Zakup dodatku GW2

Witam. Posiadam wersję gry f2p, chciałbym kupić dodatek Path of Fire i tu moje pytania:
Czy po zakupie Patch of Fire z automatu aktywuje się poprzedni dodatek HoT?
Czy nie będzie jakiegoś bana jeśli kupię klucz ze strony z keyami czy allegro?
Jaką wersję klucza wybrać EU czy może być Global?

  1. Przy zakupie PoF dostajesz HoT za darmo w gratisie.
  2. Może być ban. Kup klucz na oficjalnej stronie lub od autoryzowanego pośrednika.

Ja klucze do obu dodatków kupiłam na cdkeys.com Nie są autoryzowani, ale nigdy żadnego problemu nie było i bana też nie ma.

Na Allegro ryzyko jest większe bo nie wiesz czy np. sprzedawca nie używa kradzionych kart do kupna kluczy, chociaż tacy co maja po XXX sprzedaży raczej takich praktyk nie stosują.

@Hasira, są przypadki banów kluczy z cdkeys. Ja bym nie ryzykowała. Lepiej dopłacić i spać spokojnie.

Też na cdkeys kupowałam klucze do wielu gier i nigdy nigdzie bana nie dostałam. Co więcej, raz - gdy zgapiłam i kupiłam zła wersję gry (miał być no steam, kupiłam wersję steamowa) została mi ona wymieniona, mimo regulaminu, w/g którego takich rzeczy nie robia.
Edit: HoT i PoF też kupiłam na tej stronie sobie i znajomemu. Konta mamy nadal

Z tego co pamiętam to z tamtymi kluczami był jakiś problem, ale nie z winy bezpośrednio cdkeys, bo to ArenaNet coś tam zwaliło i zdeautoryzowała własne klucze, co zresztą było już wyjaśnione krótko po całej akcji. Osoby tym dotknięte i tak dostały unbana i nowe klucze od cdkeys.

Zresztą ta sytuacja zdarzyła się tylko raz, a ludzie rozpowiadają o niej jakby przynajmniej dotknęło to milion osób :wink:

Nie. To, nie ktoś nie dostał bana od razu, nie oznacza, że nie dostanie go nigdy (może co najwyżej fuksem go nie dostać, na co wskazuje dotychczasowe działanie ArenaNet). Należy pamiętać, że cdkeys to nie sklep, a strona pośrednicząca i tak naprawdę nigdy nie wiesz, czy kupujesz klucz pochodzący z legalnego źródła.

Mylisz się, cdkeys to normalny sklep z kluczami, który ma skany kluczy (tak skany z papieru, wiem bo sama takowy przecież mam do moich dodatków GW2). Mylisz ich z kinguinem i g2a, które są rynkami pośredniczymi.

Natomiast tamta sytuacja była w 2017 roku (więc już jakiś czas temu) i dotyczyła oflagowanych kluczy za rzekomy gold selling, ponieważ zostały hurtowo kupione przez cdkeys w bundlu i ArenaNet myślał, że to jakiś gold seller je sobie na zapas kupił.

@Edit: nawet zrobiłam sobie szybki research i powyżej wspomniany przypadek jest póki co jedynym jaki znalazłam jeśli chodzi o najnowsze. Jeszcze wcześniejszy pochodzi z 2012 roku i dotyczył sytuacji, kiedy faktycznie cdkeys zostało przez kogoś samo oszukane. Jak widać oba przypadki były już dawno temu i dotyczyły mały odsetek ludzi.

Nie mylę - wystarczy poczytać, w jaki sposób cdkeys nabywa klucze do sprzedaży. Z jakiegoś powodu nie figurują zresztą na liście jako oficjalny retailer.

Każdy podejmuje ryzyko na własną odpowiedzialność, tylko niech po paru latach gry nie płacze, że zablokowano mu konto, bo żal mu było dołożyć 20 zł.

Wiesz, GW2 i tak więcej niż 10 lat nie pociągnie, więc nie ma też nad czym płakać :slight_smile: Gra swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą, więc nawet ewentualne zbanowanie konta nikogo raczej boleć nie będzie bo i tak mają zerową wartość.

Mimo wszystko nie widzę sensu siania fermentu bo na przestrzeni 10 lat były tylko dwa przypadki kiedy faktycznie coś z kluczami z cdkeys było nie tak. Wszędzie sie to zdarza, u oficjalnych sprzedawców też. Już pominę fakt, że w Polsce nie ostał się ani jeden z nich.

1lajk

No tak, jak Ci konto zbanują po pół roku, to zawsze możesz pocieszać się faktem, że za 10 lat może już i tak tej gry nie będzie. Ty w ogóle widzisz, co Ty piszesz? Za 10 lat może nie być wielu gier - to nie powód, żeby komukolwiek doradzać ryzyko wyłapania bana za zaoszczędzenie paru złotych.

Jeszcze takie pytanie, czy po zakupie dodatku konto przechodzi w wersję standard? Czy nadal będzie ten napis w lewym górnym rogu sugerujący aby zrobić UPGRADE konta?