Żyjące MMO na dłuższy czas

Witam,

Na wstępie przedstawię Wam mojego laptopa:
CPU : i5-7200u 2.5GHz
GPU: intel hd 620 / radeon r5 m330(słabiak) 2GB
RAM: 8GB 2133

Szukam mmo, które ma aktywną bazę graczy, gdzie nie ma problemów ze znalezieniem slota na jakiegoś bossa etc. Zależy mi także na tym, aby gra działała płynnie na mojej konfiguracji, 30 fps + spadki odpada, gdyż psuje to całą frajdę z gry.

Grałem w:

  • Taern [ grałem długo, znudziłem się tą grą ]
  • Path of Exile [ no cóż tutaj problem z fps, próbowałem wszystkich konfiguracji na dedyku i integrze, no ale gra działa słabo ]
  • Tree of Savior [ to samo co z POE ]
  • Heroes and Generals [ zła optymalizacja + słaby pc ]
  • DC Uniwerse [ grałem , podobała mi się może kiedyś do niej wróce ]

Zastanawiam się nad tymi tytułami:

  • Aion [ grałem na starym PC w 20-30 fps/ obecnie go pobieram liczę że będzie on działał normalnie]
  • Cabal [ w materiale o Cabalu, zostało powiedziane że jest dużo botów]
  • Metin 2 [ tutaj chciałbym poznać Wasze proponowane serwery prywatne, dodam że w metina grałem tylko kilka h więc jestem zielony]

Znajdzie się jakaś gierka mmo na ten sprzęcior? :smiley:

Pozdrawiam !

Ściągaj Aion’a wbijaj na serwer Barus po stronie Asmo :slight_smile: Niedługo Patch 6.0 w którym to każdy tak jakby będzie zaczynał od nowa na równych szansach. Także warto teraz wrócić, zrobić postać, poprzypominać sobie itd. :slight_smile:

Jeżeli wchodzi w grę P2P to jak najbardziej polecam WoW’a.

Aion - p2w - skonczyła sie
Cabal - boty
metin 2 - specyficzna gra i specyficzni ludzie, albo pokochasz tą gre, albo znienawidzisz i wyśmiejsz, co do serwerów: medium/hard - rubinum.biz, a co do easy/medium - samia, samia jest polska

Hej ostatnio z ciekawości ostatnio nawet szukałam jakiegos przyjemnego priva metina i z tego co sie zorientowalam warto zainteresować sie Tastrią, Vesterisem, wspomnianą Samia i Valium. Jesli znasz niemiecki to Rubinum a ze starszych serwerów (o ile jeszcze działają) virtual i imetin. Jest jeszcze sgmetin czyli jest to oficjalny serwer metina wydany glownie na region azjatycki ale mozna tam spotkac graczy z calego swiata. Sg metinem zajmuje się inna firma niż GF i zupełnie inaczej podchodzi do rozgrywki (np normalnie w grze od innych graczy możesz kupić przedmioty z is, rękawice złodzieja albo takie przedmioty, których nie ma na eu serwerach, boty banowane są od razu, gmi są dostępni w grze i są bardzo pomocni, jest rozpiska eventow wiec każdego dnia gracze się nie nudzą)
Reszta serwerów prywatnych raczej nie jest warta uwagi poniewaz sa to glownie projekty niedopracowane, zamykane po tygodniu, miesiacu.
Vesteris i Tastria podchodzą raczej pod medium, samia jak dla mnie jest raczej prostsza. Z kolei Valium jeszcze nie zostal uruchomiony i jedynie jest reklamowany na fb i youtube na kanale BlassYaa. O rubinum się nie wypowiem ponieważ nie gralam na tym serwerze.
Z kolei aion ma faktycznie dosyć duże p2w i jest ogromnym pozeraczem czasu. Poza tym jako nowy gracz będziesz mieć dosyć ciężko aby dogonić ludzi lepiej i baaaardzo dobrze ubranych. Gra sie nie skończyła i nadal np na barusie grają ludzie. Logując się jakis czas temu w południe, popoludniu, wieczorem widzialam, ze ludzie grali i rekrutowali na instancje. Nie jest ich tylu jak np rok, dwa lata temu ale nadal można się przyjemnie pobawić. Jeśli zdecydujesz się na aiona mogę Ci podpowiedzieć do ktorej gildii złożyć podanie gdzie Ci już ze wszystkim pomogą.

Mam wymieniać wszystkie gry, które będą w stanie działać na twoim sprzęcie?
Nie chce mi się, więc zaproponuje Tibię, albo jego klona Zezenia.

BTW. Może więcej szczegółów? Choćby głupie mob/quest/instance grind czy cokolwiek.

Co do Aion’a zobaczycie co się będzie działo po wakacjach kiedy wprowadzą 6.0 słupki wystrzelą w górę jak szalone :smiley: to dobry czas żeby stworzyć postać, zapoznać się z mechanikami gry, instancjami itd. Polecam :slight_smile:

Pobawiłem się ustawieniami grafiki, teraz czekam na koniec pobierania, jeśli Aion nie bd działał to spróbuje Metina na serwerach wyżej podanych, dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie.