Wymuszona synchronizacja Win10 (Fullscreen Windowed)

Siemka.

W zwiazku z tym ze Microshit wprowadzil ostatnimi laty tyle zmian ze juz sam nie ogarniam tych kompilacji, a mianowicie chodzi mi czy jest mozliwosc wylaczenia synchronizacji dla gry w trybie Fullscreen Windowed (Borderless) tak jak w Windows 11 Exclusive Mode??? Albo calkowite wylaczenie synchronizacji dla calego systemu (Pulpitu). Rzecz jasna chodzi o BDO i ilosc FPS… XD
(Windows 10 Home 22H2 19045.4412)

Z gory dzieki za pomoc!

Spróbuj w sterowniku wymusić V-sync na off dla blackdesert’a
niżej pokazane na przykładzie nvidi, jesli masz radeona poszukaj sobie na googlu jak to zrobic
image

Az tak glupi nie jestem ^^ To dziala ale w przypadku trybu fullscreen. Ja chce zeby gra w okienku miala osobny rendering bez synchronizacji i blokady FPS albo zeby calemu Windowsowi wylaczyc synchronizacje… Z tego co czytalem to napewno nie kwestia sterownika ani gry bo ktos cos pisal ze windows to spieprzyl przy ktorejs kompilacji i wlasnie dlatego wymusza synchronizacje dla aplikacji w oknach…

z tego co wiem to nie da się tego wyłączyć, z resztą nie widzę sensu, twoja karta i tak renderuje tyle klatek ile może, synchronizacja jedynie wyświetla tyle ile masz ustawione odświeżanie ekranu. Gdybyś jakimś cudem to wyłączył to i tak wydajność w grze się nie zmieni.

Hmmm… Moze o czyms zapomnialem ale nie kojarze zeby standardowo karta ustawiala sobie limit zgodnie z odswiezaniem ekranu. W ustawieniach moge zaznaczyc opcje ograniczenia FPS do Hz monitora ale jak mam to wylaczone to czy z synchronizacja czy bez procek pracuje tak samo czyli generuje raczej tyle samo klatek…

kolejna tępa szczała którego boli używanie google, debil naczekał się na odpowiedź kilka dni i dalej się nie dowie że da się wszystko w google poszukać.

bądź normalny facet i ogarnij się a nie zawracasz dupe pierdołami jak dziecko

@Bertosh zmieni zmieni, zacznie renderować do najbliższej zaookrąglonej w dół liczby typu 30 fps 60 fps czy ile tam ma Hz na monitorze .
Czyli jak wyłączy v sync to nagle zamiast 30 klatek może mu się zrobić 55 fps.

Jak gówno wiesz debilu to się nie odzywaj, albo wpisz sobie w google, albo sprawdź zanim odezwiesz się, nikt ciebie nie pytał do tablicy to po co się odzywasz jak nie wiesz

kolejna tępa szczała którego boli używanie google, debil naczekał się na odpowiedź kilka dni i dalej się nie dowie że da się wszystko w google poszukać.

bądź normalny facet i ogarnij się a nie zawracasz dupe pierdołami jak dziecko

@Bertosh zmieni zmieni, zacznie renderować do najbliższej zaookrąglonej w dół liczby typu 30 fps 60 fps czy ile tam ma Hz na monitorze .
Czyli jak wyłączy v sync to nagle zamiast 30 klatek może mu się zrobić 55 fps.

Jak gówno wiesz normiku, to się nie odzywaj, albo wpisz sobie w google, albo sprawdź zanim odezwiesz się, nikt ciebie nie pytał do tablicy to po co się odzywasz jak nie wiesz

Ok… Geniuszu to jak jestes taki madry to podaj dzialajace rozwiazanie (Bo nie wiem czy w ogole ogarniasz ze Microsoft zmienil dzialanie FSE ostatnimi czasy XD)

Tylko wiesz… Badz facet i podaj rozwiazanie a nie bedziesz odrwacal kota ogonem haha ^^

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/9u0u9j/what_is_this_fullscreen_optimizations_thing/?chainedPosts=t3_ggcsvc

Wlasnie Microsoft zmienil dzialanie FSE i w najnowszych kompilacjach to nie dziala… ; (