Zasady pisowni

Tak wiem... zawsze o czymś się zapomni, ale jak wcześniej wspomniałem, staram się XD.

Na końcu zdania kropka, po przecinku mała litera. - Slod

Dziękuje. ;)

Proszę.

Nawet w temacie o ortografii krytykują małe błędy! To forum zaraz będzie kolorowe! :P

Zacznijmy od tego że wasze zasady pisowni raczej nie powinny dotyczyć ludzi innej narodowości :)

Proponuję zamknąć ten temat, by nie rodziły się niepotrzebne SPAM-y! :)

Ogłoszenie zostało ogłoszone i co tu więcej gadać... Do zamknięcia! :)

Czy jest sens bycia tak skrupulatnym? O ile wypowiedź jest przejrzysta, zrozumiała i nie posiada rażących błędów, to mi nie przeszkadzają drobne błędy w interpunkcji. Co innego jak ktoś jedzie zdanie wielokrotnie złożone bez żadnych przecinków, nie zastraszajmy ludzie przed wypowiedziami na forum ;) .

Oczywiście, że najbardziej rażące będą karane, ale cóż, interpunkcja = przejrzystość tekstu.

Żal mi tego...Jak za każdą literówkę czy przecinek będzie warn, to już mogę się pożegnać.

I bardzo dobrze. Zmuszać ludzi do poprawnego pisania ,a jak ktoś sobie nie radzi to nie mój problem. Czasem jak widzę co niektórych błędy to aż serce mnie boli, może my was nieco nauczymy.

Tak jest na wielu innych serwisach tego typu, ale i tak my możemy być łagodniejsi, bo znam fora, na których za literówkę są w stanie zbanować.

tak jest na wielu innych serwisach tego typu, ale i tak my możemy być łagodniejsi, bo znam fora, na których za literówkę są w stanie zbanować.

A uwierz mi, że to jest demotywujące, jak nie można napisać posta, bo jeszcze admin/mod da banana.

A uwierz mi, że to jest demotywujące, jak nie można napisać posta, bo jeszcze admin/mod da banana.

U mnie na szczęście to raczej niemożliwe (łącznie 5 wygranych konkursów ortograficznych w tym roku), ale wyobrażam sobie, jak to może irytować ludzi, którzy w szkole radzą sobie trochę gorzej ode mnie. Ale zobaczcie- wcale regulamin, który teraz obowiązuje NIE jest wcale surowy.

Jak np. u mnie... mi to w szkole strasznie idzie, ale staram się jak mogę.

Wszystko jest możliwe, ale trzeba mieć chęci. ;)

Skoro sie pisac poprawnie nie umie to sie nawet klawiatury dotykac nie powinno. Amen.

Dixell, a co jeśli nie umie wzorowo pisać, a ma coś ciekawego i mądrego do powiedzenia? Moderator powinien tylko asekurować się regulaminem - ewentualne możliwości ostrzeżeń puszczać przez pryzmat całego kontekstu i sensu zdania oraz zachowania i dojrzałości autora.

A ja lubie kakałko i popapane.

Zaraz zaczną sie teksty o guzkach pod kolankiem, czy to może być ciąża pozamaciczna?

Może zamkniemy temat? :>

Może zamiast zamykać temat, po prostu przestańmy spamować. Bo jak na razie temat jest potraktowany strasznie ogólnikowo. Karać? Tak, ale z głową i ze zdrowym podejściem do tematu, tak jak napisała Nieszczesna, żebyśmy tu nie mieli po pewnym czasie przewagi formy nad treścią.

Albo żeby na forum nie wyginęło 65% populacji. :P

Jak nie więcej...

Nie wyginie. Tu przecież same wykształciuchy są :P

Dobra, ktoś w końcu zamknie ten temat? ;)

Zmieniłem podejście. Każdy post, który ma więcej niż 5 linijek, podlega pod moje ostrzeżenia. W ostrzeżeniu daję link do postu, który trzeba poprawić i po poprawie należy napisać do mnie na PW, abym to ostrzeżenie usunął. Jeden post to jedno ostrzeżenie. Nie dotyczy to Karczmy.

1.2. Na Forum i stronie obowiązuje język polski, a co za tym idzie stosujemy się do zasad ogólnie przyjętej ortografii, interpunkcji i gramatyki. Jeżeli jesteś osobą cierpiącą na jedną z chorób dys lub jesteś słaby z w/w rzeczy to Cie nie usprawiedliwia! Są programy typu Word czy Mozilla Firefox które służą do sprawdzenia błędów.7.1. Za każde trzy błędy ortograficzne wykryte w jednym poście użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.7.2. Za każde sześć literówek, które zostaną wykryte w jednym poście użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.7.3. Za ewidentne łamanie podstawowych zasad interpunkcji użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.

Proszę się do tego stosować, gdyż będzie to sprawdzane, jak nigdy dotąd.