Z czym ta gra się je

Witam, ostatnimi czasy bardzo zafascynowała mnie gra Guild wars 2
Generalnie to mam 15 lat, s gatunku może nie jestem totalnie nowy, ale na pewno nie jestem zbyt ogarnięty.
Generalnie to wiem na czym ta gra mniej więcej polega, ale mamy też parę pytań

  • W wersji F2P nie ma mountów, jest to wkurzające?
  • Kiedy (w sensie na jakim etapie gry) opłaca się kupić dodatki?
  • Czy jest jakiś discord polskiej społeczności gw2? Generalnie miejsce gdzie można poszukać i poznać ludzi do gry itp. np. do levelowania

1.Brak mounta jest ultra denerwujący jeśli chcesz sobie odkrywać mapkę.
2. Dodatki najlepiej kupić od razu, zrobic kilka pierwszych questów w dodatku patch of fire i dostaniesz podstawowego mounta. Później możesz na spokojnie sobie wbijać lvl.
3. Jest grupa na fb. GW2 Polska, sporo ludzi tam siedzi.

Na start wystarczy kupić dodatek patch of fire, a hot dostaniesz gratis. Eod nie jest Ci potrzebne bo i tak przytłoczy Cię ilość rzeczy jakie możesz robić. Gildii szukaj na podanej wyżej grupy na fb.
Grać bez dodatków się da, ale jest to lekko irytujące zwłaszcza właśnie brak mountow. Z drugiej strony podstawka jest darmowa, więc nic nie tracisz, a możesz przetestować combat system.
Dodatek pof i hot są często na promo więc za 15 euro masz contentu na setki godzin.

Serio? Jak się kupić Path od fire to hot jest za free? Dobrze zrozumiałem?

Tak, na allegro jest sporo aukcji.

No właśnie, jak rozpocząć ten dodatek, no i czy nie trzeba mieć już wbitego lvl by w ogóle tam grać

Zeby zaczac stricte dodatek to tak musisz miec level 80 (i zrobione story z vanilli po story z vanilli mozesz juz zaczac dowolny dodatek aczkolwiek chronologia wyglada tak vanila->lws1->lws2->hot->lws3->pof->lws4->saga->eod) ALE… Zeby miec mounta wystarczy ze ktos inny majacy level 80 zaprosi Cie do party i zrobicie tylko 1 misje z PoF i masz juz mounta.
Jednak posiadanie dodatkow daje Ci szereg innych bonusow ktorych bys nie mial bez nich np daily misje za ktore codziennie zgarniasz kilka szt zlota. Co wiecej po wbiciu 80 lvl od razu mozesz wbijac mastery level itd

Jak będziesz grać to daj znać na pw, to zrobimy razem tą pierwszą misję z pof i bedziesz mieć mounta

No i po co się wypowiadasz jak nie wiesz? Nawet nie musi mieć 80 lvl żeby odblokować Mounta, wystarczy że ktoś cie doda do party i odpali 1 quest z pof. Chłop ma się męczyć i przechodzić ta nudną jak z flaki z olejem kampanie która trwa kilkanaście godzin żeby Mounta odblokować?? Jak nie masz nikogo żeby z tobą odpalił pierwszy quest z pof to po prostu wbij ten 80 lvl i sam go zdobądź

Spoko