Zbliża się pogromca MMOrpg - gra z najlepszą grafiką w historii ludzkości

Najbardziej wyczekiwaną przeze mnie grą jest Microsoft Flight Simulator 2020.
Deklasuje wszystko co do tej pory powstało graficznie i wytyczy nowe standardy dla gier przyszłości. Szczegółowa mapa tej gry zajęłaby zapisanie 20 000 płyt Blu-ray.

2 petabajty danych z satelit Bing Maps, które są doczytywane w locie podczas gry. Realistyczna grafika ze zmiennymi warunkami pogodowymi i wiatrem z turbulencjami jak w realu. Będzie można przelecieć dokładnie nad swoim domem.

Będą zachęcać inne studia do tworzenia komercyjnych projektów bazujących na tym symulatorze. Będzie możliwość tworzenia modyfikacji.
Czyli stworzą możliwość w banalny sposób do pozyskiwania realistycznego świata dla innych gier.
Produkcja zaoferuje wirtualną wersję całego realnego naszego ziemskiego świata.
Ta grafika powala realizmem. Pracują już nad tym projektem pięć lat i pora by go ukazać światu moim zdaniem. :slight_smile:

Czy uważacie, że powstaną gry MMOrpg bazujące na tej bazie grafiki?
Czy tu zaciera się już różnica między filmem, a grafiką komputerową 3D?

1lajk

MMORPG =/= Symulator
Mimo takiej technologii, niektóre gry dalej trzymają się bajkowej grafiki.
Pomijając fakt, że gry mmorpg nie są tak popularnymi grami i większość graczy mimo wszystko grałaby na jak najniższych ustawieniach by mieć trochę niższy ping. Tak też wydawcy celują w jak najwięcej sprzedanych kopii, lub subskrypcji by na grze zarobić jak najwięcej. A dość ciężko zarobić na grze mmorpg (dlatego też często są p2w) tym bardziej kiedy połowa by sobie odpuściła ten tytuł z powodu zbyt słabego połączenia internetowego lub komputera.

1lajk

a da się podlecieć bardzo blisko budynków itp ? wtedy grafika dalej taka dobra?

Na MMO z fotorealistyczną grafiką poczekamy jeszcze spokojnie ze 30 lat, jak nie więcej - po prostu dzisiejsze maszyny nie są wstanie tego ogarnąć bo przy MMO należy pamiętać o tym, że gra w to na raz mnóstwo ludzi, i to głównie skreśla taką grafikę.
I powiem szczerze, że ja osobiście w grach fantasy wolę bardziej baśniową grafikę niż fotorealistyczną, dlatego taka grafika jak w WoWie jest świetna bo dodaje klimatu światu + nie starzeje się tak szybko. A jako, że ja głównie gram w gry fantasy, to mnie brak tej fotorealistycznej grafiki w grach nie przeszkadza.

3lajki

Gra ma być także dla osób ze słabszymi połączeniami internetowymi. Opcjonalnie będzie też możliwość lotu offline.
Przypuszczam, że jak zniżymy lot to grafika będzie tak samo doskonała. Jak obserwujecie samochody na ulicach to jeżdżą różną prędkością, czyli jest tu bardzo duże dbanie o szczegóły.

Mi się wydaje, że wiele tytułów bardzo chętnie będzie naśladowało nowe osiągnięcia technologiczne z MFS 2020 tym bardziej, że będą udostępnione. Następca Black Desert Online , który jest aktualnie w fazie prac na 100% będzie w grafice znacznie lepszej niż pierwsza wersja. BDO to moim zdaniem grupa grafików komputerowych, którzy stworzyli najlepiej wyglądający graficznie MMOrpg , ale sama gra jest daleka od ideału, brak intuicyjnego interfejsu, nawet głupie wsiadanie do żaglowca (trochę to poprawili) po wystawieniu z naprawy pozostawia bardzo wiele do życzenia. Po prostu nie można od grafików wymagać, by znali się na wszystkim.

Jesteśmy już po premierze i jakie wrażenia? Ach gdyby na bazie tego powstała gra MMOrpg to zdominowałaby cały świat. W symulatorze Microsoft Flight Simulator 2020 możemy odwiedzić każdy zakątek na planecie ziemia. TA TECHNOLOGIA POWALA NA KOLANA.

Co za realizm. Totalny odlot.

