Zakup Red Dead Redemption 2 i konsoli

Siemka. Całe życie byłem anty w stosunku do konsol, jedynie handheldy od nintendo maniakalnie zbieram.
Ale jako, że wyszła fajna gra, postanowiłem zaopatrzyć się w konsole.
Zastanawiam się między ps4 a xboxem.
Na czym bliżej tych “filmowych” 30 fpsów, co ma mniejsze spadki i szybsze wczytywanie?
Co tańsze? Czy możliwe, że któraś z tych konsol będzie przed świętami w marketowej promocji za 800-900zł?
Telewizor mam 40 calowy jak coś.

Szczerze to ja wybierając konsole do gry kierowałem się tym który sprzęt mają moi znajomi (pożyczanie gier / granie z nimi online). Więc kupiłem PS4 Pro.
Lepszą wydajność da Ci Xbox One X bo jest po prostu sporo mocniejszy od PS4 Pro bo jest nowszy :slight_smile: Za 800 zł to albo PS 4 albo Xbox One S, tego drugiego jak będziesz śledzić lowcygier to znajdziesz nie raz w promocji, że sprzedając dodane do niego gry wyjdzie Ci nawet w cenie 400-600 zł ale to już od promki zależy.

Mam ps4 Pro i PC i jestem zadowolony. Aczkolwiek z perspektywy czasu być może jednak wybrałbym Xbox OneX (którego i tak planuje kupić do kompletu trójcy). XoX jest tam ciut mocniejszy, gry o dziwo są tańsze (pudełkowe rdr2) i sama konsola jest cichsza pod dużym obciążeniem niż PROsiak. W zwykłe wersje konsol w ogóle bym się nie pakował już. Z zakupem poczekaj na Black Friday, polecam oferty z Amazon.de

Akurat na wersjach niby “pro” mi nie zależy. Nie mam zamiaru dopłacać do czegoś, co i tak 60 klatek nie wyciągnie. Poczekam w takim razie do promocji przed świętami.

@dobra, dziś się dowiedziałem, że na wersji nie pro teleport na skelige wczytuje się nawet 2 minuty.
Jutro lecę kupić pakiet pro z red dead redemptionem. Problem rozwiązany.