Admin Slodx - żenada

Yoł Bracia i Siostry.

Loguje się dziś na forum, a tutaj taka niespodzianka "warn" za reklamę w sygnaturze. Więc nie pozostaje mi nic innego jak napisać zażalenie na ułomność admina Slodx który wystawił warna za reklamę, tj. link do twitch, face, yt co w moim mniemaniu nie jest reklamą żadnego innego forum; portalu o grach i nie kwalifikuje się pod ostrzeżenie, oraz druga sprawa admin Slodx nie raczył nawet zajrzeć na twitcha etc... bo jak by to zrobił zauważył by że portal mmorpg jest ewidentnie reklamowany przez moją skromną osobę. Zatem mam nadzieję że jakiś bystrzacha rozwiąże zaistniałą sytuację i może przeprowadzi jakieś kursy doszkalające dla tego oto admina, a żeby na przyszłość nie popełniał takich błędów, bądź co bądź żenada i śmiech na sali.

Pozdrawiam Reklamodawca (hahaha)

W uzasadnieniu napiszą Ci, że masz bana bo tak. Ja kiedyś w odpowiednim temacie do psc napisałem, że brakuje mi 50 groszy po czym dostałem warna. Odwołałem się i oczywiście nic to nie dało i u cb pewnie będzie podobnie. Praktycznie cała administracja tego forum to banda z nielicznymi wyjątkami gdzie ludzie, którzy należą do ich grupy robią co chcą.

Ostrzeżenie nie dotyczy reklamy z podpisu, a ze statusu. Tak dosłownie jest zresztą skonstruowany opis przyznanego przez Sloda punktu ostrzeżeń: "Reklama w statusie." Oba te miejsca rządzą się nieco innymi prawami i o ile wklejanie linków w sygnaturze jest całkowicie dozwolone, tak ogłaszanie się w takiej samej formie w statusie lub SB łamie regulamin. Mówi o tym punkt 7.2 dotyczący umieszczania ogłoszeń w shoutboxie, blogach oraz statusach użytkowników, do którego odsyłam.

Naprawdę polecam nieco wolniej i dokładniej czytać, możliwie również z większym zrozumieniem. Mowa o statusach - nie podpisach. Slod nie jest administratorem, a moderatorem. Regulamin nie reguluje jedynie spraw związanych z reklamą serwisów konkurencyjnych. Tak wiele nieścisłości wynikających wyłącznie z niedokładnego czytania, ale mimo tego musiało już dojść do uszczypliwości i sarkazmu czy nawet - jak wyżej, przytyku wobec całej administracji.

Powiem tak status od czerwca i nagle po pół roku warn hahaha żenada.

Temat do zamknięcia bo nie mamy o czym rozmawiać.

Dodam tylko że nie ma w regulaminie nic na temat linków.

7.1. W Shoutboksie, na blogach i w statusach użytkowników obowiązują takie same zasady, jak na forum. Wulgaryzmy i inne naganne zachowania, zostaną "nagrodzone" według aktualnej drabinki kar.7.2. Obowiązuje zakaz wstawiania jakichkolwiek ogłoszeń, ponieważ jedynie zaśmiecają tę strefę, która powinna służyć szybkiej wymianie myśli. Do zamieszczania ogłoszeń służy odpowiedni dział.

Chyba się nie rozumiemy. Statusy użytkowników to te krótkie teksty wyświetlane po prawej stronie strony głównej forum. Służą szybkiej wymianie informacji, dzieleniu się przemyśleniami - innymi słowy można je traktować nieco jako tablicę na FB. Staramy się, aby strefa ta pozostawała jak najmniej komercyjna, dlatego wklejanie tam jakichkolwiek ogłoszeń/reklamy jest niedozwolone. Mało tego, jest od tego dużo innych miejsc takich jak dział społeczności na forum czy chociażby... no właśnie, podpisy. Podpisy z kolei to ten tekst, który wyświetla się pod każdym pisanym przez użytkownika postem i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby reklamować się również w tym miejscu.

Niestety muszę to powtórzyć ponownie - punkt ostrzeżeń dotyczy statusu, a NIE PODPISU.

Chyba się nie rozumiemy. Statusy użytkowników to te krótkie teksty wyświetlane po prawej stronie strony głównej forum. Służą szybkiej wymianie informacji, dzieleniu się przemyśleniami - innymi słowy można je traktować nieco jako tablicę na FB. Staramy się, aby strefa ta pozostawała jak najmniej komercyjna, dlatego wklejanie tam jakichkolwiek ogłoszeń/reklamy jest niedozwolone. Mało tego, jest od tego dużo innych miejsc takich jak dział społeczności na forum czy chociażby... no właśnie, podpisy. Podpisy z kolei to ten tekst, który wyświetla się pod każdym pisanym przez użytkownika postem i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby reklamować się również w tym miejscu. Niestety muszę to powtórzyć ponownie - punkt ostrzeżeń dotyczy statusu, a NIE PODPISU.

Nie złamałem regulaminu bez względu czy link wysłałem w statusie czy też w podpisie, więc warn jest bezpodstawny, dociera to do Ciebie czy nie ? Jeśli nie to poproszę kogoś bardziej ogarniętego bo z tobą zaistniałej sytuacji nie rozwiążę.

Zakaz JAKICHKOLWIEK ogłoszeń. Chcesz się zareklamować, jest osobny dział Społeczność, który istnieje właśnie do takich rzeczy.

Zakaz JAKICHKOLWIEK ogłoszeń. Chcesz się zareklamować, jest osobny dział Społeczność, który istnieje właśnie do takich rzeczy.

Link jest ogłoszeniem ?

Dont think so...

I w ten oto sposób można otrzymać warna za nic :)

Temat do zamknięcia bo widzę że nawet nie łamiąc regulaminu jestem na przegranej pozycji.

Czyli jak ludzie spamują tam linkami do różnych stron i nie mają bana to jest okej ale jak ktoś wrzuca link na twitch jeszcze z wielkim napisem MMORPG.ORG.PL w tytule to jest łamanie regulaminu. Jedyna reklama jaką tutaj widzę to reklama tego forum przez Ainhell na swoim kanale. Albo zróbcie jasny i klarowny regulamin albo dajcie całkowity zakaz zamieszczania linków w statusie.

Typ ostro kombinuje, i obchodzi regulamin, a administracja, zamiast wlepić mu bana na tydzień za robienie młynu i kombinowanie, to będzie teraz gadka na 10 stron w temacie. Dobre forum xD

Nie złamałem regulaminu bez względu czy link wysłałem w statusie czy też w podpisie, więc warn jest bezpodstawny, dociera to do Ciebie czy nie ? Jeśli nie to poproszę kogoś bardziej ogarniętego bo z tobą zaistniałej sytuacji nie rozwiążę.

No właśnie chodzi o to, że złamałeś go, chociaż z jakiegoś dziwnego powodu zupełnie nie przyjmujesz tego do wiadomości. Mało tego, zrobiłeś to dwukrotnie również w tym temacie pisząc posty pod innymi postami swojego autorstwa, ale aby zdawać sobie z tego sprawę, trzeba by najpierw przeczytać regulamin i co może trudniejsze w tym przypadku - w pełni go zrozumieć.

Jestem naprawdę ugodowy w sprawie ostrzeżeń i zdjąłem już niezliczoną liczbę punktów wbrew decyzjom innych moderatorów, ale w tym wypadku sprawa jest aż nadto oczywista.

Czyli jak ludzie spamują tam linkami do różnych stron i nie mają bana to jest okej ale jak ktoś wrzuca link na twitch jeszcze z wielkim napisem MMORPG.ORG.PL w tytule to jest łamanie regulaminu. Jedyna reklama jaką tutaj widzę to reklama tego forum przez Ainhell na swoim kanale. Albo zróbcie jasny i klarowny regulamin albo dajcie całkowity zakaz zamieszczania linków w statusie.

Wstawianie linków jest ok, publikowanie postów składających się wyłącznie z informacji reklamowych nie jest ok. Naprawdę tak ciężko dostrzec różnicę? Dla przykładu - rozmawiasz sobie ze znajomymi nad grillem i koleś mówi do Ciebie, że wykorzystał dziś nową przyprawę do kurczaka i pyta czy dobra. W kontrprzykładzie ten sam koleś mówi: "CZUJESZ TO? TO NAJNOWSZA PRZYPRAWA DO GRILLA FIRMY KAMIS. JEDYNE 5,90 W POBLISKIEJ BIEDRONCE. NAPRAWDĘ POLECAM".

Na tym forum jest naprawdę mnóstwo miejsc, w których można zarzucić prywatą. Statusy są od niej jednak wolne i niech tak pozostanie.

Typ ostro kombinuje, i obchodzi regulamin, a administracja, zamiast wlepić mu bana na tydzień za robienie młynu i kombinowanie, to będzie teraz gadka na 10 stron w temacie. Dobre forum xD

Dobrze, że chociaż ktoś to widzi :pepe:

No właśnie chodzi o to, że złamałeś go, chociaż z jakiegoś dziwnego powodu zupełnie nie przyjmujesz tego do wiadomości. Mało tego, zrobiłeś to dwukrotnie również w tym temacie pisząc posty pod innymi postami swojego autorstwa, ale aby zdawać sobie z tego sprawę, trzeba by najpierw przeczytać regulamin i co może trudniejsze w tym przypadku - w pełni go zrozumieć. Jestem naprawdę ugodowy w sprawie ostrzeżeń i zdjąłem już niezliczoną liczbę punktów wbrew decyzjom innych moderatorów, ale w tym wypadku sprawa jest aż nadto oczywista. Wstawianie linków jest ok, publikowanie postów składających się wyłącznie z informacji reklamowych nie jest ok. Naprawdę tak ciężko dostrzec różnicę? Dla przykładu - rozmawiasz sobie ze znajomymi nad grillem i koleś mówi do Ciebie, że wykorzystał dziś nową przyprawę do kurczaka i pyta czy dobra. W kontrprzykładzie ten sam koleś mówi: "CZUJESZ TO? TO NAJNOWSZA PRZYPRAWA DO GRILLA FIRMY KAMIS. JEDYNE 5,90 W POBLISKIEJ BIEDRONCE. NAPRAWDĘ POLECAM". Na tym forum jest naprawdę mnóstwo miejsc, w których można zarzucić prywatą. Statusy są od niej jednak wolne i niech tak pozostanie.

Świadomie napisałem post pod postem ponieważ jak widać na załączonym obrazku warny u was dostaje się wtedy kiedy administracja ma taki kaprys, a nie wtedy kiedy ktoś łamie regulamin.

Dlatego skończmy tą żenadę,

Świadomie napisałem post pod postem ponieważ jak widać na załączonym obrazku warny u was dostaje się wtedy kiedy administracja ma taki kaprys, a nie wtedy kiedy ktoś łamie regulamin.

Zdajesz sobie sprawę, że to przeczy logice, prawda?

Niestety nie przeczy to logice taka jest prawda.

Link jest ogłoszeniem ?Dont think so...

Reklama w postaci linku jest ogłoszeniem...

Reklama w postaci linku jest ogłoszeniem...

Zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy link, który zamieszczacie w statusie jest reklamą(świadomą lub nie) ponieważ zachęca nowe osoby do wypróbowania/ zobaczenia danej usługi. Prawda jest taka, że regulamin jest zle napisany i daje zbyt dużą możliwość interpretacji osobie upoważnionej do rozdawania warnów. Przykładowo mogę wrzucić link do artykułu na stronie i mieć umowę z właścicielem tej strony na to, że za każde 100 wejść dostaje określoną sumę pieniędzy. Ale warna nie dostanę bo nikt nie pomyśli o czymś takim mimo iż jest to typowa reklama. Idac dalej mogę wrzucić link do steamu Ainhell w statusie i napisać ,,zobaczcie co ten koleś wyprawia haha" ale prawdopodobieństwo warna jest już wyższe w tym przypadku. Własnie tutaj docieramy do sedna sprawy, że warn zależy od cyklu miesiączkowego osoby upoważnionej do rozdawania warnów. No to albo wszyscy mogą albo nikt nie może wrzucać linków bo teraz to jest loteria.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy link, który zamieszczacie w statusie jest reklamą(świadomą lub nie) ponieważ zachęca nowe osoby do wypróbowania/ zobaczenia danej usługi. Prawda jest taka, że regulamin jest zle napisany i daje zbyt dużą możliwość interpretacji osobie upoważnionej do rozdawania warnów. Przykładowo mogę wrzucić link do artykułu na stronie i mieć umowę z właścicielem tej strony na to, że za każde 100 wejść dostaje określoną sumę pieniędzy. Ale warna nie dostanę bo nikt nie pomyśli o czymś takim mimo iż jest to typowa reklama. Idac dalej mogę wrzucić link do steamu Ainhell w statusie i napisać ,,zobaczcie co ten koleś wyprawia haha" ale prawdopodobieństwo warna jest już wyższe w tym przypadku. Własnie tutaj docieramy do sedna sprawy, że warn zależy od cyklu miesiączkowego osoby upoważnionej do rozdawania warnów. No to albo wszyscy mogą albo nikt nie może wrzucać linków bo teraz to jest loteria.

Zaczynasz rozumieć jak działa skorumpowany świat dorosłych, brawo :)

Zapytam tak, czy widziałeś w ogóle jak wyglądał ten jego status. Ja bym dał perma na miejscu, bo przypominało to zwykłego spambota.

No ale, ktoś kto wyzywa innych od "kuców' raczej nie pojmie jak działa to forum...

Właśnie dobrze, że daje możliwość interpretacji. Moderator jest od interpretacji, a regulamin jest wytyczną. Moderacja to nie maszyny, które wykonują napisany skrypt, stoją na straży żeby wszystkim tutaj się siedziało lepiej, bez właśnie reklam w miejscach w których się to pojawić nie powinno. Widać różnicę między zwykłym podrzuceniem czegoś dobrego, a zwykłym reklamowaniem samego siebie, czy jakiejś społeczności. Można marudzić na regulamin, ale przecież każdy się z nim zgadza przebywając tutaj i dodatkowo właśnie dzięki niemu to forum trzyma tak wysoki poziom względem wszystkich innych śmieciowych, gdzie wyzywanie, podrzucanie piratów, skryptów, reklamowanie, spamowanie reflinkami jest na porządku dziennym

Zaczynasz rozumieć jak działa skorumpowany świat dorosłych, brawo Zapytam tak, czy widziałeś w ogóle jak wyglądał ten jego status. Ja bym dał perma na miejscu, bo przypominało to zwykłego spambota.No ale, ktoś kto wyzywa innych od "kuców' raczej nie pojmie jak działa to forum...

Problem w tym że nikogo nie wyzywam jedynie twierdzę że nie złamałem regulaminu i moim zdaniem warn jest bezpodstawany ponieważ nigdzie nie jest napisane że nie wolno wklejać linków nawet w statusie !

7.1. W Shoutboksie, na blogach i w statusach użytkowników obowiązują takie same zasady, jak na forum. Wulgaryzmy i inne naganne zachowania, zostaną "nagrodzone" według aktualnej drabinki kar.7.2. Obowiązuje zakaz wstawiania jakichkolwiek ogłoszeń, ponieważ jedynie zaśmiecają tę strefę, która powinna służyć szybkiej wymianie myśli. Do zamieszczania ogłoszeń służy odpowiedni dział.

Po 2 tak jak widać "...warn zależy od cyklu miesiączkowego osoby upoważnionej do rozdawania warnów..."

Świadomie napisałem post pod postem ponieważ jak widać na załączonym obrazku warny u was dostaje się wtedy kiedy administracja ma taki kaprys, a nie wtedy kiedy ktoś łamie regulamin.Dlatego skończmy tą żenadę,

Po 3 czekam aż szanowna administracja zamknie ten temat, ponieważ bez względu na to czy regulamin złamałem czy też nie to nie mam prawa głosu i moje wywody oraz argumenty w żadne sposób nie wpłyną na decyzję administracji, a tylko wywołują niepotrzebny spam.

Reasumując życzę wszystkim miłego dnia.

Pozdrawiam

Nie pisałem do Ciebie Ainhell, tylko do Twojego małego obrońcy. Poza tym, jeżeli link nie może być reklamą/ogłoszeniem, dlatego że jest linkiem, to z taką logiką się dyskutować nie da...