Zakup laptopa

Kto korzysta z macbooków? Przymierzam sie powoli do wymiany mojego starocia i z uwagi na to, ze lubię mojego iphone, chcialbym kupic mac’a. Laptop bedzie mi sluzyl glownie do pisania, pracy nad blogiem, ew. jakiejs drobnej obrobki zdjec, wiec nie beda to wymagajace rzeczy. Z ktorego modelu mac’a korzystacie? Jestescie zadowoleni? Wydaje mi sie, ze w moim przypadku nie ma sensu inwestowac w wersje pro, ale to ma byc znow zakup na kilka lat i chce sie porzadnie zorientowac.
Jak na razie jestem na etapie przeglądania sobie poszczególnych modeli:
https://ispot.pl/macbook-air-m1-16gb
Najbardziej zastanawiam sie nad wersją macbook air 16 gb.

Ja korzystam z podstawowego modelu ma procesorze M1, coś koło 5k kosztuje. Bardzo fajny model, nie zacina się, ma wysoką rozdzielczość ekranu, świetne kolory, leciutki. Do gier się nie nadaję, ale jeżeli będziesz z niego korzystał tak jak opisujesz to na spokojnie na parę lat ci starczy. Ta nowa generacja mac booków już są na dyskach SSD, więc naprawdę szybko śmigają.

mam maca ale dlatego że nagrywam muzyke i jakoś tak wyszło że przestawiłem się na typowo macowe programy.

do tego typu pracy jak ty robisz to nie potrzebujesz maca tylko byle jakiego używanego, poleasingowego gówno laptopa za 1 tys max
sam mam taki kupiony już pare lat temu, był za 1200 PLN, z prockiem i5-7100 to nawet spoko i do gier też niektórych działa niby. Po co komu więcej do biura?? Nie świruj lol

nie ma sensu inwestować w to w ogóle.
szczerze mówiąc, jakbym nie był przyzwyczajony do macowego oprogramowania do muzyki to jest jeden chuj, i to i to jest komputerem, tylko że na Macu nie pograsz w gry, i naprawa jest kurewsko droga jak coś zepsujesz

usiłujesz zrobić przerost formy nad treścią… typowy chujowy bloger
dopiero jak POWAŻNIE ci zależy na dobrym EKRANIE to zastanów się nad maciem, bo ma dobry ekran, i nic więcej.
ale to też można poszukać laptopa z dobrym ekranem zwyczajnie