Aktualizacja regulaminu

Osobiście dla mnie bany za multikonta są niepotrzebne ale rozumiem że wg. administracji jest sens z istnieniem tego zatem przedstawiam swoją propozycje w tym temacie.

Wykorzystując wiedzę że multikonta można bardzo łatwo namierzyć, możnaby działać w ten sposób żeby wszystkie multikonta dzieliły ze sobą warny, po prostu jest wgląd w to które konta są z jakich adresów rejestrowane czy odwiedzane forum, wczesniej czy pozniej skutecznie namierzacie multi więc po takiej wiedzy proponuje łączyć warny, jeżeli ktoś coś odwali na koncie A, dostaje za to też warna na koncie B, tak samo na odwrót, jest to troszke więcej roboty ale za to skutecznie zamknie jadaczke zwolennikom multi (no bo przecież to jedna osoba, słuszne ze dostaje warny na oba konta, odechce sie ich używać bo nie bedzie sensu), oraz zmusi ludzi którzy potencjalnie nie wiedzą o tym że brat czy siostra mogą mieć konto na forum do KOMUNIKACJI, ktoś dostanie warna, zobaczy że za coś czego nie zrobił, spyta sie o co chodzi to sie dowie że konto z tego samego adresu (potencjalne multi) dostało warna to on też, wtedy jak komuś zależy na obecności na forum wstanie sprzed kompa i pójdzie sie spytać czy to faktycznie ktoś z domowników/podpiętych do sieci - i wtedy oni niech rozwiązują spór między sobą, czy będzie spokój czy wszyscy mają stracić dostęp do forum.

Niby zagmantwane, ale widze troche sensu. Prosze o opinie.

Ma to sens gdy z multi korzysta jedna osoba, lecz w przypadku gdy więcej osób korzysta z jednego adresu IP to już komplikuje sprawę

2.4. Społeczności multigamingowe oraz inne zrzeszające graczy spośród różnych gildii i gier mogą mieć aktywny maksymalnie jeden temat na przestrzeni całego forum. Tym samym zabrania się tworzenia kolejnych wątków dla każdej kolejnej gildii należącej do jednego zrzeszenia. Kolejne zakładane tematy będą sukcesywnie usuwane, a ich autorzy nagradzani punktem ostrzeżeń.​

Ten kto wymyślił ten punkt ma u mnie duże piwo :D BRAWO (koniec ze spamem NovaSociety!!!)

czemu komplikuje, w takiej sytuacji osoby które mają konto z jednej sieci dowiedzą sie w ogole o swoim wspólnym istnieniu na jednym forum, oczywiscie jest mozliwosc zgłoszenia tego wczesniej, nie mowie ze nie, ale to na wypadek gdyby nie wiedzieli. Tutaj odnosze sie do takiego głupiego gadania że "a ja nawet nie wiem czy mój brat ma tu konto" - no to sie dowiesz w takiej sytuacji jak dostaniesz z nikąd warna i bedzie podpis ze takie i takie konto z takiego samego ip złamało regulamin. Wtedy juz rola modów sie konczy, niech to załatwiają właściciele kont z jednego adresu między sobą, bo taki moze byc regulamin i mamy w nosie to że dostał ktoś warna za darmo, mógł dostać za multi przecież wiec i tak dla niego fajna opcja że tylko warn, tak o dostałby w takiej sytuacji perma i miałby kłopoty żeby to odkręcić.

Dla mnie spoko, ale wiesz jaki będzie płacz, jak ktoś dostanie bana a nic nie zrobi?