Nie wiem czy gra MMORPG z taką grafika by zdominowała jak dla mnie gra musisz mieć to przejście Fantasy realistyczna sądzę żeby to zabiła. Wchodzisz do gry patrzysz A tu wszystko wygląda jak w rzeczywistości nie ma tego przejścia między życiem realnym A wirtualnym. Ja np. lubię grać w gry żeby odciąć się od tego świata i poczuć trochę smaku tego odrealnienia. Zapewne taka grafika była by fajna do FPS czy np. typowo średniowiecznych

1lajk

Pamiętam, że kiedy wyszedł poprzedni MFS, to były podobne zachwyty, a jak dzisiaj uruchomi się tę grę, to graficznie trąci myszką, mimo że nadal gra się bardzo przyjemnie. Podobnie jest ze wszystkimi “ultrarealistycznymi” produkcjami, niezależnie od gatunku - stosunkowo szybko zaczynają się starzeć, niekiedy brzydko. Dlatego np. World of Warcraft o wiele lepiej wytrzymuje próbę czasu niż taki Mortal Online.

Już pomijając fakt, że jeśli dla kogoś “najlepsza gra w historii” = “ładna grafika”, to będzie wiecznie skakał po tytułach i nigdy prawdopodobnie nie znajdzie gry, która mu naprawdę odpowiada, bo co chwilę będzie pojawiał się produkt z jakimś usprawnieniem graficznym czy działający w wyższej rozdzielczości. Dla mnie w grze liczy się przede wszystkim klimat - do tej pory świetnie bawię się przy Heroes 3.

Poprzednia wersja (Microsoft Flight Simulator X) wyszła w 2006 roku naszej ery. Więc to już 14 lat temu. przepaść

Świat o niesamowitych szczegółach z ponad 2 milionami miast, 1,5 miliarda budynków, prawdziwymi górami, drogami, drzewami, rzekami, zwierzętami, ruchem ulicznym i nie tylko.

poniżej Europa, w tym Polska z lotu ptaka …

No i w wersji premium deluxe mamy nowe MMO :slight_smile:

Zajebistą grafikę w MMO da się zrobić już od wieków, ale nie robi się jej celowo - sukces tego typu gier zależy od dużej bazy graczy. Spora część gra na ziemniakach i nie będzie w stanie uciągnąć realistycznej grafy. Do dzisiaj większośc graczy nie może pograć nawet w Crysisa 3 na ultra…
W tej chwili fotorealistyczna grafa nie sprawiłaby, że gra “opanowałaby świat” - właśnie by ją zabiła bardzo szybko, bo mało kto by w to grał z powodu wymagań. Bajkowa grafika typu WoW sprawdza się w MMORPG idealnie, bo starzeje się wolniej od realistycznej grafiki i nie ma tak dużych wymagań. Z biznesowego punktu widzenia jest dobra, jeśli chce się mieć grę-usługę, która przynosi regularne dochody przez najbliższe 5-10-20 lat (a nie generuje niepotrzebnych kosztów, które i tak są ogromne, bo choćby utrzymanie infrastruktury na kilku kontynentach to są duże pieniądze - zbaczając z tematu, bawią mnie ludzie, którzy obrażają się, że za gry trzeba płacić. Najlepiej niech twórcy sponsorują utrzymanie całego IT i zespołów)

Realistyczną grafę obstawiam, jak już się rozwinie technologia streamowania gier, ale to znowu wymaga stworzenie super szybkich łącz.

A tak w ogóle to ten symulator bardziej wygląda mi na robiące wrażenie demo technologiczne (i to nie tyle graficzne co pod kątem głębokiego uczenia maszynowego) niż prawdziwą “grę”. Na dodatek pojawiały się głosy, że to idealna aplikacja dla szpiegów i terrorystów, którzy chcą zbadać dany teren podczas planowania jakiejś akcji. Też się przychylam do opinii, że nie powinni w ogóle tego wypuszczać.

PS. Microsoft Flight Simulator graficznie nie jest aż tak realistyczny mimo wszystko…


PS2. Ferdek, jak to jest pogromca mmorpg to rozumiem, że przestajesz grać w ArcheAge? xD

I za x lub xx lat wyjdzie kolejna odsłona MFS i ta, którą się teraz zachwycasz, nie będzie już robiła wrażenia. Nikt poza największymi zapaleńcami (lub osobami o słabszym sprzęcie) nie będzie w nią grał. Rozumiesz teraz, jak szybko umrze ten “pogromca MMORPG”?

ReinRe dobrze to wszystko wyjaśniła.

Puki co jest ponad milion ściągniętych kopii, a wymagania gry - symulatora bardzo wysokie.

Grafika w 4k robi wrażenie w MSF 2020

dzikie zwierzęta - niesamowite

Wygląda ok z góry, im bliżej ziemi tym gorzej. Te zwierzęta mają identyczne animacje puszczone dokładnie w tym samym czasie, wyglądają mniej więcej tak xD

@ReinRe, po co się produkujesz, skoro gościowi wystarczy, że gra ma ładną grafikę (Z DALEKA!) i już jest pogromcą wszystkiego, co istnieje. Nie obchodzi go, że jest pod jakimś względem niedopracowana.