Zostalem oszukany

Otóż tak zostałem oszukany(sprzedał wszystkie itemki i kupił jakieś gówno)... Ktoś ma dostęp do mojego konta steam co mogę zrobić żeby go utracił podejrzewam ze "złodziej" jest na moim komputerze ponieważ wszedłem na jakiś lewy link... W dodatku spami moich znajomych tym samym linkiem co do mnie....

Nic, najlepiej zmień hasło i wszystko inne + zrób formata. To cię nauczy żeby nie klikać w podejrzane linki od nieznajomych osób :)

Ahh... jak widzę takie posty, bądź moich rówieśników którzy mają po 18/19 lat i spamują na facebooku linkami (praktycznie nie oni, tylko aplikacja to za nich robi) to zawsze jestem załamany jak to widzę. Przecież od paru lat jest wałkowane, aby nie wchodzić w takie linki. PRZECIEŻ NIE DA SIĘ NABRAĆ NA TEN SAM ŻART DRUGI RAZ. I teraz mi autorze napisz, jak tego dokonałeś?

Co do zaoferowania pomocy Ci jej nie zaoferuję, ale żeby nie robić Offtopu to zrób formata :lol: :lol: :lol:. Zawyłem z Ciebie. I to mocno, bo mie cie nawet nie żal.

własnie taki jest problem ze to znajoma osoba była i chyba go zapierdole :D
A format calego dysku czy partycji ze steam albo windowsem ?


warn_ico.png
Wulgaryzmy
~Leman

Masz takie samo hasło do maila jak i do steama?? Nie rozumiem poco tutaj format potrzebny??

Masz takie samo hasło do maila jak i do steama?? Nie rozumiem poco tutaj format potrzebny??

Może dlatego, że zainstalowany program nadal jest i to przez niego człowiek operuje systemem?

Poza tym myślę, że wszedłeś na FB w jakieś gówno, zainstalowało Ci i samo Ci to wysyła a nie żadna osoba steruje Twoim PCtem.

Zrób całego windowsa, na wszystkie partycje bo przecież nie wiesz gdzie jest ten syf, tak?

Pewnie z lewego linka zalogował sie do steama i gotowe albo komuś pożyczył swoje konto i tyle. Na mailu niema śladu ze ktoś obcy się logował??

Pobawię się Sherlocka. Byłeś na csgolounge, wystawiłeś ofertę. Po minucie dodał Cię ktoś do znajomych. Przyjąłeś. Wysłał Ci, coś w stylu "hi my friend have a knife and he want to trade with you, check it out www.steamcommonity.com/blabla (a nie steamcommunity.com). Mój znajomy właśnie tak złapał hacka na steamie, wystarczyło, że zmienił hasło i maila.
Pozdrawiam.

Teraz przypomniał mi się filmik:

Oszukali mnie banda złodziei i decydentów :D

https://www.youtube.com/watch?v=NjgXxcJL9-o

Niech zmieni hasło po prostu na emailu i na steamie, w razie czego zawsze można rypnąć formata.

Napisz do supportu że ktoś Ci się włamał na konto i dale z nimi rozwiązuj sprawę. Albo Ci oddadzą stratę na portfel steam albo zwrócą przedmioty albo nie zrobią nic bo to w sumie przez własną głupotę.

Niech zmieni hasło po prostu na emailu i na steamie, w razie czego zawsze można rypnąć formata.

Ale ty nie rozumiesz że on złapał wirusa który kradnie jego hasła? Sam tak kiedyś miałem, pamiętam w Diablo 2 złapałem coś podobnego. Najpierw ten ktoś okradł mi całe konto, następnie zmieniłem hasło bo myślałem że to coś da. Otóż nic nie dało, dalej podkradał mi rzeczy nawet po zmienionym haśle. Dopiero po całkowitym formacie pozbyłem się tego czegoś. Na swoją obronę dodam że miałem wtedy z 12lat.

To ty nie rozumiesz, pierwsza sprawa jest taka że musiał by coś pobrać (keylogger). On wszedł tylko w link, prawdopodobnie to coś sprzedało mu itemki na rynku i wysyła teraz innym znajomym ten sam link. Gdyby to był keylogger prawdopodobnie już by miał wszystkie hasła zmienione ;)

Ale ty nie rozumiesz że on złapał wirusa który kradnie jego hasła? Sam tak kiedyś miałem, pamiętam w Diablo 2 złapałem coś podobnego. Najpierw ten ktoś okradł mi całe konto, następnie zmieniłem hasło bo myślałem że to coś da. Otóż nic nie dało, dalej podkradał mi rzeczy nawet po zmienionym haśle. Dopiero po całkowitym formacie pozbyłem się tego czegoś. Na swoją obronę dodam że miałem wtedy z 12lat.

Polecam poczytać raport od nortona :) wirusy w dzisiejszych czasach to już prehistoria aktualnie nie trzeba bronić się przed wirusami a atakami właśnie ze strony fejk linków które instalują oprogramowanie szpiegujące na komputerze.

@Jednym twoim wyjściem jest tak naprawdę format całkowity ewentualnie wyślij skan procesów to wtedy coś będzie można powiedzieć.

Hijackthis polecam ten program od paru lat mi pomaga w czyszczeniu śmieci.

Mozesz sprobowac wyslac informacje do supportu ze miales wlam, mi tak oddali noz : )

Mozesz sprobowac wyslac informacje do supportu ze miales wlam, mi tak oddali noz : )

Sprzedane itemki nie odzyskają.

Dziwne jest to co piszesz.

Zeby zalogowac się na steam z innego komputera potrzebny jest specjalny kod, który steam wysyla na zarejestrowanego maila.

Jeżeli ktoś się loguje na twoje konto steam to musi miec równiez hasła do twojego maila...

Format jest niepotrzebny, wystarczy program antywirusowy.

Ahh te głupie linki, mój stary komputer jest nadal zaśmiecony wszystkim bo brat kliknął w reklamy i poinstalował nie wiadomo co :D. Nauczka na przyszłość będzie.

Otóż tak zostałem oszukany(sprzedał wszystkie itemki i kupił jakieś gówno)... Ktoś ma dostęp do mojego konta steam co mogę zrobić żeby go utracił podejrzewam ze "złodziej" jest na moim komputerze ponieważ wszedłem na jakiś lewy link... W dodatku spami moich znajomych tym samym linkiem co do mnie....