Zamierzam zaczac grac w wowa

Hej wszystkim, tak jak w temacie, chciałabym zacząć grać w wowa. Wciągnęła mnie najbardziej historia (Lore) z filmików na YT.
Jednak wielu ludzi twierdzi, ze Wow umiera i jest coraz mniej graczy, najmniej w historii gry.
Czy to prawda?

Czy umiera to za dużo powiedziane, nadal ma ogrom graczy. Czy jest ciekawa to już kwestia gustu, mnie od pandarii kolejne dodatki nudzą, WoD był totalną porażką dlatego przyzwoity Legion zebrał sporo fanów ale BFA nie wprowadził za wiele nowości. Ogólnie jako osoba która grała w TBC / Wotlk / Cata / Pandarie dobrze się bawiąc a później w WoD zakończyłem stałą przygodę z WoWem wróciłem w Legionie który mnie rozczarował bo zamiast cudowności okazał się być po prostu poprawnym dodatkiem tak do BFA nawet nie podchodziłem.
Obecnie w WoW`a mógłbym pograć jakby był w modelu B2P ale płacić za tą grę Abonamentu uważam, że się nie opłaca. Jeśli miałbym za coś płacić co miesiąc to pozostaje tylko FF XIV

2lajki

Dziękuje za odpowiedz.
Mnie historia wowa właśnie zaciekawiła przez BFA.
Moim zdaniem jest w tym dodatku wiele interesujących wątków:
-tytułowa bitwa
-uwolnienie old goda (n’zoth?)
-historia Jainy i ożywienie jej brata
-spalenie drzewa życia przez Sylvanas
-dwóch podwładnych Sylvanas się od niej odłączyło
-historia AzShara

FF po polowie godziny odinstalowałam, nie dla mnie.

W takim razie nie ma się chyba co zastanawiać, może gra nie jest w swojej najlepszej kondycji ale nadal nie braknie Ci ludzi do gry.
Tylko nie polecam serwera BL

Jak interesuje cię lore WoWa to lepiej poczytaj książki niż graj bo to wiesz jak to z graniem jest - przeklikuje sie wiele questów “bo abonament mnie goni”.

Tutaj masz spis książek, niestety nie wszystkie zostały wydane w polskiej wersji* - https://pl.wikipedia.org/wiki/Warcraft_(seria)
*W sumie jeśli dobrze znasz angielski to polecam wszystkie czytać w tym języku - gdyż polskie tłumaczenie nazw własnych wzbudzają sporo kontrowersji i mieszają w głowie tym, którzy grywali w WoWa. (np. Outland to “Rubieże”, w dawniejszych przekładać nazywane także “Zaświatami”)

Także na YT (nawet po polsku) jest sporo filmików opowiadających lore (chociaż wiele z nich ma sporo luk merytorycznych, zwłaszcza jeśli chodzi o Malygosa i Genna Greymane, przedstawiając te postacie w złym świetle).

Sama kiedyś grywałam dużo w WoWa (moje odczucia są identyczne jak u Velarusa), ale całe jego lore znam z oficjalnej wikipedii, jak się grało to nie miało się zbytnio czasu na jego “smakowanie”, nawet pomimo oglądania cutscenek.

Wstrzymaj się do WoW Classic :slight_smile: Przeżyjesz tą piękną przygodę od początku.

Classic może nie być dla każdego. Stary system grindownika może być ciężki dla nie których graczy.

Dodatkowo nie wiadomo ile zmieni sam Blizzard bo jak dobrze pamiętam to zapowiedział, że to nie będzie czysty Classic.
No i druga sprawa ile osób będzie w to grało. Bo to, że każdy płakał i krzyczał, że “kurła kiedyś to było” nie oznacza, że będzie chciał grać i za to płacić :smiley:

Classica nawet nie ruszam

Cześć ! Co do tej populacji to bym się spierał bo ja sam nie tak znowu dawno zacząłem grać i powiem ci że fajna paczka i kontakt pomiędzy gildiowiczami potrafi z najmniejszych pierdół sprawić frajdę :smiley: Pozwolę sobie zostawić ogłoszenia gildyjne dla ciebie jak i dla reszty zainteresowanych.

Aktualnie prowadzimy rekrutację do gildii o nazwie Council of Five na serverze Burning Legion, gramy po stronie Hordy. Założenia gildii są proste. Przede wszystkim miłe spędzenie czasu w grze, czy pogadance na naszym gildyjnym discordzie.Jeśli chodzi o progresowanie w Mythic+ to bez ciśnień na osiąganie super rekordowych wyników. Raidujemy głównie w weekendy.PvP zdarza się raczej sporadycznie ale parę osób coś tam pogrywa. Co do wymogów, nie ma wymaganego konkretnego itemu lvlu, czas jaki spędziłeś w grze również nie ma znaczenia.Mamy kilka osób które w razie pytań pomagają, także nowi gracze… ŚMIAŁO. Grałeś w MMORPG’i? Jesteś nowym graczem? Starym wyjadaczem? Każdy mile widziany. Wymagamy obecności na discordzie ze względu na organizację raidów jak i również poznanie się nawzajem, żeby stworzyć fajną zgraną paczkę. Średnia wieku w gildii to około 25+ ale jeżeli jesteś młodszy i rozgarnięty nie ma problemu. Od razu uprzedzamy, że cięte żarty oraz czarny humor jest tutaj obecny przez większośc czasu.
O inva pisać do Koar, Agronak, Kargh, Redoro, Cabanosik.
For the Horde !