Zielony prosi o porady :)

Witam! Od dzisiaj zacząłem grać w WoTa i proszę was o jakieś małe wprowadzenie. Zacząłem jeździć czołgiem Leichttraktor i zacząłem go uleprzać. Proszę was o małe wprowadzenie do gry, czyli kilka informacji o czołgach, co ulepszać i jakieś taktyki.

Porada moja to :

Graj ruskimi :P, może i celne nie są, ale jak juz trafisz to leci na wylot hehe

ja ci moge cos doradzic (gram od ponad poltora roku) po pierwsze my ci nie powiemy co i jak jedynie mozemy doradzic.. styl gry zalezy od ciebie i tylko ciebie heh to tyle :) a doradzic no to celuj w czule punkty, nie lec na pale, MYSL jak czol ustawic zeby nie przebijali, MYSL jak jechac by nie pasc a z czasem zalapiesz to i owo.

@UP: nie zgodze sie e-100 jak pizgnie to te ruskie ISY wymiekaja przy nim ;)

Niemieckimi będzie Ci łatwo do 4-5 tieru, potem 5 tier jest pod górkę, jednak powyżej VI tieru jest na prawdę ciekawa rozgrywka niemcami.

Ruskie.. typowe Ruskie xD Przypieprzy ile może ale z celnością i obroną już jest gorzej.

Amerykańce- siła prawie znikoma, ale jeśli chodzi o pancerz to mistrzowie :D

Francuzy- szybkość, papierowość i siła

Chińczyki- jedyne co wiem to podobne lecz bardziej zrównoważone ruskie.

Najbardziej Ci polecam Ruskich i chinskich na początek gry, potem się przerzuć na niemce i USA lub nawet Francuzow.

Pograłem chwile Ruskimi i wygodniej mi się nimi gra niż Niemcami, więc na razie zostaje przy ruskich czołgach.

Nie jedź nigdy sam, dobijaj wroga niezależnie czy ma 1 czy 1000 hp, nie kamp cały czas jeżeli wpadasz w arty party, nie bądź fragołapaczem to nie popłaca, dobre kontuj.

Co do tanków : Jak lubisz wyzwania to polecam hamburgery co prawda czasami można dostać nerwa jak cię 5 tier od przodu przebija ale jak to przeżyjesz to działo ma kosmiczne, celne, mocne, szybko ładuje.

I jeszcze jak chcesz coś osiągnąć dyszke 2 albo 3 to zaopatrz się w premium tanka 8 tieru inaczej nie wyjdziesz powyżej 9 balans rozgrywki został tak zmieniony że niestety wot stał się p2w

Ja też podpowiem ci nieco od siebie ;) Po pierwsze skoro "pograłeś chwilę ruskimi" to nie mogłeś poznać nawet namiastki ich "ruskości" ;) Czołgi w tierach 1-5 traktuj jako treningowy karton i nie przypisuj łatki danej gałęzi technologicznej na ich podstawie. Jeżeli chodzi o samych ruskich to low tiery wybitnie różnią się od maszyn na wyższych poziomach, które tak ochoczo reklamują forumowicze w kilku postach nad moim. Po drugie nie czytaj innych postów niż moje, bo z tego co widzę 90% userów, którzy udzielili ci swoich rad w tym wątku to tylko pudła powtarzające oklepane slogany, których pełno na polskich forach o WoT. Połowie się coś wydaje, z tego 1/5 coś przeczytała inni coś usłyszeli, sami nie zobaczyli, nie przetestowali i walą potem farmazony, wprowadzając jedynie błąd nowicjuszy. Nie słuchaj uproszczeń typu: "ruskie mają je*nięcie, a amerykanie to twardziele", bo to tylko w kółko powtarzane slogany, które nijak nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Jeżeli jakiś pr0-pL@Y3r definiuje daną nację w WoT, ograniczając się przy tym tylko do jednego zdania to nijak nie możesz czerpać wiedzy od takiego gościa, bo podobne uproszczenia nie dają ci realnego poglądu o grze. Na okrągło tłucze się w tym dziale, że ta nacja jest taka, a ta sraka i na prawdę krew mnie po raz kolejny zalewa jak widzę, że tyle osób ma tak dużo do powiedzenia, a 99% tych wypocin to tylko tępo kopiowana sieczka. Chcesz podobnych rad, które widzisz wyżej? Zaniechaj bracie pisania podobnych wątków, bo istnieją co najmniej dwa duże polskie fora o WoT, gdzie znajdziesz więcej takich bzdur. Jeżeli chcesz się wkręcić w tą grę, poznać jej walory i najbardziej irytujące wady, przy tym samodzielnie analizując mechanikę, prawa rządzące rozgrywką musisz po prostu grać :) Nie ma lepszej recepty na to. Im więcej godzin poświęcisz tankom, tym lepiej poznasz grę i tym rzetelniej wyrobisz sobie na jej temat własne zdanie, podkreślam własne ;). Już powtarzam sam siebie, ale w tej grze nie ma drogi na skróty, nie można się nauczyć wszystkich jej tajników przeglądając fora. Graj jak najwięcej, jak najszerszą gamą maszyn z różnych nacji, różnych typów, a przekonasz się jaki styl gry najbardziej ci odpowiada. Po tym poście sam zdecyduj czy chcesz grać, czy nazbyt cię zniechęciłem ;)

@Up Tak, ale znajdź mi lepszego tanka na dajmy na to 7 tierze niż T29, rąbniecie też ma bo działko 105mm.

Co do słabych punktów na czołgach to polecam Ci np modyfikacje o nazwie KR's Hitzones Colored która podświetla słabe punkty na czołgach....spoko za to bana nie wyłapiesz więc się nie bój

Co do słabych punktów na czołgach to polecam Ci np modyfikacje o nazwie KR's Hitzones Colored która podświetla słabe punkty na czołgach....spoko za to bana nie wyłapiesz więc się nie bój

Za to jest ban. :)

Pooglądaj sobie filmiki instruktażowe na kanale World Of Tanks, o ile dobrze pamiętam jest możliwość włączenia polskich napisów. Dowiesz się z nich praktycznie wszystkiego czego potrzebujesz.

Up Co do bana masz jakieś kiepskie info...

Niby od kiedy banują za hitzony ? Głupoty piszesz. Fakt używania hitzone skórek nie wpływa na rozgrywkę i nawet sam WG wpuścił kiedyś jakieś przeźroczyste modele gdzie co się znajduje.

@Up Tak, ale znajdź mi lepszego tanka na dajmy na to 7 tierze niż T29, rąbniecie też ma bo działko 105mm.

T29. Mam go, mam zarówno Tigera, oraz grałem Ruskimi ISami. T29 bardzo mi się podoba, ale to czy jest najlepszy bym się kłócił. Różne czołgi są dobre w różnych sytuacjach.

Witam! Od dzisiaj zacząłem grać w WoTa i proszę was o jakieś małe wprowadzenie. Zacząłem jeździć czołgiem Leichttraktor i zacząłem go uleprzać. Proszę was o małe wprowadzenie do gry, czyli kilka informacji o czołgach, co ulepszać i jakieś taktyki.