Zasady pisowni

1.2. Na Forum i stronie obowiązuje język polski, a co za tym idzie stosujemy się do zasad ogólnie przyjętej ortografii, interpunkcji i gramatyki. Jeżeli jesteś osobą cierpiącą na jedną z chorób dys lub jesteś słaby z w/w rzeczy to Cie nie usprawiedliwia! Są programy typu Word czy Mozilla Firefox które służą do sprawdzenia błędów.7.1. Za każde trzy błędy ortograficzne wykryte w jednym poście użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.7.2. Za każde sześć literówek, które zostaną wykryte w jednym poście użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.7.3. Za ewidentne łamanie podstawowych zasad interpunkcji użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.

Proszę się do tego stosować, gdyż będzie to sprawdzane, jak nigdy dotąd.

Ale z Ciebie nudziarz ... ;P

Wiem, że raczej nie mam tu zdania, ale przydałoby się kilka zmian w tym punkcie regulaminu:

1.2. Na Forum i stronie obowiązuje język polski, a co za tym idzie stosujemy się do zasad ogólnie przyjętej ortografii, interpunkcji i gramatyki. Jeżeli jesteś osobą cierpiącą na jedną z chorób dys lub jesteś słaby z w/w rzeczy to Cię nie usprawiedliwia! Są programy typu Word czy Mozilla Firefox które służą do sprawdzenia błędów.

7.1. Za każde trzy błędy ortograficzne wykryte w ośmiu linijkach w jednym poście użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.

7.2. Za każde cztery literówki, które zostaną wykryte w ośmiu linijkach w jednym poście użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.

7.3. Za ewidentne łamanie podstawowych zasad interpunkcji użytkownik dostaje jedno ostrzeżenie.

A dlaczego takie zmiany? Nie uwzględniliście tu długości postu. Jedne są dłuższe, a drugie krótsze i po prostu jak ktoś pisze długą recenzję i popełni te trzy ortograficzne błędy to co? Ma dostać za to ostrzeżenie? Proszę o skorygowanie. ;)

Napisz Prywatną Wiadomość w tej sprawie do Mr.Hani lub do R3m4ke'a. Przydałyby się zmiany.

Ale za wszystko jest jedno ostrzeżenie. A nie lepiej, było by dać za ewidentne łamanie podstawowych zasad interpunkcji użytkownik dostaje dwa ostrzeżenia. Może to by skłoniło to parzenia się na to co się pisze ?

Ale za wszystko jest jedno ostrzeżenie. A nie lepiej, było by dać za ewidentne łamanie podstawowych zasad interpunkcji użytkownik dostaje dwa ostrzeżenia. Może to by skłoniło to parzenia się na to co się pisze ?

Z tego co zrozumiałem, to za interpunkcję jedno ostrzeżenie, za ortografię jedno i za literówki jedno, czyli możliwe 3 ostrzeżenia dla jednego użytkownika.

Ej! Według mnie jest to totalnie bez sensu! Jeśli ktoś się spieszy to czasem zapomni nie zrobi "ó' tylko "o" albo nawet "u"! Ale cztery błędy i już WARN?!?! To lekka przesada! To nie jest forum o poprawnej pisowni tylko o grach MMO! Każdemu zdaża się połknąc literkę albo za słabo wciśnie ALT albo shift

Jak ktoś postawi o zamiast ó to nikt nie go zje, ale jak ktoś pisze lud zamiast lód to już jest przesada...

Z tego co zrozumiałem, to za interpunkcję jedno ostrzeżenie, za ortografię jedno i za literówki jedno, czyli możliwe 3 ostrzeżenia dla jednego użytkownika.

Nie no soryy, mój błąd. Źle to przeczytałem za pierwszym razem.

Na forum nie musisz używać znaków narodowych jednak są one mile widziane. Jak napiszesz "zolw" to raczej każdy się domyśli, że chodzi o żółwia, ale za napisanie "rzulw" już będzie warn.

Ale jak zapomni przecinka??? To też lekka przesada! Ja tam lubię stawiać przecinki :P ale czasem zapominam!! Za ostre te zasady! Będziecie tracić forumowiczów!

7.4. Za niestosowanie polskich znaków diakrytycznych użytkownika nie spotka żadna kara, jednak wskazane jest ich używanie.

Macie fragment.

@up Dlaczego większość potrafi w pośpiechu napisać poprawnie? Nie usprawiedliwiaj się.

To nie mają być zasady, których należałoby się trzymać ściśle. W końcu administratorami, moderatorami i redaktorami też są ludzie, którzy coś mogą przeoczyć albo po prostu przymknąć oko. W każdym razie jeśli ktoś z reguły pisze dobrze, a tylko w jednym poście popełnił dużo błędów, to wątpię, aby dostał ostrzeżenie.

No chyba, że moderator czy admin jest bezdusznym potworem.

//Czy to o mnie? :P - R3m4ke

//Nie... Oczywiście, że nie ;p - vent

Osobiście stosuję coś takiego. Daję ostrzeżenia za błędy, a w opisie ostrzeżenia zapisuję, aby osoba ostrzeżona poprawiła wszystkie błędy i napisała do mnie, ostrzeżenie zlikwiduję. Może niezbyt to poprawne "moderatorsko", ale uważam, że powinno zadziałać.

DJSahman. Nie przesadzaj, nie ma znaczenie czy piszesz szybko czy wolno, jeżeli umiesz polski.

Jest good, tak ma być. Zdeptać tych użytkowników, co robią błędy.

Ale jak zapomni przecinka??? To też lekka przesada! Ja tam lubię stawiać przecinki ale czasem zapominam!! Za ostre te zasady! Będziecie tracić forumowiczów!

Za ewidentne łamanie zasad interpunkcji. Podam przykład żeby było to jaśniejsze. Jeśli ktoś napisze posta na 5 linijek i nie wstawi żadnego znaku interpunkcyjnego, to dostaje bana. Jeśli zapomnisz raz czy dwa razy przecinka to się nic nie stanie. Oczywiście wszystko zależy także od długości posta.

Tak tylko, że Word czy inne edytory tekstu nie pokazują gdzie powinny być przecinki, co za tym idzie osoby z jakimiś tam upośledzeniami maja prawo ich nie wstawiać. Jednak gdy ktoś im raz, drugi, trzeci napisze tu powinien być przecinek to za 4 razem te osoby już go tam dadzą.

Przepraszam, ale jest coś takiego, jak sprawdzanie pisowni i gramatyki pod klawiszem F7 w programie Word. Czy jest w innych taka opcja, nie wiem. - Slod

Zgadza się jest taka opcja w Wordzie, jednak w 2003 pozostawia wiele do życzenia, a jak to jest w 2007 to nie wiem -vent

@up

Tu takich nie ma :P

Ja się tam staram pisać poprawnie + macie jeszcze firefoxa który od razu wykryje błąd..

no bez przesady, moglibyście pisać poprawnie :P bo jak widzę jak ktoś pisze w "szukam MMO"

coś w stylu "poszukóje gry w kturej morzna bic szybko levl" to krew może zalać człowieka :P

Starasz się pisać poprawnie, a zdanie zaczynasz z małej litery. ;p