Tutaj sie zaczyna praca od podstaw, jeden z punktów programu pozytywstycznego. Do takich sytuacji moderatorzy musieliby być wyszkoleni, na chwile obecną jak wchodziłem na forum i widziałem czasowego bana w powodzie było jedno zdanie i tyle w tym temacie. Ja mówiłem o sytuacji z ostrzeżeniami ale słusznie że pokazałeś że odrazu można dostać bana. Na wypadek takiej sytuacji aby niewinni nie ucierpieli w odpowiednim miejscu powinna być informacja za co został wystawiony ban, do kiedy on trwa, na jaki email może się delikwent odezwać aby uzyskać więcej informacji - i nie mówię tu o powodzie typu "multikonto" tylko o czymś w stylu "na twoim adresie ip zostało zanotowane drugie konto które złamało regulamin w taki i taki sposób co skutkowało tym i tym, ze względu na możliwość multikonta oba zostały zbanowane, w celu wyjaśnienia można kontaktować się tu i tu, konto z którego spowodowano karę to nick taki i taki" - wtedy osoba zbanowana ma jasną sytuacje, wie czy najpierw pisać maila czy iśc pogadać z rzekomym bratem który mógł się dopuścić tego ze swojego konta. A odpowiednie miejsce mam na mysli takie które zbanowany może zobaczyć zaraz po zalogowaniu. Chcemy poprawiać forum to podszedłem do tematu poważnie, ale to wymaga czasu i pracy, wątpie czy to przejdzie bo raczej mało osób chce tu coś zmieniać, a każdy lubi tylko narzekać jak to jest źle, i ludzi też nie ma którzy by chcieli ruszyć dupska. Taka mentalność.

Jeśli administracja nie ma zamiaru na siłę szukać multikont to spoko. Temat można olać.

Coś mi się tutaj wydaje że administracji nie chce się nadzorować forum i banować pojedynczo każdego który coś przewinił. Oczywiście wiem że nie każdy ma czas, ale niektórych to widzę tutaj codziennie, po 10h.

Człowiek z natury jest leniwy.

Nie chce nikogo obrazić, ale większość na tym forum tylko hejtuje. Obserwuje mmorpg.org.pl praktycznie od początku jego istnienia jak znalazłem tutaj grę Metin2 (tak śmiejcie się, ale wtedy dzieciarni tam nie było). Zawsze pojawia się osoba, która hejtuje guru, zawsze pojawia się osoba, która chce coś osiągnąć i czepia się jakiś śmiesznych rzeczy a potem pisze paragrafy na to (np. Deska) zawsze znajdzie się "loża szyderców" tutaj mam na myśli osoby polujące na wszelakie shitstormy (Sildu, Vampir, Simoneus) itd. niestety osoby te tworzą dużą grupę, która nie zawsze działa na dobro portalu/forum.

Dla mnie mmo jest oderwaniem od codziennych obowiązków i sprawia mi dużo frajdy, takie portale umożliwiają kontakt z osobami podobnymi do mnie i niestety, ale grupy, o których wspomniałem wcześniej często sprawiają, że nie mam ochoty wchodzić ani czytać ich osobistych wywodów, bądź postów nic nie wnoszących do tematu mmo, czy kłótni i masakrycznego spamu w dziale gildie/klany.

​​Dlatego mogę się w 100% z Tobą zgodzić, że ciężko taki pomysł przepchnąć i choć każdy wie, że coś jest naprawdę pozytywne i warte wprowadzenia to wszelkie przemyślenia administracji (a co by było gdyby...) skreślą ten pomysł.

Dlaczego?, bo każdy użytkownik forum powinien być traktowany "unikatowo", nie ważne czy chce dobrze, czy źle jako użytkownicy są traktowani na takim samym poziomie.

Twój pomysł mi się bardzo podoba, jednak po przemyśleniach wątpię czy jest szansa, by go wprowadzić w życie.

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o punkt dotyczący multikont, to sprawa jest dosyć prosta. Z jednej strony chcemy, żeby ludzie brali odpowiedzialność za to co piszą, a co za tym idzie - chcemy uniknąć sytuacji, w której gość z jednego konta pluje ludziom w twarz, po czym je traci i wchodzi na inne, gdzie zakłada inną maskę i zgrywa niewiniątko. Oprócz tego, co bardziej oczywiste, osoby które zasłużyły sobie na permanentną blokadę konta, muszą ją utrzymać również na wszystkich pozostałych, które mogliby teoretycznie pozakładać. Nie mamy zbyt dobrych narzędzi do zapobiegania tego typu sytuacjom, szczególnie przeciwko ludziom ze zmiennym IP, ale ten nowy dodatek do regulaminu zablokuje tę drogę chociaż części z tych zbanowanych, którzy musieli wspomagać się proxy.

