Xbox one s czy PS4

Siema mam problem mam zamiar kupić sobie konsole i niewiem którą sobie wybrać może doradzicie mi xbox one s lub ps4 według was która lepsza

ani to ani to
wtopisz bejc chyba ze srasz chajsem to obojetnie co
2019-2020 wychodza nowe konsole wiec lepiej poczekac

Ale chce kupić używaną nie nowa

lepiej PS4 ogólnie jest uznane ze miedzy Xbox w PS w tej generacji wygrywa PS wystarczy sobie sprawdzic opinie w necie

ps4 lepsze

Przeciez tutaj nie ma się nad czym zastanawiać
PS4 zdecydowanie wygrywa z XBOXem, co z tego że xbox teoretycznie jest od PS4 mocniejszy jak na niego nie masz zadnych gier?
Na PS4 co chwilę masz świetne exclusivy a na xboxa co masz? FIFE czy Forze Horizon?
Mam obie konsole i xbox lezy zakurzony na strychu bo najzwyczajniej w świecie nie ma na niego gier

Nie wiem jakie debile pracują w microsofcie ale gdybym ja tam rządził i chciałbym prowadzić równą walkę z PS4 to całą siłę skierowałbym na produkcję świetnych exclusivów na xboxa bo bez gier ta konsola jest gówno warta

1lajk

Oczywiście że xbox.
Xbox jest lepszym wyborem jeśli planujesz grać ogólnie w gry i ew. jakieś mmorpg. Idealnie sprawdza się też jako narzędzie multimedialne.
Warto też zainwestować w abonament, co miesiąc 5 gier dostaniesz w jego ramach i zazwyczaj to konsola Microsoftu daje lepsze tytuły niż PS4.
Dużą zaletą jest wsteczna kompatybilność dla gier z X360 (kocham Cie Microsoft za Saints Row 1!) oraz to, że coraz więcej gier ma możliwość instalacji na konsoli i PC jednocześnie. (W taki Cień wojny maniaczyłem na konsoli a jak gdzieś wyjechałem to przyjemnie było wczytać save na laptopie i kontynuować gre :D)
Do tego jego praca jest bardzo cicha, nawet pod mocnym obciążeniem jest ledwo słyszalny a pad bardzo dobrze leży w ręce.
PS4 kupują Ci, którzy mają parcie na te kilka “ekskluziwów”. Mnie szczerze nie jara aż tak np. God of War żeby kupić konsole specjalnie pod niego.
Nie wiem jak wygląda sklep na ps4, ale na xbox często są super ceny i promocje, ostatnio zakupiłem Divinity za bodajże 48 zł i z żoną we 2 wieczorkami sobie przechodzimy :smiley:

1lajk

A ja Ci dam inną radę, kup taką konsolę jaką mają Twoi znajomi :slight_smile: po pierwsze będziesz miał od kogo pożyczyć gry więc na start odpadanie Ci wydatek kasy aby ograć starsze tytuły, po drugie jak przyjdzie Ci ochota pograć w coś online / co op to zawsze będziesz miał do tego prawdziwych znajomych a nie randomów ze świata :slight_smile: znam osobiście ludzi co mają i xbox`a i ps4 i oboje są zadowoleni z posiadanego sprzętu.
Od strony technicznej to PS 4 > Xbox One S oraz Xbox One X > PS 4 Pro
Indywidualnie już to dla mnie wygodniejszy jest pad od Xboxa

Jeśli nie masz komputera do grania i to konsola ma być twoim głównym stanowiskiem gamingowym, Xbox jest ok - ma abonamenty, dzięki którym możesz mieć gry za darmo, jest kompatybilny wstecznie, więc możesz grać w stare gry, Xbox X to najpotężniejsza obecnie konsola, pozwalająca na najlepszą grafikę i działanie gier. Problem w tym, że Xbox ma dość mało exclusivów, bo większość z nich, może poza Halo i starymi grami, możesz ograć normalnie na PC (sam gram właśnie w Forzę i biorę się za nowe Gearsy). Na obecną chwilę też niezbyt opłaca się kupować konsole poniżej X, bo ostatnio dużo gier skupia się na tym, by wykorzystać potencjał tej konsoli, przez co na słabszych S’kach gry potrafią działać jak totalne gówno. No i dostępność Xboxa w Polsce jest dosyć słaba.

PS4 z kolei jest wszechstronnie dobry - jeśli nie masz komputera do grania, PS4 może być dobrym centrum multimedialnym. Jeśli komputer masz, PS4 i tak ma sporą bazę exclusivów wartych ogrania, jak choćby Uncharted czy nowy God of War. Większość gier nawet na zwykłym PS4 chodzi przynajmniej w tych 30 FPS’ach, na PRO większość możesz odpalić w stałych 60. Kupowanie gier na PS4 też jest prostsze w Polsce, bo choć jak w Xboksie masz też abonament, za który dostajesz gry, to masz też o wiele popularniejsze rynki używek, na których można dostać gry za bezcen - przy Xboksie jest z tym gorzej, widzę to nawet w pracy, gdzie mam do czynienia z używanymi grami na konsole i jak na Xboxa One mamy z 6-7 gier, tak na PS4 mamy całą półkę i cały czas jest rotacja - PlayStation i gry są zwyczajnie popularniejsze i łatwiej dostępne w Polsce. PS4 Pro gorzej radzi sobie z 4K, bo jest zwyczajnie słabszą konsolą niż Xbox One X, jednak kosztuje o połowę mniej. Jeśli nie masz telewizora 4K, to tym bardziej PS4 Pro będzie lepsze, bo za mniejszą cenę masz gry działające w 1080p60fps, szczególnie FPS’y.

