Wywiad: [GM]INDOPA prosto z C9

Witam. Dzisiaj troszkę zamienię się rolą z moimi kolegami redakcyjnymi, gdyż mam krótki, wręcz mikroskopijny bo prowadzony zaledwie 13 min wywiad z GM INDOPA prosto z dungeona, którego wraz z nim w owych minutach wykonywałem. Całość mam nagraną, niestety jednak wątpię że ktokolwiek zechce oglądać dymki na najwyższej rozdzielczości aby doczytać się kilkudziesięciu zdań które wymieniliśmy. Oczywiście padały również rozmowy osobiste, które jednak tutaj opuszczę aby dać wam jedynie czysty artykuł.

P.S nie jest to jakieś mistrzostwo, gdyż wiadomo że moje zadanie to mikrofon przy ustach i gały w grze, jednak postanowiłem, że może się to przydać.

Xaorus: Cześć INDOPA

INDOPA: Witam, czy jesteś z jakiejś prasy ?

Xaorus: Xaorus, videomaker serwisu mmorpg.org.pl

INDOPA: Miło mi, chcesz coś wiedzieć odnośnie gry ?

Xaorus: Tak, ale chciałbym nagrać całość w materiale, więc czy możemy wyskoczyć na jakiegoś dungeona ?

INDOPA: Oczywiście, wybierz coś trudnego i poświęcę Ci chwilkę.

Po chwili byliśmy na dungeonie, z którym faktycznie miałem sporo trudności i wtedy zaczęła się właściwa gadka.

Xaorus: Jak oceniasz grę, po kilkudziesięciu godzinach spędzonych na doglądaniu całości ?

INDOPA: Gra moim zdaniem wygląda dość dobrze jak na wersję CB. Rzecz oczywista, że podczas CB nie pozbędziemy się wszystkiego aby gra już w tej fazie była idealna, ale całość póki co nie sprawia gigantycznych problemów a gracze prasowi których do tej pory spotkałem również są zadowoleni z dotychczasowego efektu.

Xaorus: Oczywiście jestem tego samego zdania. INDOPA jaka jest w tej chwili Twoja ulubiona klasa ?

INDOPA: Zdecydowanie Fighter. Zawsze gram właśnie postaciami typu DPS i Tank a ta klasa doskonale spełnia moje wymagania, choć początkami może być z nią troszkę ciężej.

Xaorus: Wielbiciel walki z bliska ^^. Możesz udzielić rąbka tajemnicy i powiedzieć, która klasa będzie dobra w pvp, a która w pve ?

INDOPA: W pvp niestety nie jest to jeszcze stwierdzone, gdyż czas na wydanie takiej opinii jest zbyt krótki, lecz co do pve tutaj dobrą postacią zdecydowanie będzie Shaman po transformacji w Elementalistę na 20 lv. Postać posiada olbrzymi dmg dodatkowo bijąc z odległości. Jest to naprawdę moim zdaniem dobry wybór na start i zapoznanie się z grą jak i na dłuższą przygodę w C9.

beztytuuevc.png

Xaorus: To pytanie na pewno zadowoli wielu niezdecydowanych :) Jaki problem w tej chwili uważacie za priorytetowy w czasie napraw ?

INDOPA: Gra posiada w tej chwili wiele problemów, ale największe to chyba uciążliwe wczytywanie tekstur, co często widać podczas chodzenia po różnorakich terenach. Jest to problem widoczny, który zniechęca graczy. Jest to problem zewnętrzny, ale jest jeszcze kilka poważnych problemów wewnętrznych, których niestety nie mogę ujawnić ^^

Xaorus:Ostatnie pytanie. Jak oceniasz szanse gry w odniesieniu do silnej konkurencji w tym nadchodzącego RaiderZ. Miałem okazję grać na prywatnym serwerze w tym tytule i całość wyglądała ciekawie. Co sądzisz?