Jeżeli chodzi o sytuacje dzielonego internetu. Bądźmy szczerzy wobec samych siebie. Jest niewyobrażalnie mała szansa, że dwójka rodzeństwa bierze udział w życiu forum i o sobie nie wie. Mało tego, jedna z tych osób musiałaby się czymś konkretnym narazić, bo wbrew pozorom nie skanujemy wszystkich, tylko tych którzy z miejsca zachowują się podejrzanie. Zupełnie pomijając te dwie wielce nieprawdopodobne kwestie, zawsze istnieje przecież opcja odwołania się od bana. Jeżeli dana osoba dostała bana, na którego nie zasłużyła i się od niego odwoła, to naszym zadaniem będzie dojść czy dany delikwent ma słuszność czy też nie. Tak czy inaczej, nic nie jest wyryte w kamieniu. Użytkowników proxy będziemy po prostu blokować, jednak w razie potrzeby oczywiście przyznamy się do błędu i go odkręcimy. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie dotychczasowe przypadki multikont jakich byłem świadkiem przez chyba 4 już lata pobytu tutaj, to po prostu kolejne "szanse" ludzi, którzy swoje stracili dostając po prostu perma.

btw. właśnie jestem w trakcie wprowadzania nowego regulaminu w życie.

Odnośnie społeczności, zreportowałem Ci kilka/kilkanaście tematów w dziale Gildie/Klany

Odnośnie społeczności, zreportowałem Ci kilka/kilkanaście tematów w dziale Gildie/Klany

Ta kwestia zostanie niedługo rozwiązana.

Brawo! W końcu nie będzie syfu w kąciku "Ostatnio na forum" na stronie głównej.

Chociaż do homofobii i rasizmu mam obawy. Nie, nie jestem ani nie propaguję, ale w dzisiejszych czasach jest to interpretowane na różne sposoby.

Albo mam po prostu paranoje...? :D

Brawo! W końcu nie będzie syfu w kąciku "Ostatnio na forum" na stronie głównej. Chociaż do homofobii i rasizmu mam obawy. Nie, nie jestem ani nie propaguję, ale w dzisiejszych czasach jest to interpretowane na różne sposoby.Albo mam po prostu paranoje...?

Nom, jest chora poprawnosc polityczna, afrykanin może jeździc po białym i nie będzie rasistą a jak biały sie postawi to nim będzie.

Mam nadzieje że tak nie będzie na forum, bo rasista może być każdy człowiek nie tylko biały.

Nareszcie porządny regulamin przy którym nie będzie shitstormu w zażaleniach i era nudy będzie na forum ;p

2.4. Społeczności multigamingowe oraz inne zrzeszające graczy spośród różnych gildii i gier mogą mieć aktywny maksymalnie jeden temat na przestrzeni całego forum. Tym samym zabrania się tworzenia kolejnych wątków dla każdej kolejnej gildii należącej do jednego zrzeszenia. Kolejne zakładane tematy będą sukcesywnie usuwane, a ich autorzy nagradzani punktem ostrzeżeń.

Dziwny pkt bo jeśli tak będzie topiku będą nie czytelne całkowicie np osoba grająca w wowa będzie musiała pisać w topiku dla gw2 wiec to nie porozumienie zamiast takiego pkt starczyło zrobić subforum jak to tam np legion ma zamknięte już widzę spam w jednym topiku osób do 10 gier pkt do przebudowania bo po tym wprowadzi jedynie spam w topiku nie zrozumienie

5.4. Zabrania się publikowania postów oraz wypowiedzi na forum korzystając z serwerów proxy do łączenia się z forum. Każde użycie proxy trzeba zawczasu uzasadnić i poinformować o nim dowolnego moderatora. Brak takiego powiadomienia będzie skutkować permanentną blokadą konta, z którego takie wiadomości zostały wysłane.

a tutaj to już dziwny pkt co chcecie sprawdzać ludzi skąd piszą pierwsze forum jakie widzę które ma problemy z proxy znam na tym forum parę osób co są teraz w chinach ciekawe jak one bez proxów mają wejść na forum i teraz będą musiały pisać do moda czy mogą się wypowiedzieć tutaj nie było problemu przy masowych