Generalnie moim zdaniem bardziej opłaca się kupić PS4 choćby ze względu na to, jakie gry ma do zaoferowania i jak łatwo u nas je zdobyć za niską cenę. Sam posiadam telewizor 4K, ale nie uśmiecha mi się kupowanie konsoli o kilkaset złotych droższej tylko po to, by grafika była trochę ładniejsza, tym bardziej, że od grafiki bardziej cenię płynność. Mam też komputer gamingowy, więc gry z Xboxa mogę spokojnie ogrywać na PC, często w lepszej jakości i klatkarzu niż gdybym miał Xbox One X. Toteż wystarczy mi PS4 Pro - jeśli jesteś w podobnej sytuacji, proponuję wybrać właśnie tę konsolę. Jeśli koniecznie chcesz grać w 4K i przy dobrej ilości klatek - bierz XOneX. W każdym innym przypadku - PS4 Pro. Jeśli chodzi o tańsze wersje obu konsol, nie wiem czy warto je w ogóle brać pod uwagę.

I jest jeden element wspólny obu konsol - zarówno serwery Microsoftu, jak i te Sony to tragedia, jeśli chodzi o ściąganie gier. :stuck_out_tongue:

Z tymi cenami i dostępnością to bym nie przesadzał.
W każdym elektromarkecie widzę pudełka z Xbox one S, Xbox one X oraz Ps4 i Ps4 PRO.
Najczęściej kupuję gry w sklepie xbox w dużych promocjach po 20 -100 zł.
W galerii handlowej otwarł się jakieś pół roku temu sklep z grami na konsole, multum gier tam mają na xbox, nowe i używane.
Na stoisku w Auchan również typek ma ogrom gier.
Polecanie komuś konsoli ze względu na ekskluzywki moja się z celem, nie każdego te eksy jarają.
Gry na normalnym X1 również chodzą nadal płynnie (Choćby najnowszy AC Odyssey śmiga mi bez problemów).

Patrz na exclusive games… Dodatkowo na xbox lepsze gry dostajesz co miesiac ale za to na ps4 w wiele gier pograsz bez plusa a do xboxa musisz miec abo wykupione… Ja mialem ps4 to po pol roku chociaz kolekcje mialem gier spora to nie mialem w co grac…i nudzila mnie konsola… Dodatkowo minus konsol ze gry cyfrowe sa baardzo drogie ale czesto promocje fajne noo i kolejny minus jak jukupisz gre cyfrowo i jednak cie bedzie nudzic to masz pecha nic nie zrobisz z nia… Ja sprzedalem ps4 i zlozylem kompa za 350zl i gry w ktore chcialem grac to gram (fortnite/lol) i wiekszosc nowszych gier Wiec jestem bardzo zadowolony

Lol, przecież to właśnie główna zaleta danej konsoli - dostępne na nią gry. Dlatego uważam, że tutaj PS4 przoduje zdecydowanie, bo gry z Xboxa możesz ogrywać na PC, a samych exlusivów jest tam jak na lekarstwo - z wartych uwagi ostatnio to w sumie tylko Halo, podczas gdy PS4 ma takie perły jak Uncharted, God of War, Shadow of The Collosus, The Last of Us czy Bloodborne. Co do starszych tytułów, to tutaj zależy - jeśli ktoś nie miał nigdy żadnej konsoli, to PS4 wygrywa, bo ma tonę remasterów. Jeśli ktoś miał poprzedniego X’a, to Xbox One będzie lepszy, bo tam jest już chyba wsteczna kompatybilność.

Co do dostępności gier - tak, są sklepiki, są targi itd., ale nie w każdym mieście, a patrząc na wymiany internetowe, gier na PS4 jest do wyboru więcej, głównie dlatego, że PlayStation jest w naszym kraju popularniejsze.

Na zwykłym X1 Odyssey chodzi w 30 klatkach max i nie mów, że wcale nie, bo to niemożliwe, że gra, która potrafi przyciąć na sprzęcie z i7 i 1060 6gb, będzie chodzić płynnie na sprzęcie za kilka tysięcy mniej. Chyba że w 720p. O takim Kingdom Come: Deliverance czy Monster Hunter nie wspominam nawet, bo w nie momentami nie da się grać na zwykłej S’ce.

No… dlatego polecam xbox, jeżeli autor tematu nie interesuje się ekskluzywami.
Ogrywałem te eksy z obu konsol i fajne są, ale nie na tyle bym dla jakiejkolwiek kupił specjalnie konsole xD
Taki GoW, niby fajny… ale jak dla mnie jest po prostu dobry.