A może LOTRO?

Witam

Jak wygląda sprawa z lotro tj. czy na prawdę znaleźć tam gracza to cud ? Zastanawiam się nad 3 podejściem do tej gry na pewno co mnie zachęca to jest klimat, który tam jest wspaniały - oraz uniwersum ( jestem fanem Tolkiena ) Już nawet nie będę pytał o IS. Czy jest sens grania samemu w ten tytuł? Teoretycznie zawsze wolałem grać sam, ale nie wiem jak tam wygląda sytuacja z zadaniami grupowymi ( o ile takie są ). Jeżeli chodzi o klasy postaci to czy każda klasa poradzi sobie spokojnie grając solo/ czy jakaś klasa (darmowa) wychodzi przed szereg ?

Wczoraj zacząłem grać, jak coś to można się jakoś zgadać. Tylko jestem zupełnie zielony w tej grze.

Zacząłem go właśnie pobierać. Teoretycznie dzisiaj go będę miał o ile do północy nie zasnę - jaki serwer wziąłeś jak coś ?

Jakby znalazła się ekipa to też bym z chęcią ponownie spróbował. Do gry podchodziłem już wielokrotnie, ale zawsze bardzo szybko mi się nudziła, więc również jestem zielony ;(

Ja tez ściągam na jakim serwerze najwięcej polaków?

Snowbound czy jakoś tak.

Z chęcią bym zagrał z wami jak coś to prosze o pw

Nie chce mi progresywnego pobierania uruchomić wyskakuje unable to use patch

Gram na Snowbourn.

Brandywine - serwer na którym jest masa ludzi (na forach nawet narzekają, że aż za dużo :D). Ja osobiście gram na Evernight i w miastach zawsze jest spora grupka osób, w terenie jest ich mniej , ale nadal można spotkać innych graczy i z nimi pograć. Zachęcam do grania ze znajomymi, gra solo może się szybko znudzić, choć zależy co kto lubi.

To będzie w końcu jakaś ekipa? Jak tak to na jakim serwie?

Nie chce mi progresywnego pobierania uruchomić wyskakuje unable to use patch

Patch czy path? Jak to pierwsze to nwm jaki problem. Natomiast jak to drugie to dlatego ze z tego co mi wiadomo to jak juz ktos ma ten napis to najprosciej wlaczyc pobieranie zwykle, a nie progresywne. Fakt, dla chcacego nic trudnego tylko nwm czy jest sens bawienia sie z godzine w rejestrach szukajac, dodajac/zmieniajac i usuwajac wpisy by zechcialo sie odpalic ;).

A teraz na temat - jak chcecie grac to tez polecam snowbourn od siebie - znajdzie sie tam z pare polskich kinshipow (gildii), oraz ogolna populacja nie jest zla, bez problemu druzyne itd sie znajdzie. Po za tym gralem wczesniej w DDO (inna gra turbine - dopisek dla niewtajemniczonych) i z doswiadczenia wiem ze turbine nie zostawia gier samopas i jak populacja gdzies spada to lacza dwa najmniej zaludnione serwery, natomiast jak jest dosc duza to otwieraja nowy z opcja darmowego transferu z przeludnionego serwera/serwerow :D. Po za tym co dobrze rokuje dla tej gry - turbine sie skupia glownie na tym produkcie, na ddo juz mniej ;).

Odnosnie klas : kazda klasa dobra choc trzeba sie pozbyc stereotypow - lotrzyk tutaj to burglar, tzn wlamywacz, nie zabojca wiec jego rola nie jest zasypanie wroga deszczem krytykow a oslabianie przeciwnika i zaczynanie grupowych manewrow by inni mogli szybciej pokonac wroga. I tak samo jedyna postac w szacie (wersja free) nie jest wcale klasycznym magiem ktory skupia sie na dmg, tutaj jest mistrzem wiedzy/straznikiem wiedzy, rozmawia ze zwierzetami, pielegnuje nature itd dzieki czemu ma zdolnosci typu : przyzwanie zwierzat roznych do pomocy, rzucenie nasiona ktore sie zapala przy kontakcie z celem itd. A kostur nosi nie jako pomoc do czarow a z wygody - czesto podrozuja wiec sie przydaje do podpierania podczas wedrowki, tym bardziej ze sie wyszkolili w tej broni :D.

A ktora klasa lepsza? Zalezy od cb. Dobrzi gracze kazda klasa potrafia grac - guardian, wydaje sie ze najwolniej bedzie expil? Nic bardziej mylnego. Zbiera na klate z 5 mobkow, uzywa paru obszarowych skilli i w pare sekund cala fala sprzatnieta. Za to hunter by powystrzelal rownie szybko z dystansu, jednak jak ktos go zaskoczy juz gorzej

Odnosnie samej gry - mozna grac i solo i w grupie. Zalezy jak kto lubi grac w mmorpgi - jeden woli solowac i potem szpanowac ze jest najlepszy, a drugi lubi powoli, czekajac na wszystkich isc rownomiernie do przodu. Powiem tak : tutaj moze byc ciezko z taka forumowa grupka. Z prostego powodu : kazdy lubi co innego a lotro za duzo oferuje - jeden bedzie chcial isc zwiedzac krainy i odkrywac mape, inny robic deedy (osiagniecia), jeszcze inny bedzie wolal jak najszybciej questy wykonac by wbic max lvl, a jeszcze inny bedzie wolal biegac za roslinkami do craftu xd. Mnie wciagnela eksploracja - mirkwood mnie osobiscie zauroczyl i potrafilem wejsc tylko po to by zobaczyc co bedzie dalej ukryte ^^

Co do mnie to zapraszam na serwer Snowbourn. Jeszcze nie mam określonej klasy, bo jeszcze się bawię nimi ( najprawdopodobniej zostanę przy hunterze)

Dodam, że gram elfem.

@Loor widzę, że obryty jesteś w LOTRO takie pytanko ---> jak wygląda gra takim championem a guardianem i captainem ? Wiesz coś o tych klasach ?

Witam , również bym zaczął grać ale jakąś ekipką bo niestety samotna gra jest dość monotonna po dłuższym czasie :D

Zaraz tam obyty, grac troche gralem, z pol roku moze :D

Champion to odpowiednik huntera tylko ze w walce w zwarciu (wiecej hp, wiecej defa, za to nie ma przewagi zasiegu) czyli - szybko i intensywnie jesli mialbym strescic w paru slowach gre nim. Co tu duzo mowic - jego rola jest tylko zadawnie obrazen wiec wszystkie skille sa od tego ;)

Guardian - okrzyki dajace buffy okolicznym sojusznikom i sb, pare roznych taktyk obronnych (chodzi o to ze ma skille ktore np zwiekszaja obrone przed pociskami na jakis czas), troche ciosow (tutaj nie odstaje az tak bardzo - spokojnie samemu mozna poradzic sobie z dmg, tylko trzeba pamietac ze to jednak tylko bron jednoreczna :D) no i rozpoczynanie manewrow druzynowych

Captain - "jack of all trade", wszystko po trochu - nosi ciezka zbroje razem z guardianem, uzywa dwurecznej broni (mieczy, toporow etc), ma cala gamme buffow, ma przyzwanie "peta" (w cudzyslowie bo petem jest ... czlowiek :D. Heraldzi z roznymi sztandarami lub lucznik), ma tez cala palete roznych atakow, Za to jego minusem jest to ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego - pety? za malo by robily znaczaca roznice jak u loremastera, defa za malo by tankowac (guard po prostu lepszy), ataku za malo by robic za dps (znowu - np taki hunter ma duzo lepszy) itd

Gram sobie guardianem i jak na razie jest spoko, ale trochę męczą mnie te skile bo jakieś takie sztywne mimo to nie zrażam się. Jest chyba też jakiś system combo o ile dobrze myślę tzn aby użyć skila 2 muszę użyć pierw skil 1 itp. Obczaję sobie jeszcze tego championa bo również podoba mi się jestem ciekaw czy nie będzie padał jak mucha hehe. Ogólnie dziwna sprawa z tym serwerem snowbourn niesamowite pustki. W Thorin's Gate czy jak się tam to nazywało nikogo nie uraczyłem zobaczyć a teraz jestem w tym mieście elfów to trochę lepiej. Wczoraj przez przypadek wybrałem jakiś pierwszy lepszy serwer i w tej 1 lokacji TG było ludziów jak mrówków dosłownie.

Dodajcie mnie tam do kolegów to możemy się jakoś spotkać pobiegać razem czy coś. Nick Eltallas.

Lore Master Elf - NICK: Bloowave

Może podajcie swoje nicki i serwery na których gracie, bo nie wiem czy się za tą grę zabierać czy nie -____-

@Barosz - system kombo jest bardziej zlozony niz uzyj skilla A, potem B a na koncu C, tylko po prostu masz za niski lvl jak narazie ;). Bo generalnie ten system wyglada tak : masz skill A ktory np daje ci buffa ktory zwieksza obrone, ale mozesz go wykorzystac uzywajac skilla B, C lub D ktore poswiecaja ten bonus na rzecz np uleczenia sie, czy tez jakiegos obszarowego ciosu typu okrecenie sie i skoszenie wrogow tarcza :D. Analogicznie wyglada system jesli chodzi o debuffy (tutaj kroluje burglar).

Wiec przede wszystkim jest to gra dla osob czytajacych uwaznie opisy skilli bo inaczej gra moze sie wydac plytka, uproszczona itd, a jak przyjdzie co do czego to trup :D

Odnosnie championa nie powinien az tak szybko padac, zwlaszcza na poczatku gry jednak musisz wziac pod uwage ze pozniej bedzie coraz trudniej, zwlaszza na instancjach gdzie zbierzesz pare hitow i lezysz. Ale tez ty zadasz kilka hitow (z kilkadziesiat, bo to jedna z szybszych postaci razem z hunterem) w pare sekund i elitarny mobek lezy. Tzw glass canon :D

A odnosnie populacji to o niczym nie swiadczy. Bo pierwsze lokacje sa swoistym samouczkiem po skonczeniu ktorego nie mozesz tam wrocic wiec tam sa tylko nowicjusze :D. Zreszta - nawet pozniej tak bedzie. Wiekszosc graczy jest w okolicy mirkwood/rohanu, bo tam wiecej rzeczy sie dzieje niz w spokojnej zachodniej czesci krainy ;)

W momencie gdy wprowadzili ograniczenie poziomowe na przedmioty do reputacji, na których się nabijało Turbine Points'y, ta gra stałą się katorgą :/