Żywe MMO

Witam szukam żywego mmo z dobrym handlem (więc eso odpada) oraz sensownym rozwojem postaci. Spoko jakby grafika była przyjemna ale wiadomo jak to z nią bywa. Z tym handlem to chodzi o to że jak już dobiję sb jakiś lvl to żebym mógł sb pofarmić jakieś ity/sety i je posprzedawać, im bardziej swobodny handel tym lepiej.No oczywiście jacyś bossowie,mobki,questy ale to oczywiste. Jakby gra byłą po polsku to już zupełnie ideał. WoW niestety odpada
z gier w które grałem:
Warframe- handel niemal idealny (forum stworzone przez graczy) ale rozgrywka monotonna
Margonem- handel git ale tylko handel
ESO- handel to jakaś kpina, brak głównego targowiska tylko jacyś gildyjni kupcy, niby jest fanowski mod który ci wyszukuje itemki ale zbyt dużo ogłoszeń widmo na nim.

Runescape pasuje idealnie

1lajk

Zobacz może nostale (jest po polsku), można pofarmić itemki na których można zarobić ale głównie robi się rajdy po boxy z których lecą eq itp , no i gra głównie polega na zarabianiu golda . Jest AH i możesz mieć swój sklepik . Minusem jest p2w niestety ale obczaić możesz

1lajk

Polecam Trickster Online. Masz action house, mozesz sprzedawac w grze itemy z myshopa

1lajk

Z żywych MMO to kupiectwo w naval action.

nie wiem czy archage wciąż jest żywy ale tam był i market i fajny system składania lokalnych paczek w jednym mieście i transportowania ich do innego aby sprzedać. Nie dało się tego wsadzić w plecak, można było mieć na plecach bardzo wolnym krokiem lub załadować na starej czy powóz.

Jest jeszcze Albion online który ma lokalne markety i z lokalnościa zasobów i rozwiązaniem w craftingi które sprawią że nie ma niepotrzebnych materiałów, tworzy się fajne kupiectwo, np na lokacjach startowych tanio kupisz startowe materiały a drogo je sprzedasz w lokacjach będzie nie ma startowych graczy.

A jeżeli cię na prawdę kręci ekonomia, to królem handlu jest EVE online. Grę stworzyli ekonomiści.

1lajk

hej bo nie znalazłem na necie w Naval Action to handel opiera się tylko na sprzedaży NPCtom gracz od gracza też może kupić?

Kurde nie chce się pomylić z inną gra bo trochę dawno grałem. Muszę sobie sprawdzić w wolnej chwili, ale na 100% masz trade, tylko raczej tym się nie handluje, możesz wystawić własną ofertę sprzedaży, gdzie każde z ponad 200 miast ma swój lokalny sklep. Tylko jakoś to było balansowanie cenami jak to nazwałeś npcow. Chyba nie dało się wystawić taniej niż npc czy coś takiego. Oczywiście u npc zaraz towar się kończył i uzupełniał się produkcją miasta lub jak ktoś sprzedał miastu. Jak się nie mylę to oferty skupu też robili gracze. Sam osobiście raczej sprzedawałem miastu, albo towary, albo całe zabordazowane statki czy książki.

sprawdź sobie Albion online

Oba Runescapy.