AA:U kontra FFXIV

Witam
Ostatnimi czasy zastanawiam się które z ww. mmo wybrać. Final przyciąga mnie ilością graczy lecz odpycha brakiem pvp i stąd pytanie jak się miewa pvp w final’u. Słyszałem pogłoski, że nieco się polepszyło dlatego liczę na kogoś kto aktualnie gra i może przedstawić sytuację.
Co do aa zastanawia mnie czy gra jest warta świeczki zważywszy na kilka głośniejszych błędów w grze jak i samych twórców. Steam pokazuje około 3k graczy online pytanie czy faktycznie da się odczuć tych graczy na serwerach i czy gra nie chyli się ku powolnemu upadkowi?
Dziękuje z góry na wszystkie odpowiedzi!

W sumie jeśli masz taki wybór to śmiało weź finala. AA to się średnio wywala sam o siebie co kilka dni + exploiterów już nie dogonisz. Chyba, że chcesz sadzić ziemniaki przez cały kontent to spoko :wink:

1lajk

AA jest grą mocno opartą na robieniu Daily, bicie się oczywiście jest ale jest to mały % większość czasu poświęcasz na zbijanie Laboru + robienie eventów.

Osobiście przymierzam się do FF ze względu na ograniczony czas na gry. Ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Jeśli myślisz o pvp w AA to zadaj sobie pytanie czy będziesz grał po te 5h+ dziennie i szukał wszelkich exploitów w grze, żeby być na jakimś tam poziomie “walk”. AA miało potencjał być dobrą grą, ale twórcy nawet nie ruszyli błędów w grze, które są od 2013r. Gra ma swoich fanów od wyjścia, ale jest ich garstka i gra moim zdaniem upadnie z czasem lub będzie tak samo niszowa jak AA:Legacy. Jeśli już byś chciał pvp to lepiej WoW. Odnośnie FF - pvp nie jest jego mocną stroną i jeśli głównie tego szukasz to lepiej odpuścić, a jeśli interesujesz się czymś więcej niż PvP to jednak warto dać szanse FF;)

2lajki

Dobra widzę, że trzeba tutaj delikatnie wyprostować ten temat:

FF - bardzo rozbudowana gra z dobrym pve, craftem, rp z olbrzymią ilością graczy, pvp tutaj raczej nie uświadczysz. Gra prawie idealna, co można jej zarzucić to rozgrywkę w ślimaczym tempie osobiście przysypiałem na pve pomiędzy skillami, ale prócz tego bardzo gorąco mogę polecić.

Mimo takiego opisu ff14 i tak gram w archeage unchained. Czemu?
Bo gra ma najlepsze raid pvp ze wszystkich mmo jakie istnieją.
Gra to thempark sandbox open world mmo, w którym to gracze generują sobie content.
Są ludzie mający po 5-6k gear score i bawią się świetnie a są tacy co mają po 8k i tylko płaczą, że są daleko za topką.
Osobiście na daily content przeznaczam max 2h dziennie (z 2-ma dodatkowymi postaciami i graniem na NA też) resztę czasu się po prostu napieprzamy ^^.
Patch nie generuje zbyt dużo sytuacji do walki na lądzie, więc trzeba samemu się zatroszczyć o robienie contentu :slight_smile: stąd ogólne zrozumiałe niezadowolenie tak zwanych randomów.

2lajki

Eh… bemol bemol… nie oceniaj :wink: To, że ktoś piszę kilka słów prawdy o tej SUPER HIPER PRODUKCJI to wcale nie oznacza ,że jest randomem. Ale miło, że poruszyłeś temat golden plainsów które są jedynym w tym momencie większym kontentem pvp na którym ludzie afczą żeby tylko dostać 1k labora ^^ To nie jest niezrozumienie, ta gra po prostu nie ma contentu, jedynym sposobem na robienie pvp to przeszkadzanie ludziom w daily questach lub expieniu, super zabawa :smiley: A no i jest jeszcze zlagowany siegie, zapomniałem.
Moim zdaniem lepiej grać w grę która jest już jakoś ogarnięta jak FF niż w grę w której “sam muszę sobie generować content bo wydawcy nie przyszło to do głowy” :wink:
Pozdrowienia z randomowego świata :smiley:
ps. Jak chcesz dużo pvp i dużo pve to możesz jeszcze rozważyć wowa :stuck_out_tongue:

2lajki

Dodatkowo z tego co czytałem to obecnie w FF starają się poprawić i rozbudować samo PVP więc może nie być to tak zacofane jak w podstawce i 1 dodatku kiedy grałem chociaż nawet wtedy coś tam z pvp było jakieś podstawy

FFXIV - Masa ludzi w miastach craftujących, odgrywających RP, przechodzisz kampanie, budujesz swój własny dom lub apartament, spędzasz czas z free company (odpowiednik gildi), raidy (dla 8 i 24 graczy), triale czyli walka z bossem z 3 wyborami trudności, farmienie gearu itd. Co do pvp - w ffxiv nie jest dość popularne, lecz nawet w ostatnim patchu który był we wtorek tydzień temu dodali nowy tryb do pvp, więc twórcy pamiętają o graczach którzy lubią się bić.