INDOPA: Gra po naprawieniu powinna naprawdę zamieszać na rynku. Nasz produkt oferuje znacznie więcej różnorakich aspektów w porównaniu do tych znanych np.: z Vindictusa czy Dragon Nest. Obie gry są oczywiście godnymi rywalami, ale myślę, że jeżeli C9 zostanie dopracowane to całość pobije naszych poprzedników pod każdym względem. Co do RaiderZ, tutaj obawiamy się trochę otwartego świata, który gra oferuje. Całość w tym tytule wygląda naprawdę imponująco i szykujemy się na częściowy odpływ graczy jeżeli gra będzie wyglądać tak jak to jest przedstawiane. Również grałem na prywatnych serwerach tego produktu i dogłębnie go przetestowałem. Cała walka w RaiderZ wygląda gorzej, lecz fizyka owej gry jak i właśnie otwarty świat dały nam do zrozumienia, że C9 możliwe że nie będzie czołowym produktem w tym gatunku. Przykro to stwierdzać ale takie są fakty. Nie pozostaje nic innego jak czekać i obserwować postępy konkurencji a w szczególności RaiderZ.

Na tym zakończyła się nasza rozmowa. Całość oczywiście gorącymi pozdrowieniami od owego przemiłego GM, który nie dość że załatwił za mnie całą misję to jeszcze był skory odpowiadać na moje pytania.

wywiadk.png

P.S

Kolega wyżej trosze zaszalał i zamiast mmorpg.org.pl napisał mmorpg.com. Ale chyba jemu można to wybaczyć

P.S 2

Myślę, że czekacie na kolejne gameplaye z C9, bo na pewno się pojawią :)

INDOPA: Gra moim zdaniem wygląda dość dobrze jak na wersję CB. Rzecz oczywista, że podczas CB nie pozbędziemy się wszystkiego aby gra już w tej fazie była idealna, ale całość puki co nie sprawia gigantycznych problemów a gracze prasowi których do tej pory spotkałem również są zadowoleni z dotychczasowego efektu. Xaorus: Oczywiście jestem tego samego zdania. INDOPA jaka jest w tej chwili Twoja ulubiona klasa ?INDOPA: Zdecydowanie Fighter. Zawsze gram właśnie postaciami typu DPS i Tank a ta klasa doskonale spełnia moje wymagania, chodź początkami może być z nią troszkę ciężej.

Te 2 błędy ortograficzne mnie poraziły, jednak odnośnie tematu:

Wywiad całkiem, całkiem, w ogóle wydaje się, że GMowie w tej grze są dosyć pomocni i skorzy do rozmów, ja sam miałem okazję pogadać z INDOPą i Samuelem.

IMO początek trochę drętwy ;p

On tak od razu wyskoczył z "czy jesteś z jakiejś prasy"?

Ciekawe jakimi to aspektami różni się C9 od Vindictus czy DN i dlaczego jest lepszy. Szkoda, że GM tego nie wymienił :<

I fajnie, że nie idą w zaparte "nasza gra jest najlepsza" (odnośnie RaiderZ).

Tak, też mnie to zaskoczyło, ale wyskoczył z takim właśnie pytaniem od razu. Powiedziałem cześć, a on zanim hej i od razu jaka prasa dokładnie zapytał.

Co do tych aspektów, niestety ich nie wymienił, a że na yt 15 min gameplaya tylko wchodzi więc się nie dopytałem dokładnie, ponieważ czas gonił. Ogólnie nasza rozmowa trwała dość długo. Wymieniliśmy opinie odnośnie Archlorda, którego fanem jest również owy GM. R2, Sun i reszta gier webzena też weszła w naszą rozmowę, ale wyciąłem to z filmiku, więc nawet nie mam teraz jak tego przytoczyć.

A co do początku, pierwszy raz wywiad prowadziłem więc proszę delikatniej ;d Ortografia to nie jest moja najmocniejsza strona :)

Miałem do czynienia z tym GMem :) jego "oprowadzanie" mnie po najważniejszych aspektach gry skończyło się na na zrobieniu z nim 2 instancji, i paru pytaniach w stylu "jak mi się podoba gra" :)

UU :D a widzisz :) Mi wystrczyło powiedzieć że mam 2 postacie w Archlordzie na 120 lvl i że byłęm wolontariuszem w jednej z akcji WebZen a od razu przeszliśmy do rzeczy :D Pewnie jakbym mu powiedział to by zrobił zdjęcie i uśmiech do kamery ;d

Fajny wywiad, oraz Gm sympatyczny. :)

To jest na minimalnych, to przez screenshot, czy grafika naprawdę stoi na niskim poziomie?

