nagrywająca na youtube. Przez długi czas używałam właśnie mikro ze słuchawek, ale szybko dostałam feedback od moich streamerów, że jednak muszę zainwestować w poważny mikrofon o dobrej jakości dźwięku i bez szumów. Bo generalnie z mikrofonami ze słuchawek taki jest problem, że ich jakość jest mocno przeciętna - są i te lepsze, są i te gorsze, ale wszystkie dla “poważnego” człowieka są mizerne.

tl;dl nie kupuj żadnych Yeti bo to mikro jest przestarzały i za drogi jak na swoja jakość, kupuje się go tylko do szpanowania (chociaż jest brzydki jak noc i to straszna krowa zajmująca pół biurka). Ja osobiście mam Novox NC-1. Mikro małe, o dobrym designu, o jakości dźwięku przewyższającej nawet Yetiego (bo i generacji jest nowszej). Niestety kosztuje ponad 200 zł, ale osobiście uważam, że jest tego wart.

Chyba, że chcesz mieć normalne mikro “do gadania ze znajomymi” ale wierz mi, że nie będzie ono dla nich komfortowe. Generalnie coraz bardziej odchodzi się raczej od słuchawek z mikro i ma się to osobno.

Ja posiadam legendarny już Zalman mic-1 - katuję 2 sztukę (1 wytrwała prawie 10 lat) do tego mam Superluxy HD681 i jest git :slight_smile:

Mikro osobnego nie ma sensu kupować bo nie nagrywam nic ani tez za bardzo miejsca na biurku nie ma na to xD

Narazie wypróbuje SteelSeries Arctic 3 jak mi nie podpasuje to oddam najwyżej nic nie trace i kupie zalmana i pierdziele to, tylko czy on sie da jakoś przyczepić do kabla od moich sluchawek? zeby mi tutaj te kable sie nie plątały jedna o drugą a ja razem z nimi

Zalmana można przyczepić do kabla, a jeżeli kabel będzie zbyt cienki, można w minutę zamontować do uchwytu Zalmana małą żabkę, która złapie każdą powierzchnię. Zawsze przypinam go do koszuli i wszystko gra już ponad 10 lat :slight_smile:

https://allegro.pl/sluchawki-dla-graczy-kingston-hyperx-cloud-ii-i7656934875.html i zamykasz się w 200zl

Co do zelmana jego jakość zależy też od jakości wejścia mikrofonowego na MOBO. Ja pamiętam na MSI B150 MATE musiałem go mieć przy samych uatach z zwiększoną czułością by chciał współpracować.

Każda obecnie dostępna płyta ma Realteka na przyzwoitym poziomie i bez wzmocnienia spokojnie będzie go słychać głośno i wyraźnie :slight_smile: