AAU czy Astellia

Hej jak w temacie pytanie skierowane do osób które graja w któryś z ww. tytułów.
Mam 2-4 h dziennie czasu na gre, pvp spoko, dobrze jakby cap wbijało się dość szybko, grind w granicach rozsądku, jak największa możliwość personalizacji postaci, gra nastawiona też na party, spoko jakby była duża aktywna społeczność. Nie ukrywam, że najprawdopodobniej nie myślał bym nawet o tej Astelli, ale w AA przygniata mnie trochę ciężar tych wszystkich możliwych aktywności i ścieżek rozwoju ( nie chce sie pogubić ) fajnie jakby ktoś grający w AA mógł się do tego odnieść i napisać czy da się wiedzę na temat gry ogarnąć w krótkim czasie. Jeszcze jedno, czy, a jak, to w którym tytule przy takim czasie gry tj.2-4h dziennie można COŚ osiągnąć (bardziej top100-500 niż 10, liczę się z tym)

Z gory dzieki :slightly_smiling_face:

1lajk

astellia jest jak najbardziej ok tylko ma mniej contentu ale i tak sporo, i ciągle jest dodawany, jeśli chodzi o archeage to będziesz miał więcej “pierdół” do roboty na początku które nie wiem czy cie zainteresują ale jest tego wiećej… imo archeage za 2-3 miechy będzie p2w tak samo jak black desert, astellia pewnie też ale mniej niż arche age :stuck_out_tongue: jeśli chodzi o grafike to imo astellia wygrywa to ostro, grafika w archeage to taki trochę wow 0.5 bym powiedział jeśli chodzi o menusy a grafika in game to średnia + pierdyliard efektów które lepiej wyłączyć bo oczy bolą

Astelia to takie połączenie starych klasycznych gier MMOrpg typu Metin czy jakiś Knight online gdzie masz święta 4 (mag, warrior, heller, assassin) z nowymi mechanikami, całkiem fajnie rozbudowany crafting czy jakieś levelowanie petów i zdobywanie coraz to nowszych, każdy pet ma inne statystyki i wybieramy sobie go zależnie od sytuacji, w skrajnych sytuacjach typu boss na Dungeonie można używać kilka petów na raz, lecz wtedy spada CI “energia”, gdy spadnie do 0 pety znikają, zostaje tylko ten pierwszy przywołany i energia odnawia się z powrotem. Ogólnie każdemu petowi z osobna trzeba nabijać lvl. Gierka poprzez swoją prostotę jest niesamowicie klimatyczna i wciągająca praktycznie już od początku. Graficznie moim zdaniem jest świetna, choć jest to grafika która nie każdemu przypadnie do gustu - taka lekko cukierkowa. Moim zdaniem wygląda fajnie, coś ala wow (lecz to nie to samo) czyli grafika która poniekąd się nigdy nie starzeje. Jest to bardzo prosta gra, w grze nie masz nic skomplikowanego przez co jest to idealny tytuł dla Casuali. Społeczność bardzo duża, praktycznie wszędzie są jacyś gracze a w głównych miastach jest tyle ludzi, że nie raz są nawet przecinki niezależnie od tego jakiego masz kompa. Gra ma niesamowity wręcz epicki klimat, jeszcze ta muzyka, coś świetnego. Widać, że grę nie tworzył byle chłopak który chce się nachapać hajsu.
Archeage - nie powiem za dużo ponieważ aktualnie staram się ogrywać i sprawdzić czy jednak AA czy Astelia, mam taki sam dylemat co ty. Jednak powiem tak, pograłem trochę przeszedłem pierwszą krainę i nabiłem bodajże 12 lvl (Dla porównania w Astelii na taki sam lvl straciłem więcej czasu, lecz zdobyłem więcej w grze i zarazem dużo bardziej się gry nauczyłem). Jak na razie według mnie słabo nie ma porównania w ogóle z klimatem nadanym z Astelii. Nic nadzwyczajnego, ciągle powtarzające się questy typu idz z jednego npc do drugiego, mało walki (choć ta jest imponująca), już od początku widać że nie jest to do końca gra dla Casuali, jest sporo skomplikowana i trzeba trochę czasu żeby się tego wszystkiego wyuczyć. Świat gry graficznie moim zdaniem nie powala, nie ma tego czegoś, jest taki szary, bez jakiś ładniejszych kolorów, trochę nie moje klimaty. Choć modele postaci czy też mountów są świetne. Ogólnie jest to gra trochę trudniejsza, nie dla każdego, nie jest to coś jak WOW gdzie przez cały etam lvlowania gra ciągnie CIę za rękę, tutaj trochę trzeba się bardziej postarać. Jak na razie mam mieszane uczucia większość rzeczy mnie trochę zniechęca do gry. Jedyne rzeczy które jak na razie mi się podobają to modele postaci, świetny gameplay (walka) czy też ten wybór wielu klas postaci. Nie ma co idę próbować dalej, choć czuje że to nie jest gra dla mnie i trzeba wracac do Astelii. Pozdrówki.

3lajki

QueueAge nawet fajne bo właczasz i nie trzeba czekać tylko od razu masz kolejeczke

Nie zgadzam się z tym P2W Archeage, już jest taki serwer. Po co by mieli tworzyć znowu to samo i to jeszcze B2P ?? Toż to jest głupota, raczej już na zawsze AAU będzie tylko i wyłączenie B2P, choć to pewnie będzie zależny jak zawsze od tego czy w ogóle ta gra przeżyje, content ma bardzo obszerny także znajdą się na pewno jacyś zwolennicy tej gry. Astelia jest tak fajnie i profesjonalnie prowadzona przez twórców, że także wątpię w jej P2W, poza tym P2W w tych czasach to głupota, chyba że chce się jak najszybciej pozbyć graczy to spoko.

tak szczerze to ja już nie wiem :stuck_out_tongue: tutaj hejcili tą grę, nazywali crapem a jednak duzo osób ją chwali (mowie o astelli)

Astellia to typowy grindownik mobów i dungeonów z okazjonalnym PVP, podbijaniem statystyk, levelowaniem gearu i petów.

Archeage kładzie większy nacisk na Sandbox, oprócz grindu i gearu jest dużo więcej contentu i możliwości prowadzenia swojej rozgrywki. System posiadłości w otwartym świecie, bitew morskich i walki o zamki, handel itp.

Graficznie nieco trąci myszką, ale ja osobiście mam nadzieję, że dotychczasowe poprawki graficzne to tylko wstęp do podreperowania szaty graficznej całego świata gry. Starzejąca się grafika to jeden z głównych “ale” do tej gry, skoro póki co nie widać na horyzoncie powrotu p2w.

2lajki

znaczy wiesz ja grałem w wiele mmo, widziałęm wiele wydawców i mysle ze za kilka miechów ta gra obroci się w super p2w jak oficjalny serwer. Mogę podać na przykład taki black desert króty się zarzekał ze nigdy nie będzie p2w :smiley: a widać co jest teraz a gra jest b2p i zawsze była

1lajk

Może i masz racje, pożyjemy zobaczymy. Ale nigdy nie zrozumiem takiego obrotu sprawy, skoro AAU właśnie wyszedł po to żeby nie być P2W jak w przypadku Archeage w wersji F2P - przecież to tak serio są te same gry z tą różnicą iż jedna jest P2W, a Druga P2P.

ja po bless online juz w nic nie wierze :smiley: nie ma opcji :stuck_out_tongue: hajs hajs hajs i hajs

1lajk

BDO i p2w tam nie ma p2w wszystko co potrzebne po za namiotem znajdziesz na Markecie.

he he he he he xD nie pierdol ziomuś xD ta gra jest cała p2w na maksa

Jak się nie potrafi zarabiać to każda gra p2w jest.

Ja tylko powiem od siebie, że na pewno zarówno w AAU jak i w Astelli mogą w przyszłości pojawić się “semi p2w” rzeczy. Dlaczego? A dlatego, że gra musi jakoś na siebie zarabiać, a b2p dla MMO to za mało - przykładem jest chociażby GW2. I gdzie teraz jest to MMO? ArenaNet mieszka u NCSoftu, który z miłą chęcią by ich zamknął bo właściwie zarabiają drobniaki.

Nie twierdzę, że zaraz zrobią z tego uber p2w, ale mogą iść np. w kierunku TESO czyli albo płacisz abonament, albo za każde DLC (czy wręcz patch) musisz zapłacić 80+ złotych. No nie ma zmiłuj się, za uśmiechy zadowolonych graczy nie utrzymają serwerów i supportu.

Dlatego ja osobiście wolę poczekać i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie. I tak nie celuję w bycie top 1 w jakiejkolwiek grze, chce sobie casualowo pograć bez stania w kilometrowych kolejkach, i wdepnięcia w bagno mikropłatności. Nie ma co się hypować na zapas bo obie te gry to tak naprawdę odgrzewane kotlety :wink:

3lajki

Co to za wybór. Oczywiście że Archeage bo ma lepszą grafikę, większy świat, lepszy system walki, lepszy system rozbudowy postaci, lepszą ekonomie. Astellia przy archeage to jak porównanie tibii do wowa xD

1lajk

1.Jeżeli chodzi o te summony, to mają jakis cap lvl czy można je expić bez końca ?
2.Endgame, jakieś aktywności oprócz dungów i craftu?
3.Rozumiem że poza tymi 4 klasami, nie wybiera się żadnych subclass?
4. Czy ludzi IS(premki etc.) spokojnie można nadgonić większym nakładem czasu?
Pozdro i dzięki za obszerną odp. :slightly_smiling_face:

Grafika w Astelli jest na takim samym poziomie jak w AA a nawet i gorszym. Czy ty widzisz coś przez te zaklejone oczy?

1lajk
  1. Mają cap lvl taki sam jak gracz. Czyli aktualnie jest to 50 poziom. Lecz petów do zdobycia jest bodajże ponad 30 i każdy pet ma swoje unikalne zdolności. Dodatkowo pety można ulepszać, tak na prawdę liczy się CP każdego peta jak i twojej postaci. cap lvl to jest tak na serio początek gry coś jak w Wowie.
  2. Prócz dungów i craftu masz Areny pvp, dual areny, colloseum, Avalony wiele innych aktywności.
  3. Na 50 poziomie każda klasa ma 3 subklasy do wyboru. Przykład Warrior ma Crusadera, Berserkera i Gladiatora.
  4. W tej grze w ogóle nie ma p2w, jest tylko bodajżę jeden przedmiot w IS który daje Ci buffa bodajże na expa, który i tak za wiele nie wspomaga. Wszystko można zdobyć dzięki grze. Reszta IS to są kosmetyczne sprawy, bądz pierdoły typu teleport do miasta albo jakieś scrole wskrzeszania. Wszystko to można zdobyć tak czy siak w grze poprzez grę i wcale nie jest to trudne, a wręcz przeciwnie.
1lajk

Kolega nie grał w Astellie chyba. Archeage wcale nie ma lepszej grafiki. Śmiem twierdzić, że nawet gorszą, a już na pewno dużo mniej przyszłościową. Archeage będzie musiał co rok/dwa ulepszać grafikę żeby jakoś trzymać ten poziom, Astelia ma grafikę ponadczasową coś względem Wowa. Śmiało powiem, że jeśli chodzi o kolory itp, jest dużo ładniejsza od Archeage’a. CO do systemu walki, tutaj także bym się pokłócił, ponieważ Astellia także ma ciekawy system walki i combosów - ciężko stwierdzić co jest lepsze. Totalna głupota, może i Astella podchodzić bardziej pod klasyczne MMO ale już nie wymyślaj aż takiej przepaści między tymi MMO, są to po prostu całkiem inne gry. Astellia to klasyczna gra z domieszką nowości, grindownik itp, Archeage to typowy sandbox, są gusta i guściki.

W grę B2P powinieneś wejść i grać. Ewentualnie kosmetyczne rzeczy powinny być płatne za “real money”. Jeśli możesz coś zakupić w item shopie co pozwala Ci uzyskać przewagę w grze (szybsze levelowanie, dodatkowe sloty ,bagi itd) to gra już jest P2W i nie istotne jest, że możesz poprzez grindowanie zarobić na nie in-game . Wiec BDO jest JAK NAJBARDZIEJ P2W.

2lajki