2.4. Społeczności multigamingowe oraz inne zrzeszające graczy spośród różnych gildii i gier mogą mieć aktywny maksymalnie jeden temat na przestrzeni całego forum. Tym samym zabrania się tworzenia kolejnych wątków dla każdej kolejnej gildii należącej do jednego zrzeszenia. Kolejne zakładane tematy będą sukcesywnie usuwane, a ich autorzy nagradzani punktem ostrzeżeń.Dziwny pkt bo jeśli tak będzie topiku będą nie czytelne całkowicie np osoba grająca w wowa będzie musiała pisać w topiku dla gw2 wiec to nie porozumienie zamiast takiego pkt starczyło zrobić subforum jak to tam np legion ma zamknięte już widzę spam w jednym topiku osób do 10 gier pkt do przebudowania bo po tym wprowadzi jedynie spam w topiku nie zrozumienie

Tak jak obecnie to też nie może wyglądać, bo z kolei ja widzę spam tematów jednej społeczności dotyczący 10 różnych gier. Trzeba to jakoś uporządkować żeby miało ręce i nogi.

tak jak proponowalem subforum zalatwaia sprawe my nie musiny odswierzac topikow co 72 h wy macie mniejsze spamowanie nasze

Tak jak obecnie to też nie może wyglądać, bo z kolei ja widzę spam tematów jednej społeczności dotyczący 10 różnych gier. Trzeba to jakoś uporządkować żeby miało ręce i nogi.

to prosta rzecz zróbcie tak ze nie wolno będzie refreshowac gamingowym społecznością tematów poszczególnych gildii od razu masowo tylko w obrębie dajmy 1 godziny na topic i wtedy już przy normalnym aktywnym forum nie będzie czegoś takiego ze na głównej stronie mamy plagę topików danej społeczności

topik jako jeden jest niemozliwy do zrobienia bo bedzie tam za duza mieszanina postow

jeżeli ktoś rzeczywiście znajduje się w chinach, to w ramach weryfikacji wystarczy fotka kontrolna z napisem a'la "dla mmorpg.org.pl" na tle czegoś, co bezpośrednio wskaże na miejsce pobytu. Może być na PW do któregoś z modów albo na e-mail kontaktowy już w ramach odwołania po blokadzie.

@Crimson, nie chodzi jedynie o odświeżanie, ale również o ilość wątków rozrzuconych po całym dziale i czasami nie tylko. Jeżeli dana społeczność jest na tyle rozwinięta, by posiadać np. własną stronę internetową, to w zupełności wystarczyć powinien dokładnie jeden wątek z informacjami na ten temat. W sytuacji, która ma miejsce teraz, jeden multigaming zabiera miejsce pozostałym użytkownikom wykorzystując praktycznie całą publiczną przestrzeń do reklamy swoich jednostek.

nie do końca bo prawda jest taka ze osoby nowe bądź szukające gidlii nie sprawdzają zakładek(topic) społecznościowy a szukają gildii do konkretnej gry wiec jeśli ktoś napisze topic z której dajmy da "społeczność XXXX gamingowa zaprasza do wspólnej gry" a później poniżej tego topicu będzie "Gildia BUUU poszukuje chętnych do gry w Diablo" to osoba szukające gildii w diablo wbije na ten drugi topic a nie na ten ze społeczności...prosta zasada po co polować jak mam jedzenie podane na talerzu...a wpisanie wszystkich tytulow gier w topic ze spolecznosc tez może się okazać nie możliwy bo wystarczy ze taka spolecznosc będzie miała około 20 ekip

nie do końca bo prawda jest taka ze osoby nowe bądź szukające gidlii nie sprawdzają zakładek(topic) społecznościowy a szukają gildii do konkretnej gry wiec jeśli ktoś napisze topic z której dajmy da "społeczność XXXX gamingowa zaprasza do wspólnej gry" a później poniżej tego topicu będzie "Gildia BUUU poszukuje chętnych do gry w Diablo" to osoba szukające gildii w diablo wbije na ten drugi topic a nie na ten ze społeczności...prosta zasada po co polować jak mam jedzenie podane na talerzu...a wpisanie wszystkich tytulow gier w topic ze spolecznosc tez może się okazać nie możliwy bo wystarczy ze taka spolecznosc będzie miała około 20 ekip

Według mnie to już problem tejże społeczności. Podstawowe informacje można zawrzeć w jednym temacie i tyle ... a tak powstaje mimochodem niepotrzebny spam przez co wiele zwykłych niezrzeszonych gildii stoi w cieniu i traci szansę na jakikolwiek rozwój