To co widzisz to screenshot na dodatek robiony z filmiku, bo niestety nie miałem zdjątek prosto z tej imprezy :) Stan faktycznie nie zachwyca ale wiesz :) Bywa ;d

Moim zdaniem to nie jest na full detalu lub karta graficzna nie jest najnowsza.

Co do wywiady, krótki, ale na temat ;-) Czytało się go przyjemnie. Osobiście wole taki niż o niczym na 4 strony.

No grałem również na średnich gdyż jak mówiłem w first looku mój sprzęt na więcej nie pozwala przy nagrywaniu filmików :) Ale gra wygląda ładniej, tutaj trochę screeny przekombinowane za mocno, dlatego wygląda to jak wygląda.

Jednakże mam mały niedosyt :-D

Mam prośbę jeśli jest możliwość stworzenia czegoś takiego i myślę że byłby to rozchwytywany wątek jeśli potrafiłbyś Ty lub ktoś z redaktorów zrobić coś takiego (ja niestety nie potrafię gdyż nie mam dostępu do VIP testów).

Pomysł jest następujący, porównanie C9 np z Vindictusem. Wiem, że już było takie coś, jednaże nie było w tym żadnych konkretów. Gry te zostałyby porównywane w jednakowych kategoriach (udokumentowanie w screenach mile widziane).

Może jakiś przykładzik, żeby bardziej było wiadome o co mi chodzi.

- porównanie wymagań sprzętowych (2 ssy)

- porównanie kreacji postaci (2 ssy)

- porównanie klimatu (jakieś ssy odwzorowujące to)

- porównanie interfejsu (tradycyjnie 2 ssy)

- i inne porównania...

Każdy wie na co Was stać i myślę, że potrafilibyście wymaxować taki temat. ;-)

Myślę, że potrafilibyśmy śmiało. Ale zamiast np kreacji postaci w ss tak jak i interface wygodniej chyba nagrać filmiki mające po te 3 min i w taki sposób to porównać, do tego dodając komentarz od jakiegoś redaktora.

To była tylko propozycja, a od autora zależy wykonanie. Po prostu "wpadł" mi taki pomysł i przedstawiłem go tylko. ;)

@down://

No trzeba mieć dostęp do oby tych tytułów + trochę czasu na porobienie ssów/filmików porównywujących + napisanie jakichś trafnych komentarzy pod te ssy/filmiki. :)

Nie jest to w sumie trudne zadanie, ale wymaga czasu odrobinę.

Ale to jest moim zdaniem robota po CB. Teraz są w niej jeszcze błędy, z tego co wyczytałem. No i można by jeszcze coś o pvp nadmienić. W Vindi jest tylko jeden tryb, ale można wspomnieć o tych nadchodzących.

Witam. Dzisiaj troszkę zamienię się rolą z moimi kolegami redakcyjnymi, gdyż mam krótki, wręcz mikroskopijny bo prowadzony zaledwie 13 min wywiad z GM INDOPA prosto z dungeona, którego wraz z nim w owych minutach wykonywałem. Całość mam nagraną, niestety jednak wątpię że ktokolwiek zechce oglądać dymki na najwyższej rozdzielczości aby doczytać się kilkudziesięciu zdań które wymieniliśmy. Oczywiście padały również rozmowy osobiste, które jednak tutaj opuszczę aby dać wam jedynie czysty artykuł.

P.S nie jest to jakieś mistrzostwo, gdyż wiadomo że moje zadanie to mikrofon przy ustach i gały w grze, jednak postanowiłem, że może się to przydać.

Xaorus: Cześć INDOPA

INDOPA: Witam, czy jesteś z jakiejś prasy ?

Xaorus: Xaorus, videomaker serwisu mmorpg.org.pl

INDOPA: Miło mi, chcesz coś wiedzieć odnośnie gry ?

Xaorus: Tak, ale chciałbym nagrać całość w materiale, więc czy możemy wyskoczyć na jakiegoś dungeona ?

INDOPA: Oczywiście, wybierz coś trudnego i poświęcę Ci chwilkę.

