Wypoczynek w Black Desert

Czesc, jakiś czas temu wróciłem po roku nieobecności.
Wcześnie tylko grindowałem i głównie przez to przestałem grać. Wchodząc do gry kilka dni temu zauważyłem że skończył się event z darmowym III gearem i moja postać jest goła.
Postanowiłem. Pobawić się w life skille i jest to dla mnie bardzo odprężające.
I tu pytanie do was, czy jest coś co mógłbym robić i trochę zarobić? Wiadomo, to co robię jest fajne i relaksujące, ale przydałoby się mieć z tego jakiś hajsik.
Czytałem na reddicie że alchemia juz jest średnio opłacalna, to prawda?
Macie jakieś pomysły?

Praktycznie ze wszystkiego da się wyciągnąć dobre $. Problem z life skillami jest taki że w większości (po za imperial delivery) jest system popytu i podaży, więc nikt ci nie powie na czym zarabia, bo nikt nie będzie sam sobie szkodził.

Z alchemii powiem tylko że warto popatrzeć na różnorakie draught i party elixir. Tych itemów się używa i większość je skupuje. Albo zainteresuj się lightstone’ami do których jest wymagana wysoka alchemia. Sprawdź np cenę “lightstone of wind : fortune” :wink:

Wiadomo, nie oczekiwałem że ktoś mi powie na czym zarabia, bo juz by nie zarabiał :smiley:
Dzięki, na pewno sprawdzę ten lightstone i zobaczymy. Ale na razie pozbieram sobie weasel Blood, bo widzę że jest za 25k za jeden xd

Powiedz mi jeszcze, bo czasami widzę jak ludzie na tych różnych filmikach zbierają coś i dostają kilka sztuk na raz. To dzięki jeżowi, czy jest jakiś inny sposób na coś takiego?

https://grumpygreen.cricket/bdo-gathering-mastery/
Sądzę że ten artykuł odpowie na większość pytań ^^. W skrócie : system mastery, w tym przypadku gathering mastery zwiększa szansę na większy/lepszy drop. Generalnie polecam tą stronę, praktycznie wszystkie systemy są tam ładnie rozpisane