Wymarzony sandbox/survival

Hej wszystkim!
Razem z dziewczyną szukamy takiego prawdziwego sandboxa/survivala podobnego do Haven & Hearth lub Wurm Online. Chodzi nam głównie po budowanie swojego kąta, hodowle roślin i zwierząt i też jakiś kontent pve. Stosunkowo mało jest tego typu gier na rynku, ale może czymś mnie zaskoczycie. Ważne, by nie była to gra ala “co-op” jak Valheim, a raczej z serverem globalnym, tak by można było spotkać obcych ludzi, nawet jeśli miałoby grać tam tylko kilkadziesiąt graczy :smiley:
Gry w które graliśmy :

  • Haven & Hearth graliśmy dosyć sporo, parę miesięcy, ja lubię wracać do tej gry co jakiś czas, może jak wystartuje nowy świat :smiley:
  • Mortal Online 2 wykupiliśmy ostatnio i pograliśmy 2 dni, trochę inne oczekiwania mieliśmy od niej, okazała się bardziej mmo niż sandboxem/survivalem, progress jest bardzo powolny, żeby wyjść z początkowego miasta, a z tego co się dowiedzieliśmy to housing itp jest raczej dodatkiem do gry, niż głównym celem

Planujemy zacząć grać w Wurma jeśli nic innego nie znajdzie się. Ja w to grałem kiedyś sporo i próbuję teraz dziewczynę przekonać do tej gry, jednak zastanawiam się czy jakbyśmy zaczęli to lepiej w Wurm Unlimited na serverach graczy czy może na oficjalnych. Mam wrażenie, że na oficjalnych serverach mapy są już dosyć wyeksploatowane :smiley: ale mogę się mylić, nas będzie cieszyło nawet jakbyśmy grali na serverze gdzie gra 20 osób.

Może macie jakieś propozycje to chętnie posłuchamy :smiley: może jest jakaś gra o której nie wiem

Może ArcheAge na prywatnym serwerze ArcheRage?

Czy ArcheAge nie jest bardziej nastawiony na walke z mobami, czy to nie jest bardziej mmorpg jak wow itp? Z tego co kojarzę to jest tam jakiś housing system, ale nie jestem przekonany że jest to tak kluczowe jak w H&H lub Wurmie

Z tego co wiem, to możesz ogólnie się skupić praktycznie tylko na Housingu, wyrabianiu, tworzeniu rzeczy/przedmiotow i ewentualnie późniejszym handlu tymi dobrami, ale pisałeś, że chciałbyś żeby też był kontent PvE, więc pomyślałem, że ArcheAge będzie pasował do Twoich oczekiwań. Może warto spróbować i ocenić samemu?

Chłop się pyta o sandbox/survival a typ mu mmorpga poleca… Ale dobra do meritum.

Conan Exiles,
No Mans Sky,
Last Oasis,
Ark

Chyba jedyne topowe sandbox/survivale na rynku w temacie fantasy.
Jeśli nie fantasy to na steamie jest parę pozycji jak Ranch Simulator gdzie jak sama nazwa wskazuje “budowanie swojego kąta, hodowle roślin i zwierząt i też jakiś kontent pve” nawet pasuje.
Jeśli medieval to np Myth of Empires przy czym wydaje mi się, że ten tytuł może najbardziej pasować do tego czego szukasz.

Grywałem w Wurma jeszcze jakieś pół roku temu na Xanadu (było sporo przestrzeni do zagospodarowania), zrezygnowałem z braku znajomych chętnych do wspólnej gry, gdyby jednak zdarzyło się Wam zacząć, chętnie dołączyłbym!

Jeśli chodzi o wersję gry, z tego co mi wiadomo, Wurm Unlimited jest praktycznie nierozwijane będąc w plecy z patchami w porównaniu z Wurm Online, stąd w mojej ocenie Online>Unlimited

Poza Wurmem, jeśli nie drapie Was w oczy grafika, do wspólnej gry mógłbym zaproponować Project: Gorgon, gra bardzo przypominająca klasyczny Everquest.

Zagrajcie w Wurm Online, przestrzeni jest wszędzie pełno. Właściciele wzięli się ostatnio do roboty i wchodzi sporo nowości (np. niedawno dodane treasure hunts) oraz łatek znanych bugów. Poza wymienionymi już grami nie ma nic lepszego w tej dziedzinie. Z pamięci mogę wymienić Tale in the Desert (fajna, ale bardzo bardzo niszowa; najlepiej sprawdzić po rozpoczęciu nowego serwera), Salem (nie polecam), Xsyon (również nie polecam). Jeśli postanowicie zagrać w Wurma na serwerze Xanadu, to możemy zorganizować jakis polski alliance (nick mam taki jak tu).

Nie ma takich gier jak wurm online i haven & hearth. Jedyny tytuł, który kojarzę i jest taki sam to https://www.salemthegame.com/ ale nwm czy ktoś w to jeszcze gra.
Inne gry sandboxowe i lekko survivalowe MMO:

  • elite dangerous
  • chyba star citizen
  • albion online trochę MMORPG, ale bardziej mi sandbox przypomina, zbieranie materiałów i rozbudowa wyspy
  • space station 13 (to nie mmo)

Gram w Wurma na sewerze Defiance PvP oraz Melody PvE (przenosisz się portalem kiedy chcesz) jest to najmłodszy serwer, piszcie na PM jeśli interesują was jakieś szczegóły.

Ze znajomym aktualnie gramy w H&H na W13. Na W14 naturalnie też będziemy grali więc możemy złożyć troszkę większą grupkę (grać wspólnie lub na zasadzie luźnej pomocy np. tworząc wioskę). Jak coś PW :slight_smile:

Też ostatnio szukałem podobnej gry, może jak kilka osób zadeklarowało się do gry w Wurm Online to zbierzemy się wszyscy razem?

Sigmar, Jest ekipa, i jest stary i nowy deed, wiec jest co robic… :wink: wyslalem ci PM