Po chwili byliśmy na dungeonie, z którym faktycznie miałem sporo trudności i wtedy zaczęła się właściwa gadka.

Xaorus: Jak oceniasz grę, po kilkudziesięciu godzinach spędzonych na doglądaniu całości ?

INDOPA: Gra moim zdaniem wygląda dość dobrze jak na wersję CB. Rzecz oczywista, że podczas CB nie pozbędziemy się wszystkiego aby gra już w tej fazie była idealna, ale całość póki co nie sprawia gigantycznych problemów a gracze prasowi których do tej pory spotkałem również są zadowoleni z dotychczasowego efektu.

Xaorus: Oczywiście jestem tego samego zdania. INDOPA jaka jest w tej chwili Twoja ulubiona klasa ?

INDOPA: Zdecydowanie Fighter. Zawsze gram właśnie postaciami typu DPS i Tank a ta klasa doskonale spełnia moje wymagania, choć początkami może być z nią troszkę ciężej.

Xaorus: Wielbiciel walki z bliska ^^. Możesz udzielić rąbka tajemnicy i powiedzieć, która klasa będzie dobra w pvp, a która w pve ?

INDOPA: W pvp niestety nie jest to jeszcze stwierdzone, gdyż czas na wydanie takiej opinii jest zbyt krótki, lecz co do pve tutaj dobrą postacią zdecydowanie będzie Shaman po transformacji w Elementalistę na 20 lv. Postać posiada olbrzymi dmg dodatkowo bijąc z odległości. Jest to naprawdę moim zdaniem dobry wybór na start i zapoznanie się z grą jak i na dłuższą przygodę w C9.

beztytuuevc.png

Xaorus: To pytanie na pewno zadowoli wielu niezdecydowanych :) Jaki problem w tej chwili uważacie za priorytetowy w czasie napraw ?

INDOPA: Gra posiada w tej chwili wiele problemów, ale największe to chyba uciążliwe wczytywanie tekstur, co często widać podczas chodzenia po różnorakich terenach. Jest to problem widoczny, który zniechęca graczy. Jest to problem zewnętrzny, ale jest jeszcze kilka poważnych problemów wewnętrznych, których niestety nie mogę ujawnić ^^

Xaorus:Ostatnie pytanie. Jak oceniasz szanse gry w odniesieniu do silnej konkurencji w tym nadchodzącego RaiderZ. Miałem okazję grać na prywatnym serwerze w tym tytule i całość wyglądała ciekawie. Co sądzisz?

INDOPA: Gra po naprawieniu powinna naprawdę zamieszać na rynku. Nasz produkt oferuje znacznie więcej różnorakich aspektów w porównaniu do tych znanych np.: z Vindictusa czy Dragon Nest. Obie gry są oczywiście godnymi rywalami, ale myślę, że jeżeli C9 zostanie dopracowane to całość pobije naszych poprzedników pod każdym względem. Co do RaiderZ, tutaj obawiamy się trochę otwartego świata, który gra oferuje. Całość w tym tytule wygląda naprawdę imponująco i szykujemy się na częściowy odpływ graczy jeżeli gra będzie wyglądać tak jak to jest przedstawiane. Również grałem na prywatnych serwerach tego produktu i dogłębnie go przetestowałem. Cała walka w RaiderZ wygląda gorzej, lecz fizyka owej gry jak i właśnie otwarty świat dały nam do zrozumienia, że C9 możliwe że nie będzie czołowym produktem w tym gatunku. Przykro to stwierdzać ale takie są fakty. Nie pozostaje nic innego jak czekać i obserwować postępy konkurencji a w szczególności RaiderZ.

Na tym zakończyła się nasza rozmowa. Całość oczywiście gorącymi pozdrowieniami od owego przemiłego GM, który nie dość że załatwił za mnie całą misję to jeszcze był skory odpowiadać na moje pytania.

wywiadk.png

P.S

Kolega wyżej trosze zaszalał i zamiast mmorpg.org.pl napisał mmorpg.com. Ale chyba jemu można to wybaczyć

P.S 2

Myślę, że czekacie na kolejne gameplaye z C9, bo na pewno się pojawią :)