AA:U - większa ilość graczy do pvp zapewne, jakość gry o wiele gorsza no i ten wyścig szczurów aby coś osiągnąć w tym trybie. No i wydawcy tej gry to jedno wielkie iksde.

Nie patrz na ilość graczy online na steamie, bo większość i to duża większość w obu grach gra na non-steam.

1lajk

My codziennie bijemy się po 3-4h dziennie z czerwonymi 30vs30 / 20vs20 jest fajnie ^^.
Gra nie oferuje eventów land pvp… To fakt… Cały land pve content jest stompowany po prostu i nie istniejący…
Jedyny fajny event to siege, który jest raz w tygodniu dla 100 osób w sumie na serverze.
Halcyona to syf.
Reszta gry to typowy naval na tą chwilę.
Lepiej mieć swoje pvp niż brak pvp.
Twoje żale są troszkę jak być miał pretensje do notcha, że nie masz domku na start w minecrafcie tylko musisz zbudować…

To nie żale, tego contentu po prostu nie ma. Zwykły gracz “z marszu” nie może w nim uczestniczyć, jest to dla bardzo hermetycznej grupy i to jeszcze trzeba się specjalnie umawiać, bicie się dla samego prężenia mułów które nic nie wnosi. Kwestia tego, że ta gra oferuję jakieś możliwości pod względem pvp ale dla bardzo wąskiego grona i są mega ograniczone, reszcie zostaje to co napisałem powyżej. Nawet nie bardzo jest o co walczyć w tej grze.
btw. content minecrafta z tego co wiem polega na budowaniu, ale mogę się mylić :stuck_out_tongue_winking_eye: za to content archeage… a czekaj, jaki content?

Sam chciałem pograć AA:U dlużej, jendak jak się dowiedziałem, że faktycznie w AA tego pvp nie ma. Siege sa tylko dla gartski wybranych a reszta tak jak bemol musi sama kombinowac no to slabo. Wiec dla autora tematu, czy chce “szukac” contentu pvp oraz pve w AA na sile, czy lepiej miec zapewniony jeden z lepszych contentow pve no i nie powiem w miare slaby content pvp w finalu.

Tzn… Ci co chcą pvp je znajdą… Mała skala jest wszędzie… Duża skala to raczej gildyjne akcje… My codziennie zbieramy się w cinder lub ynysterze i pierzemy się z czerwonymi, tzn. bijemy pugi tak długo aż przyjdzie jakaś zorganizowana gildia i wtedy się bawimy dalej.

Brak pvp to tylko i wyłącznie wina poszczególnych graczy czy gildii…

Zgodzę się całkowicie, że gra sama z siebie (aktualny patch) nie oferuje tego pvp, to jest smutne, ale to akurat może się zmienić…

1lajk

FF oferuje masę contentu na czele z wątkiem fabularnym, który jest cholernie długi i robi się coraz lepszy z czasem, szczególnie w Heavensward błyszczy. PvP jest, ale czy jest grane - nie mam pojęcia, ja nie grałem, bo wolałem czyste PvE.

W AA z kolei grałem i w wersję F2P i w Unchained. Ta gra może i jest fajna, ale w dwie, trzy godziny zajebiście mi się dłużyła i niespecjalnie chce mi się do niej wracać. Wiem, że to nie jest jakaś obiektywna opinia, ale nie będę się zmuszał, bo kiedyś tam w końcu może się grać przyjemnie. Do tego ludzi też jakoś niespecjalnie wielu spotkałem z jakiegoś powodu, combat wydaje się strasznie drewniany mimo systemu combo itd. Doceniam, że gracze mogą sobie sami skombinować content, ale to brzmi jak leniwe podejście twórców, gdzie to gracze muszą walczyć o to, by im się przyjemnie grało. To ja już wolę grać w Albiona, tam przynajmniej mogę liczyć na zorganizowane PvP praktycznie w każdym miejscu świata.

1lajk

Myślałem nad wowe ale z racji classica dużo osób przeszło właśnie tam

Tylko problem leży właśnie w tym, że na pvp mi zależy

Nie bede cie oszukiwal i mowil ze pvp w finalu ma sie dobrze. Ludzie robia pvp jak wychodzi nowy sezon ( tydzien max dwa ) i potem pol roku bieda. Wiec jezeli tak bardzo zalezy ci na pvp to FF odpada. AA obecnie jednak tez w tym aspekcie kuleje. Niby jest to open world ale po za tym nie ma nic konkretniejszego. Nie wiem moze WoW w takim raziem ma spoko arenowe pvp, troche slabsze bg ale zawsze to jakas alternatywa.

Wow odpada niestety

Co rozumiesz przez polepszenie się pvp w Finalu?

Jakkolwiek FFXIV mogę śmiało polecić nowym graczom (contentu od groma na co najmniej rok zabawy) tak jeśli mowa o pvp to odradzam ten tytuł, gdyż jest ono tutaj po prostu słabe i mało atrakcyjne. Chyba BDO jest lepszym wyborem w tym temacie (w sumie ta gra to jedno wielkie pvp).

FFXIV jest piękną grą … brakuje tylko konkretnej zgranej paczki w polską gildię , która chce grać, pomagać, komunikować się non stop…, trafiają się gildię ale to nadal nie to, aczkolwiek widzę co raz większe zainteresowanie tą grą, może warto zbudować nową gildię :wink:

1lajk